Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDyrektor Muzeum Okręgowego: Zamek Poznański to nie jest dobry przykład

Dyrektor Muzeum Okręgowego: Zamek Poznański to nie jest dobry przykład

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 26 marzec 2019 10:34
Dyrektor Muzeum Okręgowego: Zamek Poznański to nie jest dobry przykład Szkic Marcina Sajdaka

W trakcie posiedzenia poniedziałkowej Komisji Promocji i Współpracy Miasta z Zagranicą dyrektor Muzeum Okręgowego Michał Woźniak studził zapał niektórych radnych w kwestii ewentualnej odbudowy Zamku Bydgoskiego. W jego opinii decyzje będzie można podjąć dopiero gdy przeprowadzone będą szczegółowe badania. Woźniak krytykował przy tym rekonstrukcję zamku w Poznaniu, wskazując ją jako zły przykład.

Wątek na posiedzeniu komisji wywołał radny Jarosław Wenderlich, który jest gorącym zwolennikiem odbudowy zamku. Wenderlich często w swoich wypowiedziach nawiązuje do odbudowanego kilka lat temu zamku w Poznaniu. Radny pytał dyrektora bydgoskiego muzeum, czy podobnie jak w przypadku Poznania, jego instytucja rozważa bycie inwestorem.

 

- Zamek Poznański to nie jest dobry przykład rekonstrukcji. Wręcz przeciwnie to jest zły przykład – argumentował dyrektor bydgoskiego muzeum Michał Woźniak. W kwestii pytania radnego wyjaśnił, iż pieniądze na odbudowę poznańskiego zamku pochodziły z ministerstwa.

 

- Jeżeli mielibyśmy rekonstruować w Bydgoszczy, to tylko w oparciu o źródła – podkreślał Woźniak, wskazując przy tym, iż na dzisiaj zakopane pozostałości po bydgoskim zamku nie zostały zbyt dobrze przebadane – Proponowałbym, aby mówić o ewentualnym zakresie rekonstrukcji w momencie, kiedy będą przeprowadzone badania. Dopiero potem w obecności autorytetów będziemy mogli przeprowadzić cały proces decyzyjnych.

 

Dyrektor Muzeum Okręgowego wyraził apel, aby najpierw uporządkować kwestie własnościowe działek leżących na obszarze dawnego zamku oraz zlecenie szczegółowych badań archeologicznych.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

  • Spółka marszałkowska jeszcze nie inwestuje, ale prezes dobrze zarabia

    W marcu 2018 roku Sejmik Województwa wyraził zgodę na powołanie spółki Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Regionalne. Celem spółki jest prowadzenie dużych inwestycji z ramienia Samorządu Województwa, na razie spółka jeszcze żadnego dużego projektu inwestycyjnego nie prowadzi, natomiast Zarząd Województwa ,reprezentując jedynego wspólnika spółki (Samorząd Województwa) zdecydował o wysokiej pensji dla prezesa.

  • Jutro Konfederacja wskaże kandydata na prezydenta. To może być ciekawe dla polskiej sceny politycznej wydarzenie

    W sobotę 18 stycznia w Warszawie odbędzie się zjazd elektorski w ramach prawyborów wewnętrznych w Konfederacji. Wydarzenie ciekawe, bowiem prawybory wzorowane są na ordynacji wyborczej wykorzystywanej w Stanach Zjednoczonych w wyborach prezydenckich, co jest w Polsce pionierskim działaniem. Prawybory mogą też wskazać w jakim kierunku ideologicznie pójdzie Konfederacja w przyszłości.

    Etykiety: Konfederacja

Wiadomości z regionu

Śledź nas