Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPiłsudski w czerwcu lądował w Bydgoszczy

Piłsudski w czerwcu lądował w Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 07 lipiec 2019 22:01
Piłsudski w czerwcu lądował w Bydgoszczy Fot: WZL nr 2

W połowie czerwca przegląd techniczny przeszedł samolot Boeing 737-800 Józef Piłsudski, największa obecnie w Polsce maszyna o statusie HEAD, przeznaczona do transportu najważniejszych osób w państwie. Przegląd przeprowadzono w Wojskowych Zakładach Lotniczych, dla których serwsiwonie najważniejsze samolotu dla polskich VIP-ów to na pewno powód do prestiżu.

 

Polska zakupiła łącznie 3 Boeingi 737, kolejne maszyny trafią w przyszłym roku. Ich patronami będą: Roman Dmowski i Ignacy Jan Paderewski. Piłsudski na dyspozycję sił zbrojnych RP trafił już w listopadzie 2017 roku, ale na status HEAD czekał tak długo z powodu konieczności przejścia szkoleń przez pilotów.

 

Polska zamówiła też dwa mniejsze odrzutowce Gulfstream G550. Jedna z maszyn pierwsze zetknięcie z polską ziemią zanotowała w Bydgoszczy. Samolot generał Kazimierz Pułaski na terenie Wojskowych Zakładów Lotniczych przeszedł chrzest. Od początku była mowa, że samoloty Gulfstream będą serwisowane w Bydgoszczy, być może również Bydgoszcz będzie ważną lokalizacją także dla Boeingów 737.

 

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

IMG 20200117 135511 1

20 stycznia 1920 - wkroczenie wojsk polskich do Bydgoszczy

22 stycznia 1920 - oficjalne przyłaczenie Bydgoszczy do Polski

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Odważna teza mogąca wyjaśniać przyczyny chaosu na kujawsko-pomorskiej kolei

    W niemal każdej publikacji poświęconej zamieszaniu związanego z cięciami połączeń regionalnych podkreślamy, że główną przyczyną niekorzystnych dla mieszkańców decyzji jest nagłe odejście od planu przeprowadzanie wieloletniego przetargu. Zamiast tego podjęto się ,,na ostatnią” chwilę negocjacji z przewoźnikami, umów jednorocznych, gdzie pozycja negocjacyjna województwa była słaba, stąd też Polregio i Arriva mogli żądać wyższych stawek. Wciąż nie wyjaśniono dlaczego zrezygnowano z przetargu, ciekawą tezę w tym temacie przedstawia publicysta kolejowy Karol Trammer.

    Etykiety: kolej Karol Trammer
  • Protesty rolników – najpopularniejszymi materiałami w 2020 roku

    Portal Kujawski dość duży nacisk kładzie na multimedia, stąd też wiele naszych publikacji ubogaconych jest o dodatkową relacje filmową. Prezentujemy najpopularniejsze materiały z minionego 2020 roku.

Wiadomości z regionu