Jesteś tutaj: HomeBydgoszczProtestować będą nie tylko nauczyciele

Protestować będą nie tylko nauczyciele

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 29 marzec 2019 15:00

Na czwartek 4 kwietnia zaplanowana jest pikieta organizowana przez NSZZ ,,Solidarność” w związku z oczekiwaniami podniesienia płac przez pracowników administracji państwowej, których uposażenia są od wielu lat są zamrożone. Manifestacja odbędzie się przed Urzędem Wojewódzkim w Bydgoszczy. Podobne akcje będą odbywać się w całej Polsce.

Spór pracowników służby cywilnej trwa już od dobrego roku, zdaniem związkowców, którzy powołali Sztab Protestacyjno-Strajkowy zbyt wiele z toczonych rozmów nie wyszło.

 

- Urzędnik dla społeczeństwa jest postrzegany z perspektywy nagród ministra, szefów gabinetów politycznych, dyrektorów departamentu – mówił przed rokiem (w maju) przewodniczący NSZZ Solidarność Regionu Bydgoskiego Leszek Walczak, w trakcie organizowanego wówczas protestu. Urzędnicy z wieloletnim stażem mogą liczyć na 2,5 tys. zł, czyli znacznie mniej niż oferują chociażby sklepy wielkopowierzchniowe. Sprawia to, że brakuje chętnych do pracy w administracji państwowej, co odczuwamy chociażby poprzez dłuższe oczekiwanie na wydanie różnego rodzaju inwestycji administracyjnych.


Od maja ubiegłego roku podwyżki wywalczyli m.in. policjanci, teraz o swoje chcą walczyć nauczyciele. Dlatego ze swoimi postulatami zamierzają przypomnieć się także urzędnicy.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Szybko w kujawsko-pomorskim ubywa wolnych respiratorów

    Jeżeli chodzi o przyrost nowych zakażeń w województwie kujawsko-pomorskim, to tendencja jak w całym kraju jest wzrostowa, ale stabilna. Niepokój powinien budzić natomiast wzrost pacjentów w stanie ciężkim, którzy do oddychania potrzebują respiratorów.

    Etykiety: covid19
  • Narasta napięcie w związku z misją WHO w Chinach

    Misja pod egidą Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w Wuhanie nie przyniosła dotąd jasnej odpowiedzi na nurtujące świat pytanie o pochodzenie koronawirusa. Amerykańskie media zarzucają Chinom ukrywanie danych. W atmosferze napięć politycznych zespół naukowców przełożył publikację wstępnego raportu.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu