Jesteś tutaj: HomeBydgoszczProtestować będą nie tylko nauczyciele

Protestować będą nie tylko nauczyciele

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 29 marzec 2019 15:00

Na czwartek 4 kwietnia zaplanowana jest pikieta organizowana przez NSZZ ,,Solidarność” w związku z oczekiwaniami podniesienia płac przez pracowników administracji państwowej, których uposażenia są od wielu lat są zamrożone. Manifestacja odbędzie się przed Urzędem Wojewódzkim w Bydgoszczy. Podobne akcje będą odbywać się w całej Polsce.

Spór pracowników służby cywilnej trwa już od dobrego roku, zdaniem związkowców, którzy powołali Sztab Protestacyjno-Strajkowy zbyt wiele z toczonych rozmów nie wyszło.

 

- Urzędnik dla społeczeństwa jest postrzegany z perspektywy nagród ministra, szefów gabinetów politycznych, dyrektorów departamentu – mówił przed rokiem (w maju) przewodniczący NSZZ Solidarność Regionu Bydgoskiego Leszek Walczak, w trakcie organizowanego wówczas protestu. Urzędnicy z wieloletnim stażem mogą liczyć na 2,5 tys. zł, czyli znacznie mniej niż oferują chociażby sklepy wielkopowierzchniowe. Sprawia to, że brakuje chętnych do pracy w administracji państwowej, co odczuwamy chociażby poprzez dłuższe oczekiwanie na wydanie różnego rodzaju inwestycji administracyjnych.


Od maja ubiegłego roku podwyżki wywalczyli m.in. policjanci, teraz o swoje chcą walczyć nauczyciele. Dlatego ze swoimi postulatami zamierzają przypomnieć się także urzędnicy.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dziesięć lat temu ostatni raz na Zawiszy grała pierwsza reprezentacja

  18 listopada 2009 roku reprezentacja Polski podejmowała na stadionie bydgoskiego Zawiszy reprezentację Kanady. Przez kolejną dekadę nie było nam dane oglądać pierwszej piłkarskiej reprezentacji podczas meczu w Bydgoszczy. Tamto spotkanie mogło zostać zapamiętane przez oprawę, jaką przygotowali miejscowi kibice Zawiszy pt. ,,Z orłem w koronie po jednej stronie”.

  Etykiety: piłka nożna
 • Nasz bohater!

  We wtorkowy wieczór w meczu eliminacji do Euro 2020 na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski pokonała Słowenię 3:2, pieczętując zwycięstwo grupie G, co skutkuje awansem do turnieju. Decydującego gola zdobył Jacek Góralski, chłopak z Bydgoszczy.

  Etykiety: Jacek Góralski

Wiadomości sportowe

 • Dobiega końca Europejski Tydzień Autyzmu

  W dniach 1- 8 grudnia trwa Europejski Tydzień Autyzmu, którego celem jest zwrócenie uwagi na wyjątkowość osób objętych spektrum autyzmu, w celu z jednej strony wyrażenia solidarności z osobami ze spektrum, ale też budowania większej świadomości społecznej. Warto wspomnieć o tym tygodniu, także z tego powodu, że mieliśmy w regionie kilka akcentów.

  Etykiety: autyzm
 • Tragedia pod Grudziądzem. Zginął były parlamentarzysta

  Dzisiaj w wieku 66-lat zginął w wypadku drogowym Janusz Dziecioł, któremu sławę przyniósł występ w pierwszej polskiej edycji reality show Big Brother. Zdobyta sława pozwoliła mu zostać posłem VI i VII kadencji Sejmu z okręgu toruńsko-włocławskiego.

Wiadomości z regionu

Śledź nas