Jesteś tutaj: HomeBydgoszczO bonifikatach raz jeszcze na Radzie Miasta

O bonifikatach raz jeszcze na Radzie Miasta

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 20 marzec 2019 00:21

Dwa tygodnie temu Rada Miasta Bydgoszczy na nadzwyczajnej sesji debatowała nad podniesieniem bonifikat za przekształcenia własnościowe do 98%. Wnioskowali o to radni Prawa i Sprawiedliwości, ale nie przekonali do tego pomysłu większości radnych, stąd też bonifikaty nadal wynoszą 60%. Za tydzień w tej sprawie odbędzie się ponowne głosowanie.

Od nowego roku zniesiona zostało użytkowanie wieczyste, przez automatyczne przekształcenie w prawo własności. Mieszkańcy mieszkań objętych wcześniej użytkowaniem wieczystym stali się właścicielami, ale muszą w ciągu 20 lat spłacać przekształcenie. Mogą uczynić to jednak od razu w całości, wówczas zapłacą mniej o wartość ustalonej przez samorząd bonifikaty. W przypadku Bydgoszczy jest to 60%.

 

Dzień przed zawnioskowaniem przez klub PiS o nadzwyczajną sesję Rady Miasta w sprawie bonifikat, złożyli oni projekt uchwały dotyczący zwiększenia poziomu bonifikaty, który w szczegółach odróżnia się od tego odrzuconego 2 tygodnie temu przez Radę Miasta. Oznacza to, że za tydzień na planowej sesji Rady Miasta, projekt ten (w sprawie zwiększenia wysokości bonifikaty do 98%) będzie głosowany.

 

W porządku obrad znajduje się też projekt autorstwa prezydenta Rafała Bruskiego, aby obowiązująca 60% bonifikata, objęła również garaże oraz stanowiska postojowe.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

  Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

 • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

  Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10
 • Unia Europejska planuje wyemitować obligacje na ożywienie gospodarki po wirusie

  Czas wrócić do rozmów o nowym budżecie Unii Europejskiej na lata 2021-2027, rozmowy te zostały przesunięte z uwagi na epidemię COVID-19, która ściągnęła główną uwagę przywódców państw UE. Pandemia uderza również w gospodarki, stąd też Unia musi uzgodnić budżet, który pozwoli ożywić gospodarkę.

  Etykiety: Unia Europejska
 • Sprzedaż i zakup samochodu zgłosimy przez internet

  Po tym jak w ramach jednego z pierwszych etapów odmrażania gospodarki otwarte zostały Urzędy Miast i Starostwa Powiatowe, pojawiły się przed nimi kolejki osób chcących zarejestrować samochód lub zgłosić jego zakup. Te czynności można wykonać jednak zdalnie bez wychodzenia z domu.

Wiadomości z regionu