Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMinister przesłuchany w sprawie transparentu

Minister przesłuchany w sprawie transparentu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 10 październik 2013 09:17

Na wniosek policjantów z Szubina przesłuchany został w charakterze świadka minister Radosław Sikorski. Sprawa dotyczy transparentu o treści – Sikorski ty też odpowiesz za Smoleńsk – który równo przed miesiącem został rozwieszony przed dworkiem ministra w Chobelinie, kilka kilometrów od Nakła.

Minister w jednym z mediów społecznościowych oświadczył, że nie składał zawiadomienia na policję w tej sprawie. Najprawdopodobniej postępowanie zostało zatem wszczęte po licznych publikacjach w mediach o zasięgu ogólnopolskim.

 

W charakterze świadka przesłuchany został także związany z bydgoskim PiS-em Rafael Budzbon, który jest autorem zdjęcia przedstawiającego transparent, które obeszło Polskę.

 

Do tej pory nie postawiono nikomu zarzutów i nie wiadomo czy nawet to nastąpi, gdyż policjanci jak wyjaśniają w wypowiedziach medialnych, póki co badają, czy w ogóle doszło do jakiegokolwiek czynu zabronionego.  Istnieje podejrzenie, że mogło dojść do wykroczenia jakim jest rozwieszenie baneru bez odpowiedniej zgody.

 

Gdyby jednak okazało się, że on był trzymany w powietrzu przez twórców happeningu, to w świetle prawa żaden czyn zabroniony już nie wystąpił. Treści zeznań obu świadków jednak nie znamy.

 

Jeszcze zanim doszło do przesłuchania, kilka organizacji skupionych wokół PiS-u wystosowało stanowisko, w którym samo wezwanie Budzbona na świadka uznało za represje wobec opozycji. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Brytyjskie media żyły wpadką w Bydgoszczy

  Równy tydzień temu kończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, których gospodarzem była Bydgoszcz. Historyczny triumf reprezentacji Polski zapamiętamy na długo, a w innych krajach naturalne jest, że uwaga zwrócona była w inne kwestie. Brytyjskie media wyjaśniają dość zagadkową dyskwalifikację brytyjskiej sztafety 4x400 metrów, w jednej z ostatnich konkurencji turnieju.

 • Bruski: Jak ktoś wieszczy koniec lekkiej atletyki w Bydgoszczy to jest w błędzie

  Historyczny triumf Polski na 100. lecie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki to już historia. To, że doszło do tego w Bydgoszczy to efekt wielu zorganizowanych dużych imprez w naszym mieście. Czy to będzie już pożegnanie z wielkimi wydarzeniami lekkoatletycznymi dla Bydgoszczy? Takie spekulacje się pojawiły, które ożywają gdy swoje ambicje prezentuje Śląsk.

Wiadomości sportowe

 • To były słabe cztery lata dla regionu

  Przygotowania do kampanii wyborczej (ta oficjalnie ruszy dopiero po rejestracji list) są coraz bardziej widoczne, za chwilę kandydaci, w tym obecni posłowie będą agitować, aby oddać na nich głos. Warto przy takich okazjach pytać, co zrobili przez ostatnie cztery lata, a tych dokonań zbyt wielu nie mamy.

 • Rząd szacuje straty spowodowane suszą na ponad miliard złotych

  Problem suszy, a właściwie ogólnego deficytu wody, dostrzegalny jest od kilku tygodni. Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach ocenił, że w okresie od 11 czerwca do 10 sierpnia zjawisko suszy dotknęło prawie wszystkie gminy w województwie kujawsko-pomorskim, w różnym stopniu. Ministerstwo Rolnictwa kładzie na stół pierwszą pulę pieniędzy.

  Etykiety: susza Rolnictwo

Wiadomości z regionu

Śledź nas