Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTegoroczny Jarmark Świąteczny będzie dłuższy i większy

Tegoroczny Jarmark Świąteczny będzie dłuższy i większy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 21 listopad 2019 14:11

W ubiegłym roku pierwszy raz odbywający się w centrum Bydgoszczy jarmark został niemal jednoznacznie okrzyknięty wielkim sukcesem. Tegoroczna edycja będzie podobna, ale bardziej rozbudowana. Już przygotowana przez ratusz wizualizacja rozbudza emocje, że będzie to miejsce, w które warto przyjść.

Jarmark rozpocznie się 6 grudnia, czyli w doskonale znane Mikołajki i potrwa do 22 grudnia. Tegoroczna edycja będzie zatem dłuższa. Podobnie jak w roku poprzednim domki z kupcami ulokowane będą na Moście Staromiejskim co budowało najbardziej niezwykłość bydgoskiego jarmarku. Był to chyba bowiem jedyny w Polsce jarmark odbywający się na moście. Na ulicy Mostowej unosić się będzie aromat tradycyjnego grzańca, korzennych pierników i innych świątecznych potraw. Na odwiedzających czekać będą nie tylko stragany, ale moc atrakcji i niespodzianek, w tym również kulinarnych. Gorąca czekolada, grzaniec z goździkami, tradycyjny barszcz czerwony, pierogi w wielu smakach, wędzone ryby i zdrowe miody to tylko niektóre smakołyki z oferty gastronomicznej. Na jarmarku kupimy także bombki, ozdoby oraz rękodzieło.

 

 

W tym roku większy nacisk będzie położony natomiast skrzyżowaniu ulicy Mostowej z Focha, gdzie stanie zimowe wesołe miasteczko, którego największą atrakcją ma szansę stać się młyńskie koło, choć żłóbek ze żywymi zwierzętami może również przyciągać.

 

Przez okres trwania jarmarku czeka nas też kilka wydarzeń artystycznych, które będą ubogacać jego ofertę.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Co się odwlecze to nie uciecze

    Derbami Zawisza – Chemik niebiesko-czarni mieli rozegrać pierwszy po latach przerwy mecz na stadionie Zawiszy przy ulicy Gdańskiej – mecz planowany był na inauguracje rundy wiosennej w marcu. Do meczu jednak nie doszło z uwagi na epidemię COVID-19, z powodu której w IV lidze nie rozpoczęto nawet rundy wiosennej. Los chciał, że Zawisza podejmie Chemika na inaugurację sezonu 2020/2021.

    Etykiety: piłka nożna
  • Kolejny dobry występ nadziei polskiego tenisa z Kujaw

    We Wrocławiu odbyły się zawody w tenisie juniorskim do lat 18. Dobry występ odnotowała na nich Zuzanna Szczepańska, uczennica II LO w Inowrocławiu, która wywalczyła dwa medale. Dla

    Szczepańskiej było to pożegnanie z rozgrywkami juniorskimi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu