Jesteś tutaj: HomeBydgoszczO bonifikatach raz jeszcze na Radzie Miasta

O bonifikatach raz jeszcze na Radzie Miasta

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 20 marzec 2019 00:21

Dwa tygodnie temu Rada Miasta Bydgoszczy na nadzwyczajnej sesji debatowała nad podniesieniem bonifikat za przekształcenia własnościowe do 98%. Wnioskowali o to radni Prawa i Sprawiedliwości, ale nie przekonali do tego pomysłu większości radnych, stąd też bonifikaty nadal wynoszą 60%. Za tydzień w tej sprawie odbędzie się ponowne głosowanie.

Od nowego roku zniesiona zostało użytkowanie wieczyste, przez automatyczne przekształcenie w prawo własności. Mieszkańcy mieszkań objętych wcześniej użytkowaniem wieczystym stali się właścicielami, ale muszą w ciągu 20 lat spłacać przekształcenie. Mogą uczynić to jednak od razu w całości, wówczas zapłacą mniej o wartość ustalonej przez samorząd bonifikaty. W przypadku Bydgoszczy jest to 60%.

 

Dzień przed zawnioskowaniem przez klub PiS o nadzwyczajną sesję Rady Miasta w sprawie bonifikat, złożyli oni projekt uchwały dotyczący zwiększenia poziomu bonifikaty, który w szczegółach odróżnia się od tego odrzuconego 2 tygodnie temu przez Radę Miasta. Oznacza to, że za tydzień na planowej sesji Rady Miasta, projekt ten (w sprawie zwiększenia wysokości bonifikaty do 98%) będzie głosowany.

 

W porządku obrad znajduje się też projekt autorstwa prezydenta Rafała Bruskiego, aby obowiązująca 60% bonifikata, objęła również garaże oraz stanowiska postojowe.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

 • Finał okręgowego Pucharu Polski przyniósł emocję za cały sezon

  Unia Janikowo zdobywcą okręgowego Pucharu Polski – w nagrodę zespół z Kujaw w przyszłym tygodniu zmierzy się w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym z I ligowym Zagłębiem Sosnowiec. W finale Unia pokonała we Włocławku Zawiszę Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Mocny przyrost zachorowań na COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 843 nowych przypadkach COVID-19 w Polsce, z czego 24 przypadkach w województwie kujawsko-pomorskim. Tak dużego dziennego przyrostu nie mieliśmy w naszym województwie od dawna – właściwie od fazy rozwoju epidemii w marcu.

  Etykiety: covid19
 • Abp Gądecki apeluje do wiernych o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw

  W poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie Polaków, apeluję ponownie do wszystkich wiernych o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych - podkreślił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu