Jesteś tutaj: HomeBydgoszczLatos na giełdzie nazwisk do objęcia teki ministra zdrowia

Latos na giełdzie nazwisk do objęcia teki ministra zdrowia

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 06 sierpień 2020 06:50

Oficjalnie minister Łukasz Szumowski zapowiada, że zamierza nadal realizować swoją misję, w kuluarach mówi się natomiast, że jest prawdopodobna wymiana ministra zdrowia przy okazji zapowiadanej na jesień rekonstrukcji rządu. W spekulacjach na temat tego, kto mógłby zająć jego miejsce pojawia się nazwisko posła Tomasza Latosa.

Bycie minister zdrowia to nie jest wdzięczna funkcja, bowiem kolejni ministrowie kończyli urzędowanie w nie najlepszych okolicznościach. Poprzedni minister Konstanty Radziwiłł odchodził z resortu będąc w sporze z młodymi lekarzami rezydentami. Inaczej zapowiadał się już minister Łukasz Szumowski, który jeszcze kilka tygodni temu był przez chwilę bohaterem, gdy Polska uniknęła dantejskich scen jakie odgrywały się w związku z pandemią COVID-19 we Włoszech. Ostatnie tygodnie były już dla niego gorsze, z jednej strony kontrowersje podnoszone przez opozycję w sprawie zakupu respiratorów, a także powrót pandemii sprawiają ,że Szumowski może stać się kozłem ofiarnym.

 

,,Super Express” spekuluje, że na giełdzie nazwisk w Zjednoczonej Prawicy, na nowego ministra zdrowia pojawiają się posłowie Tomasz Latos, Bogdan Piecha oraz dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego prof. Grzegorz Gielerak.

Możliwe zmiany w strukturach partyjnych

Prawo i Sprawiedliwość na jesień przygotowuje nowe wybory władz, wybierani będą też prezesi okręgów. Już dzisiaj pojawiają się jednak zapowiedzi, że okręgami nie będą kierować ministrowie, z uwagi na to, że przez obowiązki ministerialne przebywają w Warszawie. Od 2014 roku strukturami w okręgu bydgoskim rządzi poseł Tomasz Latos, gdyby został ministrem musiałby oddać władzę komuś innemu, być może szefem okręgu zostałaby osoba nie będąca posłem.

 

Do 2014 roku okręgiem kierował natomiast europoseł Kosma Złotowski, który musiał z funkcji zrezygnować, bowiem na szczeblu partyjnym ustalono, że europosłowie powinni się skupiać na Brukseli i Strasburgu, a okręgi pozostawić osobom będącym na miejscu.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

  Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Pacjenci skarżą się na zamknięte przychodnie, a eksperci wskazują na skutki zaniedbania profilaktyki

  Pandemia COVID-19 sprawiła, że nieobecne do tej pory w szerszym spektrum usługi zaczęły się rozwijać – taką usługą są teleporady, czyli zdalne konsultacje z lekarzem, które są refundowane. Teleporada jednak nie zawsze jest wstanie zastąpić wizytę u lekarza, ale można odnieść wrażenie, że w wielu przychodniach tak jest to traktowane, czyli teleporad się nadużywa. Nie zawsze można się też do lekarza dodzwonić. To wszystko przekłada się na rozgoryczenie pacjentów, także w naszym regionie.

 • Sejmik chce pomóc oddłużyć Grudziądz. Dwaj radni z Bydgoszczy przeciwko tej drodze

  Sejmik Województwa przyjął dzisiaj stanowisko w sprawie wyrażenia zainteresowania przejęciem Szpitala Regionalnego w Grudziądzu, włączając go w poczet placówek służby zdrowia Samorządu Województwa. Nie jest to jednak ostateczna decyzja, do takowej jeszcze daleka droga, stanowisko ma bowiem, zdaniem wnioskodawców, pomóc uzyskać Miastu Grudziądz kredytu z budżetu państwa na przeprowadzenie restrukturyzacji.

  Etykiety: Grudziądz

Wiadomości z regionu