Jesteś tutaj: HomeBydgoszczLatos na giełdzie nazwisk do objęcia teki ministra zdrowia

Latos na giełdzie nazwisk do objęcia teki ministra zdrowia

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 06 sierpień 2020 06:50

Oficjalnie minister Łukasz Szumowski zapowiada, że zamierza nadal realizować swoją misję, w kuluarach mówi się natomiast, że jest prawdopodobna wymiana ministra zdrowia przy okazji zapowiadanej na jesień rekonstrukcji rządu. W spekulacjach na temat tego, kto mógłby zająć jego miejsce pojawia się nazwisko posła Tomasza Latosa.

Bycie minister zdrowia to nie jest wdzięczna funkcja, bowiem kolejni ministrowie kończyli urzędowanie w nie najlepszych okolicznościach. Poprzedni minister Konstanty Radziwiłł odchodził z resortu będąc w sporze z młodymi lekarzami rezydentami. Inaczej zapowiadał się już minister Łukasz Szumowski, który jeszcze kilka tygodni temu był przez chwilę bohaterem, gdy Polska uniknęła dantejskich scen jakie odgrywały się w związku z pandemią COVID-19 we Włoszech. Ostatnie tygodnie były już dla niego gorsze, z jednej strony kontrowersje podnoszone przez opozycję w sprawie zakupu respiratorów, a także powrót pandemii sprawiają ,że Szumowski może stać się kozłem ofiarnym.

 

,,Super Express” spekuluje, że na giełdzie nazwisk w Zjednoczonej Prawicy, na nowego ministra zdrowia pojawiają się posłowie Tomasz Latos, Bogdan Piecha oraz dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego prof. Grzegorz Gielerak.

Możliwe zmiany w strukturach partyjnych

Prawo i Sprawiedliwość na jesień przygotowuje nowe wybory władz, wybierani będą też prezesi okręgów. Już dzisiaj pojawiają się jednak zapowiedzi, że okręgami nie będą kierować ministrowie, z uwagi na to, że przez obowiązki ministerialne przebywają w Warszawie. Od 2014 roku strukturami w okręgu bydgoskim rządzi poseł Tomasz Latos, gdyby został ministrem musiałby oddać władzę komuś innemu, być może szefem okręgu zostałaby osoba nie będąca posłem.

 

Do 2014 roku okręgiem kierował natomiast europoseł Kosma Złotowski, który musiał z funkcji zrezygnować, bowiem na szczeblu partyjnym ustalono, że europosłowie powinni się skupiać na Brukseli i Strasburgu, a okręgi pozostawić osobom będącym na miejscu.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Gastronomia ma dosyć, kolejni przedsiębiorcy zapowiadają bunt. W ten sposób jednak pandemia nie zniknie

    W połowie października rząd wprowadził zakaz stacjonarnego funkcjonowania restauracji i innych obiektów gastronomicznych – jak zapowiadano na 2 tygodnie, aby wypłaszczyć krzywą zachorowań na COVID-19. Na 2 tygodniach się jednak nie skończyło, bowiem minęły już jakieś 3 miesiące, stąd też po zapowiedzi wydłużenia zakazu przynajmniej do końca stycznia, nieoficjalnie mówi się nawet o tym, że może to potrwać do kwietnia, części przedsiębiorców puszczają nerwy.

    Etykiety: covid19
  • W poniedziałek uczniowie wracają do szkół

    18 stycznia do szkół wracają uczniowie klas I-III szkół podstawowych i szkół specjalnych, wracają także zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe w kształceniu zawodowym; podpisałem rozporządzenie w tej sprawie - poinformował w czwartek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

     

Wiadomości z regionu