Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPESA rozpoczyna dostawę ostatniej partii pociągów dla Deutsche Bahn

PESA rozpoczyna dostawę ostatniej partii pociągów dla Deutsche Bahn

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 25 kwiecień 2020 11:30
PESA rozpoczyna dostawę ostatniej partii pociągów dla Deutsche Bahn Fot: PESA

Światowa pandemia COVID-19 oraz wprowadzone dla spowolnienia rozpowszechniania się wirusa obostrzenia, utrudniają współpracę międzynarodową i handel. Przypomnijmy – polską granicę mogą co do zasady przekraczać tylko obywatele polscy, a każdy przekraczający musi odbyć 14 dniową kwarantannę. Z tego powodu do Bydgoszczy po odbiór pociągów LINK BR633, które w barwach Deutsche Bahn będą woził mieszkańców regionu Allgäu, nie mogli przyjechać komsarze reprezentujący niemieckie koleje.

Udało się stronom ustalić, że pierwszy odbiór dokonany zostanie w Bydgoszczy bez ich udziału, a drugi w Kemptem, już po stronie niemieckiej, na południowy zachód od Monachium, czyli w regionie zamawiającym Linki. Dwa pierwsze pociągi, w ramach ostatniej partii tego zamówienia, wyjechały wczoraj z Bydgoszczy.

 

- Mimo trudności będących skutkiem epidemii chcemy realizować plan dostaw i sprzedaży pojazdów dla DB. Po negocjacjach udało nam się rozwiązać problem braku możliwości przyjazdu do Bydgoszczy komisarzy odbiorczych klientów. Uzgodniliśmy, że odbiory pojazdów będą odbywały się dwuetapowo. Pierwszy etap na terenie PESA Bydgoszcz, drugi, już przy udziale komisarzy odbiorczych Deutsche Bahn w Kempten. Zakładamy, że ostatnie LINKi dotrą do Niemiec we wrześniu- powiedział Jacek Niedziela, Kierownik Kontraktu DB w Pesa Bydgoszcz.

 

Po niemieckich torach jeździ już 46 linków wyprodukowanych przez PESA. W ramach ostatniej partii zostanie dostarczonych 26 pociągów.

 

Bydgoska firma prowadzi obecnie również dostawy pociągów 760M dla Białorusi. Pociągi PESA 760M dedykowane są dla połączenia Mińsk – Witebsk. PESA produkuje obecnie również tramwaje dla Gdańska, Częstochowy i stolicy Bułgarii Sofii oraz pociągi dla włoskiego przewoźnika Trenitalia. PESA jest tuż przed podpisaniem umowy na produkcję 16 tramwajów dla rumuńskich Jass.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Niespodzianka w Okręgowym Pucharze Polski. Zawisza odpada w IV rundzie

    Kilka tygodni temu byliśmy świadkami fenomenalnego pojedynku w finale Okręgowego Pucharu Polski Kujawsko-Pomorskiego, gdy we Włocławku dopiero w rzutach karnych Unia Janikowo pokonała Zawiszę Bydgoszcz. Był to pojedynek III ligowca z IV ligowcem, w którym zespół o klasę wyższy wygrał o włos. Zawisza w finale edycji 2020/2021 już jednak nie zagra.

    Etykiety: piłka nożna
  • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

    Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu