Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKomunalnik miał przystać na warunki ratusza

Komunalnik miał przystać na warunki ratusza

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 24 lipiec 2020 11:01

Wczoraj dowiedzieliśmy się, że obsługę IV sektora obejmującego obszar od Bielaw przez Śródmieście i Stare Miasto do Błonia będzie od 1 września obsługiwany przez inny podmiot niż firma Komunalnik. W praktyce oznacza to, że firma ta straci około 40% zamówienia, które wygrała w przetargu. Jak się jednak dowiadujemy, firma miała przystać na ten warunek.

 

Zastępca prezydenta Michał Sztybel przyznał, że postawiono firmie ultimatum, gdzie z jednej strony zagrożono całkowitym zerwaniem współpracy, mając świadomość możliwych konsekwencji dla miasta jak wieloletnie spory sądowe. Nie byłoby to jednak korzystne rozwiązanie dla Komunalnika, bowiem nagłe wypowiedzenie umowy zagroziłoby dalszej bytności tej firmy. Ratusz w swoim ultimatum oczekiwał, że Komunalnik zgodzi się na rozwiązanie umowy na sektor IV oraz uznał nałożone dotychczas kary z tytułu źle wykonywanych usług – w tym tygodniu kary przekroczyły 2,7 mln zł. Uznanie kar jest istotne z punktu widzenia interesu Bydgoszczy, bowiem jak pisaliśmy kilka tygodni temu, Komunalnik podważał jeszcze niedawno wysokość nakładanych kar.

 

Powyższe ustalenia zostały zawarte w pisemnym porozumieniu, przez co istnieje duża szansa, że zmiana wykonawcy usługi w sektorze IV nie skończy się w sądzie.

 

Nowy wykonawca wyłoniony zostanie w postępowaniu – z racji tego, że czasu do 1 września jest niewiele, najprawdopodobniej będzie to tryb z wolnej ręki, przynajmniej tymczasowo, bowiem jak pokazuje praktyka, dla przeprowadzenia całego postępowania przetargowego, w którym mogą pojawić się odwołania, potrzeba nawet kilku miesięcy.

 

Wydanie ,,Glosu Bydgoszczy" o sytuacji w gospodarce odpadami:

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

    Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

  • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

    Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu