Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPiłsudski w czerwcu lądował w Bydgoszczy

Piłsudski w czerwcu lądował w Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 07 lipiec 2019 22:01
Piłsudski w czerwcu lądował w Bydgoszczy Fot: WZL nr 2

W połowie czerwca przegląd techniczny przeszedł samolot Boeing 737-800 Józef Piłsudski, największa obecnie w Polsce maszyna o statusie HEAD, przeznaczona do transportu najważniejszych osób w państwie. Przegląd przeprowadzono w Wojskowych Zakładach Lotniczych, dla których serwsiwonie najważniejsze samolotu dla polskich VIP-ów to na pewno powód do prestiżu.

 

Polska zakupiła łącznie 3 Boeingi 737, kolejne maszyny trafią w przyszłym roku. Ich patronami będą: Roman Dmowski i Ignacy Jan Paderewski. Piłsudski na dyspozycję sił zbrojnych RP trafił już w listopadzie 2017 roku, ale na status HEAD czekał tak długo z powodu konieczności przejścia szkoleń przez pilotów.

 

Polska zamówiła też dwa mniejsze odrzutowce Gulfstream G550. Jedna z maszyn pierwsze zetknięcie z polską ziemią zanotowała w Bydgoszczy. Samolot generał Kazimierz Pułaski na terenie Wojskowych Zakładów Lotniczych przeszedł chrzest. Od początku była mowa, że samoloty Gulfstream będą serwisowane w Bydgoszczy, być może również Bydgoszcz będzie ważną lokalizacją także dla Boeingów 737.

 

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

    Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

  • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

    Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu