Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKomunalnik miał przystać na warunki ratusza

Komunalnik miał przystać na warunki ratusza

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 24 lipiec 2020 11:01

Wczoraj dowiedzieliśmy się, że obsługę IV sektora obejmującego obszar od Bielaw przez Śródmieście i Stare Miasto do Błonia będzie od 1 września obsługiwany przez inny podmiot niż firma Komunalnik. W praktyce oznacza to, że firma ta straci około 40% zamówienia, które wygrała w przetargu. Jak się jednak dowiadujemy, firma miała przystać na ten warunek.

 

Zastępca prezydenta Michał Sztybel przyznał, że postawiono firmie ultimatum, gdzie z jednej strony zagrożono całkowitym zerwaniem współpracy, mając świadomość możliwych konsekwencji dla miasta jak wieloletnie spory sądowe. Nie byłoby to jednak korzystne rozwiązanie dla Komunalnika, bowiem nagłe wypowiedzenie umowy zagroziłoby dalszej bytności tej firmy. Ratusz w swoim ultimatum oczekiwał, że Komunalnik zgodzi się na rozwiązanie umowy na sektor IV oraz uznał nałożone dotychczas kary z tytułu źle wykonywanych usług – w tym tygodniu kary przekroczyły 2,7 mln zł. Uznanie kar jest istotne z punktu widzenia interesu Bydgoszczy, bowiem jak pisaliśmy kilka tygodni temu, Komunalnik podważał jeszcze niedawno wysokość nakładanych kar.

 

Powyższe ustalenia zostały zawarte w pisemnym porozumieniu, przez co istnieje duża szansa, że zmiana wykonawcy usługi w sektorze IV nie skończy się w sądzie.

 

Nowy wykonawca wyłoniony zostanie w postępowaniu – z racji tego, że czasu do 1 września jest niewiele, najprawdopodobniej będzie to tryb z wolnej ręki, przynajmniej tymczasowo, bowiem jak pokazuje praktyka, dla przeprowadzenia całego postępowania przetargowego, w którym mogą pojawić się odwołania, potrzeba nawet kilku miesięcy.

 

Wydanie ,,Glosu Bydgoszczy" o sytuacji w gospodarce odpadami:

Warte obejrzenia

  • Zawisza przybliża się do III ligi

    W sobotę grała 22 kolejka IV ligi, w której zobaczyliśmy kolejne pojedynki pomiędzy klubami z grupy mistrzowskiej, walczącymi o awans do III ligi. Najciekawiej zapowiadał się mecz we Włocławku pomiędzy Liderem i liderującym w tabeli Zawiszą Bydgoszcz. Miał być to mecz na szczycie, okazał się jednak dość jednostronny.

    Etykiety: piłka nożna
  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu