Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPESA rozpoczyna dostawę ostatniej partii pociągów dla Deutsche Bahn

PESA rozpoczyna dostawę ostatniej partii pociągów dla Deutsche Bahn

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 25 kwiecień 2020 11:30
PESA rozpoczyna dostawę ostatniej partii pociągów dla Deutsche Bahn Fot: PESA

Światowa pandemia COVID-19 oraz wprowadzone dla spowolnienia rozpowszechniania się wirusa obostrzenia, utrudniają współpracę międzynarodową i handel. Przypomnijmy – polską granicę mogą co do zasady przekraczać tylko obywatele polscy, a każdy przekraczający musi odbyć 14 dniową kwarantannę. Z tego powodu do Bydgoszczy po odbiór pociągów LINK BR633, które w barwach Deutsche Bahn będą woził mieszkańców regionu Allgäu, nie mogli przyjechać komsarze reprezentujący niemieckie koleje.

Udało się stronom ustalić, że pierwszy odbiór dokonany zostanie w Bydgoszczy bez ich udziału, a drugi w Kemptem, już po stronie niemieckiej, na południowy zachód od Monachium, czyli w regionie zamawiającym Linki. Dwa pierwsze pociągi, w ramach ostatniej partii tego zamówienia, wyjechały wczoraj z Bydgoszczy.

 

- Mimo trudności będących skutkiem epidemii chcemy realizować plan dostaw i sprzedaży pojazdów dla DB. Po negocjacjach udało nam się rozwiązać problem braku możliwości przyjazdu do Bydgoszczy komisarzy odbiorczych klientów. Uzgodniliśmy, że odbiory pojazdów będą odbywały się dwuetapowo. Pierwszy etap na terenie PESA Bydgoszcz, drugi, już przy udziale komisarzy odbiorczych Deutsche Bahn w Kempten. Zakładamy, że ostatnie LINKi dotrą do Niemiec we wrześniu- powiedział Jacek Niedziela, Kierownik Kontraktu DB w Pesa Bydgoszcz.

 

Po niemieckich torach jeździ już 46 linków wyprodukowanych przez PESA. W ramach ostatniej partii zostanie dostarczonych 26 pociągów.

 

Bydgoska firma prowadzi obecnie również dostawy pociągów 760M dla Białorusi. Pociągi PESA 760M dedykowane są dla połączenia Mińsk – Witebsk. PESA produkuje obecnie również tramwaje dla Gdańska, Częstochowy i stolicy Bułgarii Sofii oraz pociągi dla włoskiego przewoźnika Trenitalia. PESA jest tuż przed podpisaniem umowy na produkcję 16 tramwajów dla rumuńskich Jass.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

IMG 20200117 135511 1

20 stycznia 1920 - wkroczenie wojsk polskich do Bydgoszczy

22 stycznia 1920 - oficjalne przyłaczenie Bydgoszczy do Polski

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Odważna teza mogąca wyjaśniać przyczyny chaosu na kujawsko-pomorskiej kolei

    W niemal każdej publikacji poświęconej zamieszaniu związanego z cięciami połączeń regionalnych podkreślamy, że główną przyczyną niekorzystnych dla mieszkańców decyzji jest nagłe odejście od planu przeprowadzanie wieloletniego przetargu. Zamiast tego podjęto się ,,na ostatnią” chwilę negocjacji z przewoźnikami, umów jednorocznych, gdzie pozycja negocjacyjna województwa była słaba, stąd też Polregio i Arriva mogli żądać wyższych stawek. Wciąż nie wyjaśniono dlaczego zrezygnowano z przetargu, ciekawą tezę w tym temacie przedstawia publicysta kolejowy Karol Trammer.

    Etykiety: kolej Karol Trammer
  • Protesty rolników – najpopularniejszymi materiałami w 2020 roku

    Portal Kujawski dość duży nacisk kładzie na multimedia, stąd też wiele naszych publikacji ubogaconych jest o dodatkową relacje filmową. Prezentujemy najpopularniejsze materiały z minionego 2020 roku.

Wiadomości z regionu