Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCzwarty krąg Opery Nova – na razie nie ma montażu finansowego

Czwarty krąg Opery Nova – na razie nie ma montażu finansowego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 24 listopad 2019 17:32
Czwarty krąg Opery Nova – na razie nie ma montażu finansowego Wizualizacja

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że prezydent Bydgoszczy w projekcie budżetu miasta na 2020 rok przewidział ponad 8 mln zł na budowę czwartego kręgu Opery Nova, co mogłoby pozwolić rozpisać przetarg na początku roku, jak chciałby dyrekcja Opery. Żeby ten plan jednak wypalił, drugie tyle pieniędzy musi wyłożyć drugi z partnerów projektu – Województwo Kujawsko-Pomorskie.

 

W projekcie budżetu województwa na 2020 rok wzmianki o środkach na budowę czwartego kręgu Opery Nova nie ma. W czwartek na posiedzeniu komisji Polityki Regionalnej, Rozwoju Województwa i Infrastruktury zapytał o to radny Roman Jasiakiewicz. Jak wyjaśnił przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego na razie nie zapadła decyzja o ujęciu tego zadania w budżecie, władze województwa planują bowiem najpierw odbyć rozmowy w tym temacie z prezydentem Bydgoszczy oraz rozmowy z bankami o pozyskaniu kredytu.

 

Jasiakiewicz zaproponował, aby mimo wszystko nawet symbolicznie ująć w budżecie rozbudowę Opery Nova, chociażby przypisując symbolicznie 1 mln zł, a kwota ta mogłaby być w trakcie roku budżetowego zmieniona w którejś z korekt. Udało mu się przekonać komisję do tej propozycji, stąd też komisja złoży do projektu poprawkę. O tym czy zostanie uznana zdecyduje Sejmik Województwa podczas sesji budżetowej, która ma się odbyć w połowie grudnia.

 

Samo zapisane 1 mln zł najprawdopodobniej nie wystarczy, aby rozpocząć już w tym roku budowę kręgu Opery Nova. Szacuje się, że łącznie inwestycja kosztować będzie około 100 mln zł, zakłada ona bowiem również budowę podziemnego garażu. Ta kwota mogłaby zostać rozłożona na kilka lat budżetowych, w których realizowane byłyby prace budowlane.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

  • Spółka marszałkowska jeszcze nie inwestuje, ale prezes dobrze zarabia

    W marcu 2018 roku Sejmik Województwa wyraził zgodę na powołanie spółki Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Regionalne. Celem spółki jest prowadzenie dużych inwestycji z ramienia Samorządu Województwa, na razie spółka jeszcze żadnego dużego projektu inwestycyjnego nie prowadzi, natomiast Zarząd Województwa ,reprezentując jedynego wspólnika spółki (Samorząd Województwa) zdecydował o wysokiej pensji dla prezesa.

  • Jutro Konfederacja wskaże kandydata na prezydenta. To może być ciekawe dla polskiej sceny politycznej wydarzenie

    W sobotę 18 stycznia w Warszawie odbędzie się zjazd elektorski w ramach prawyborów wewnętrznych w Konfederacji. Wydarzenie ciekawe, bowiem prawybory wzorowane są na ordynacji wyborczej wykorzystywanej w Stanach Zjednoczonych w wyborach prezydenckich, co jest w Polsce pionierskim działaniem. Prawybory mogą też wskazać w jakim kierunku ideologicznie pójdzie Konfederacja w przyszłości.

    Etykiety: Konfederacja

Wiadomości z regionu

Śledź nas