Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMłodzi Demokraci oferują ojcu Rydzykowi podwózkę na terenie Bydgoszczy

Młodzi Demokraci oferują ojcu Rydzykowi podwózkę na terenie Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 12 grudzień 2019 16:32

Młodzieżówka Platformy Obywatelskiej zadeklarowała dzisiaj publicznie, że jeżeli o. Tadeusz Rydzyk będzie się wybierał następnym razem na uroczystości Radia Maryja w Bydgoszczy, to oferują mu podwiezienie pod samą Katedrę. Jest to nawiązanie do sobotnich uroczystości, na które zakonnik nie dotarł.

 

Łącząc się z uczestnikami uroczystości w Katedrze o. Rydzyk poinformował, że był w Bydgoszczy, ale z powodu problemów z dojazdem do Katedry, nie chciał wchodzić do świątyni spóźniony. Stąd też jego brak obecności.

 

- Czy ktokolwiek miał sytuację, że pojechał do innego miasta, w jakimś określonym celu, zdał sobie sprawę, że w tym miejscu nie ma parkingu i zawrócił? - pytał na dzisiejszej konferencji prasowej Paweł Stachowicz, z Młodych Demokratów - Wydaje mi się, że nie, bo jest to sytuacja absurdalna.


Zdaniem Stachowicza nie ma pewności, czy zakonnik w ogóle tego dnia pojawił się w Bydgoszczy - Wydaje mi się, że być może ojciec Rydzyk w ogóle nie przyjechał do Bydgoszczy, a wymówkę o parkingu wymyślił po to, aby usprawiedliwić brak przyjazdu do bydgoskich wiernych, którzy na niego czekali.

 

Młodzi Demokraci zaprezentowali mapę organizacji ruchu, na której pokazane jest jak można bez problemu dojechać pod Katedrą, pomimo wyłączenia z ruchu płyty Starego Rynku. Mapę wyślą ojcu Rydzykowi, jeżeli ten ostatecznie nie zdecyduje się skorzystać z podwózki.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

  Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

 • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

  Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja

 • Co się zmienia od 30 maja?

  Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że od soboty 30 maja wejdzie w życie IV etap odmrażania życia społecznego. Stosowny akt prawny nie został co prawda jeszcze opublikowany w Dzienniku Ustaw, natomiast znany jest jego projekt do którego nawiązujemy.

  Etykiety: covid19 koronawirus
 • Ekonomia nie zawsze jest bezduszna i pozbawiona empatii

  Powoli temat koronawirusa zaczyna schodzić na dalszy plan, natomiast coraz więcej będzie się mówić o skutkach ekonomicznych pandemii, których doświadczać możemy w naszym życiu. Jeszcze kilka tygodni temu widoczny był w polityce dylemat – zamrażać gospodarkę w celu ratowania najbardziej narażonych na utratę życia z powodu COVID-19, czy skupiać się na ratowaniu gospodarki. Dzisiaj widzimy, że bardziej humanitarna polityka może również być skuteczniejsza gospodarczo.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu