Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMinister przesłuchany w sprawie transparentu

Minister przesłuchany w sprawie transparentu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 10 październik 2013 09:17

Na wniosek policjantów z Szubina przesłuchany został w charakterze świadka minister Radosław Sikorski. Sprawa dotyczy transparentu o treści – Sikorski ty też odpowiesz za Smoleńsk – który równo przed miesiącem został rozwieszony przed dworkiem ministra w Chobelinie, kilka kilometrów od Nakła.

Minister w jednym z mediów społecznościowych oświadczył, że nie składał zawiadomienia na policję w tej sprawie. Najprawdopodobniej postępowanie zostało zatem wszczęte po licznych publikacjach w mediach o zasięgu ogólnopolskim.

 

W charakterze świadka przesłuchany został także związany z bydgoskim PiS-em Rafael Budzbon, który jest autorem zdjęcia przedstawiającego transparent, które obeszło Polskę.

 

Do tej pory nie postawiono nikomu zarzutów i nie wiadomo czy nawet to nastąpi, gdyż policjanci jak wyjaśniają w wypowiedziach medialnych, póki co badają, czy w ogóle doszło do jakiegokolwiek czynu zabronionego.  Istnieje podejrzenie, że mogło dojść do wykroczenia jakim jest rozwieszenie baneru bez odpowiedniej zgody.

 

Gdyby jednak okazało się, że on był trzymany w powietrzu przez twórców happeningu, to w świetle prawa żaden czyn zabroniony już nie wystąpił. Treści zeznań obu świadków jednak nie znamy.

 

Jeszcze zanim doszło do przesłuchania, kilka organizacji skupionych wokół PiS-u wystosowało stanowisko, w którym samo wezwanie Budzbona na świadka uznało za represje wobec opozycji. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dziesięć lat temu ostatni raz na Zawiszy grała pierwsza reprezentacja

  18 listopada 2009 roku reprezentacja Polski podejmowała na stadionie bydgoskiego Zawiszy reprezentację Kanady. Przez kolejną dekadę nie było nam dane oglądać pierwszej piłkarskiej reprezentacji podczas meczu w Bydgoszczy. Tamto spotkanie mogło zostać zapamiętane przez oprawę, jaką przygotowali miejscowi kibice Zawiszy pt. ,,Z orłem w koronie po jednej stronie”.

  Etykiety: piłka nożna
 • Nasz bohater!

  We wtorkowy wieczór w meczu eliminacji do Euro 2020 na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski pokonała Słowenię 3:2, pieczętując zwycięstwo grupie G, co skutkuje awansem do turnieju. Decydującego gola zdobył Jacek Góralski, chłopak z Bydgoszczy.

  Etykiety: Jacek Góralski

Wiadomości sportowe

 • Dobiega końca Europejski Tydzień Autyzmu

  W dniach 1- 8 grudnia trwa Europejski Tydzień Autyzmu, którego celem jest zwrócenie uwagi na wyjątkowość osób objętych spektrum autyzmu, w celu z jednej strony wyrażenia solidarności z osobami ze spektrum, ale też budowania większej świadomości społecznej. Warto wspomnieć o tym tygodniu, także z tego powodu, że mieliśmy w regionie kilka akcentów.

  Etykiety: autyzm
 • Tragedia pod Grudziądzem. Zginął były parlamentarzysta

  Dzisiaj w wieku 66-lat zginął w wypadku drogowym Janusz Dziecioł, któremu sławę przyniósł występ w pierwszej polskiej edycji reality show Big Brother. Zdobyta sława pozwoliła mu zostać posłem VI i VII kadencji Sejmu z okręgu toruńsko-włocławskiego.

Wiadomości z regionu

Śledź nas