Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszczanie chcą zmiany systemu taryfowego w komunikacji miejskiej

Bydgoszczanie chcą zmiany systemu taryfowego w komunikacji miejskiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 16 kwiecień 2019 07:54
Bydgoszczanie chcą zmiany systemu taryfowego w komunikacji miejskiej Fot: Bartosz Bieliński

Taka konkluzja wysnuwa się z trwających przez cały marzec konsultacji społecznych. Oczekiwania zmiany systemu taryfowego idą w kierunku większej obecności biletów czasowych. Podsumowanie konsultacji społecznych otwiera drogę w kierunku dalszych kroków, które mogą doprowadzić do zmiany systemu taryfowego.

Łącznie w trakcie trwania konsultacji społecznych wypełniono 2423 z tego ponad 2 tys. elektronicznie. 70% uczestników konsultacji wyraziło potrzebę wprowadzenia dodatkowo krótszych biletów czasowych. Dalej pytano o dwa modele – pierwszy zakładał iż jeden z biletów czasowych pełniłby również funkcję biletu jednorazowego (czyli po skasowaniu moglibyśmy w ustalonym czasie dowolnie się przesiadać lub dojechać do ostatniego przystanku linii w której go skasowaliśmy), drugi zakłada, że do obowiązującego już systemu taryfowego wprowadzony zostanie dodatkowo nowy bilet czasowy, krótszy niż funkcjonujący już godzinowy. Więcej osób wskazało na drugi model w stosunku 62% do 38% (2% nie oddało w tej sprawie głosu).

 

W ankiecie pytano również o profil pasażerów – około 3/5 z badanych z komunikacji miejskiej korzysta codziennie. Zazwyczaj ich podróż trwa od 10 do 30 minut (ponad 1,4 tys. badanych), z tego zazwyczaj przesiadają się raz (ponad 1,1 tys. wskazań do 862 osób które podróżują bez przesiadek). Widzimy już w tym miejscu wniosek, że dla większości osób wprowadzenie tańszego np. 30 lub 45 minutowego biletu czasowego będzie opłacalne.

1,2 tys. badanych posiada bilet miesięczny, z jednorazowych na jedną linie lub czasowych korzysta już jednak ponad 1,1 tys. uczestników ankiety. Pokazuje to z kolei, iż mimo wszystko lubimy bilety jednorazowe.

 

Powyższe wyniki konsultacji są materiałem wyjściowym do dalszych prac nad zmianą systemu taryfowego. Ostateczne zmiany należeć będą do Rady Miasta. Wkrótce przedstawimy wnioski Portalu Kujawskiego do powyższego badania.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

  Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Sejmik chce pomóc oddłużyć Grudziądz. Dwaj radni z Bydgoszczy przeciwko tej drodze

  Sejmik Województwa przyjął dzisiaj stanowisko w sprawie wyrażenia zainteresowania przejęciem Szpitala Regionalnego w Grudziądzu, włączając go w poczet placówek służby zdrowia Samorządu Województwa. Nie jest to jednak ostateczna decyzja, do takowej jeszcze daleka droga, stanowisko ma bowiem, zdaniem wnioskodawców, pomóc uzyskać Miastu Grudziądz kredytu z budżetu państwa na przeprowadzenie restrukturyzacji.

  Etykiety: Grudziądz
 • Kujawsko-pomorskie w czołówce nowych zachorowań na COVID-19

  W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 1306 nowych przypadkach zachorowań na COVID-19 w skali Polski. Najwięcej odnotowano w województwie wielkopolskim – 200, na drugim miejscu mam ex aequo mazowieckie i kujawsko-pomorskie.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu