Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNikt nie jest wstanie powiedzieć, jak możliwe było wejście Komunalnika na bydgoski rynek

Nikt nie jest wstanie powiedzieć, jak możliwe było wejście Komunalnika na bydgoski rynek

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 22 sierpień 2020 09:26

W tym tygodniu na dobre rozpoczęły się prace komisji doraźnej Rady Miasta, która ma przyjrzeć się kryzysowi w gospodarce odpadami. Problemy z niewywiązywaniem się terminowo z odbioru odpadów przez firmę Komunalnik dostrzegamy od kilku miesięcy. Komisja pracę powinna zakończyć do końca sierpnia, stąd też zintensyfikowano prace, odbywając w tym tygodniu kilka posiedzeń.

Wczoraj (piątek) na jednym z posiedzeń rozmawiano z przedstawicielami firm, które świadczą lub świadczyły usługi związane z gospodarką odpadami – przybyli przedstawiciele: ProNatury, Corimpu i Remondisu. Na osobne posiedzenie planuje się zaprosić przedstawicieli Komunalnika.

 

Pytania od radnych dotyczyły głównie postępowania przetargowego – Naturalnym wydaje się, że były jakieś błędy, bo inaczej nie mielibyśmy takiej sytuacji – ocenił przedstawiciel Remondisu. Wypowiedzi przedstawicieli biznesu były dość dyplomatyczne, zatem po imieniu nie nazwano co poszło nie tak.

 

- Sam przetarg wysoko stawia nam wymagania. Umowa jest tak sporządzona, że jest w niej 50 punków z karami – wskazała przedstawicielka Corimpu, wyjaśniając, że firmy działające od lat na bydgoskim rynku spełniają te wymogi, bo latami się uczyły bydgoskiego systemu. Komunalnik przybył z innej części kraju. Przedstawiciel ProNatury ocenił – Podejrzewam, że firma Komunalnik nie przeanalizowała tego dogłębnie.

 

Przedstawiciel ProNatury (spółka komunalna) przyznał, że przetargi w większości polskich samorządów są znacznie bardziej liberalne, Bydgoszcz wyróżnia się pod względem wprowadzania różnych obostrzeń, co teoretycznie powinno wyselekcjonować do postępowania tylko przedsiębiorstwa o dużym doświadczeniu.

 

Jak zatem przez to sito przeszedł Komunalnik?

Odpowiedź na to pytanie w piątek nie padła. Bydgoski ratusz pierwotnie wyeliminował ofertę Komunalnika jako rażąco niską, dopiero orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej nakazało ją rozpatrzyć, przez co zgodnie z rygorami zamówień publicznych wygrał Komunalnik.

 

Warte obejrzenia

 • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

  W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

  Etykiety: piłka nożna
 • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

  Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
 • Zieloni: Cała ta koncepcja powinna wylądować na śmietniku

  W czwartek władze województwa w Chełmie witały barkę z około 150 tonami ładunku, na tej uroczystości pojawili się też ekolodzy wyrażając swój protest wobec planów budowy kolejnych stopni wodnych na Wiśle. Tego samego dnia przez Urzędem Marszałkowskim działacze Zielonych i Polski 2050 Szymona Hołowni wyrazili poparcie dla postulatów ekologów. O krytyce polityki władz województwa rozmawiamy z Sylwestrem Jankowskim z Zielonych.

 • Siarzewo dzieli lewicę

  W 2019 roku lista lewicy w wyborach do Sejmu RP zdobyła w województwie kujawsko-pomorskim 4 mandaty poselskie. Wspólną listę stworzyło SLD, Wiosna oraz Razem. Po półtora roku widzimy w województwie kujawsko-pomorskim, że coraz więcej spraw dzieli formacje lewicowe. Zaczęło się od krytyki młodzieżówki Wiosny Roberta Biedronia wobec planów budowy stopnia wodnego w Siarzewie.

Wiadomości z regionu