Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWciąż nie wiemy na czym stoimy w temacie promu do Solca Kujawskiego

Wciąż nie wiemy na czym stoimy w temacie promu do Solca Kujawskiego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 16 październik 2020 07:29

26 września pisaliśmy, że ponowne postępowanie przetargowe w sprawie budowy przyczółków promowych i dojazdów do przeprawy pomiędzy Czarnowem i Solcem Kujawskim zbliża się ku końcowi. Informacje okazały się trochę pośpieszone, bowiem wciąż przesuwany jest termin otwarcia ofert.

Wspomnieć należy, że jednostka promowa została już w Malborku zbudowana i obecnie przechodzi procedury związane ze zwodowaniem. Szybko prom jednak do pracy nie ruszy, bowiem infrastruktura pomiędzy drogami krajowymi nr 10 i 80 nie jest przygotowana. Wcześniejszy wykonawca porzucił budowę na początku bieżącego roku.

 

Otwarcie ofert jak pisaliśmy planowano na 27 września, ale z uwagi na pytania zadawane przez potencjalnych oferentów, termin ten został przesunięty na 6 października. Tego dnia pojawił się jednak kolejny termin – 16 października, czyli dzisiejsza data. Dzisiaj jednak zainteresowanych wykonaniem usługi oferentów nie poznamy, bowiem w środę pojawił się nowy termin – środa 21 października.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Jurek Owsiak: 29. Finał WOŚP gotowy pod względem organizacyjnym i sanitarnym

    Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gotowa do 29. finału, nietypowego ze względu na pandemię i obowiązujące obostrzenia. Tegoroczna akcja charytatywna to już blisko 8 tys. puszek stacjonarnych, 12 tys. eSkarbonek, prawie 1,4 tys. sztabów oraz rzesza wolontariuszy. – Liczymy się z tym, że w czasie pandemii zebranych pieniędzy może być dużo mniej. Ale zbiórka już trwa i o dziwo jednego dnia potrafi przybyć na naszym koncie ponad milion złotych. W tych czasach to nieprawdopodobna suma – mówi Jurek Owsiak, pomysłodawca i prezes Fundacji WOŚP. Finał rozpocznie się w sobotę 30 stycznia wieczorem.

    Etykiety: WOŚP
  • Gastronomia ma dosyć, kolejni przedsiębiorcy zapowiadają bunt. W ten sposób jednak pandemia nie zniknie

    W połowie października rząd wprowadził zakaz stacjonarnego funkcjonowania restauracji i innych obiektów gastronomicznych – jak zapowiadano na 2 tygodnie, aby wypłaszczyć krzywą zachorowań na COVID-19. Na 2 tygodniach się jednak nie skończyło, bowiem minęły już jakieś 3 miesiące, stąd też po zapowiedzi wydłużenia zakazu przynajmniej do końca stycznia, nieoficjalnie mówi się nawet o tym, że może to potrwać do kwietnia, części przedsiębiorców puszczają nerwy.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu