Jesteś tutaj: HomeBydgoszczAdamczyk: Przetarg na S-10 zaraz po uprawomocnieniu się decyzji środowiskowej

Adamczyk: Przetarg na S-10 zaraz po uprawomocnieniu się decyzji środowiskowej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 13 styczeń 2021 13:18

W środę okręg bydgoski wizytuje minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, który podczas konferencji w Urzędzie Wojewódzkim potwierdził, że w pierwszym kwartale bieżącego roku planuje się ogłoszenie przetargu na budowę odcinka Bydgoszcz – Toruń drogi ekspresowej S-10. Inwestycja miałaby się zakończyć w 2025 roku.

- Kiedy tylko sprawy związane z decyzją środowiskową staną się ostateczne, czyli sama decyzja się uprawomocni, będzie możliwe ogłoszenie przetargu – zapowiedział minister Andrzej Adamczyk. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska decyzję środowiskową dla drogi S-10 na odcinku Bydgoszcz – Toruń wydała w lutym 2020 roku, do tej decyzji wpłynęły jednak odwołania, które są obecnie przedmiotem postępowania przed Generalną Dyrekcją Ochrony Środowiska. Termin zakończenia postępowania był już kilka razy zmieniany, ostatnio wyznaczony termin to 29 stycznia, czyli być może sprawa się rozstrzygnie w ciągu najbliższych dwóch tygodni.


- Jesteśmy gotowi i chcemy do 2025 roku dojechać bezpieczną i nowoczesną drogą z Bydgoszczy do Torunia – zapowiada minister Adamczyk.

 

Minister infrastruktury wyraził nadzieję, że w przyszłym roku uda się zakończyć budowę drogi ekspresowej S-5 na odcinku od Aleksandrowa, gdzie kończy się obwodnica Bydgoszczy do Nowych Marz. Zapowiedział on, że najprawdopodobniej pod koniec bieżącego roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad złoży wniosek o wydanie decyzji środowiskowej dla odcinka Bydgoszcz – Wyrzysk drogi ekspresowej S-10. Patrząc praktycznie, to na wydanie tego typu decyzji czeka się około roku, stąd też pod koniec przyszłego roku inwestycja mogłaby być przygotowana pod kątem formalnym.

 

Minister Adamczyk w Bydgoszczy odbył także spotkania dotyczące ostatniego chaosu w połączeniach regionalnych na kolei, po działaniach władz samorządowych województwa oraz w temacie budowy terminalu intermodalnego w Emilianowie.

 

Warte obejrzenia

 • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

  W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

  Etykiety: piłka nożna
 • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

  Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
 • Zieloni: Cała ta koncepcja powinna wylądować na śmietniku

  W czwartek władze województwa w Chełmie witały barkę z około 150 tonami ładunku, na tej uroczystości pojawili się też ekolodzy wyrażając swój protest wobec planów budowy kolejnych stopni wodnych na Wiśle. Tego samego dnia przez Urzędem Marszałkowskim działacze Zielonych i Polski 2050 Szymona Hołowni wyrazili poparcie dla postulatów ekologów. O krytyce polityki władz województwa rozmawiamy z Sylwestrem Jankowskim z Zielonych.

 • Siarzewo dzieli lewicę

  W 2019 roku lista lewicy w wyborach do Sejmu RP zdobyła w województwie kujawsko-pomorskim 4 mandaty poselskie. Wspólną listę stworzyło SLD, Wiosna oraz Razem. Po półtora roku widzimy w województwie kujawsko-pomorskim, że coraz więcej spraw dzieli formacje lewicowe. Zaczęło się od krytyki młodzieżówki Wiosny Roberta Biedronia wobec planów budowy stopnia wodnego w Siarzewie.

Wiadomości z regionu