Jesteś tutaj: Home

Na mapie Bydgoszczy pojawia się nowy komisariat

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 02 październik 2020 16:06

W piątek w obecności Pierwszego Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariusza Augustyniaka dokonano uroczystego otwarcia posterunku Policji na Osowej Górze. O powstanie samodzielnej jednostki na tym obszarze od wielu lat zabiegała społeczność lokalna z Osowej Góry oraz sąsiednich dzielnic, które do tej pory podlegały komisariatowi na Błoniu.

Komisariat na Osowej Górze mieści się przy ulicy Sardynkowej – Można rzecz vox populi, vox Dei (łac. głos ludu, głosem Boga) – tymi słowami rozpoczął swoje wystąpienie wiceminister w Kancelarii Premiera Jarosław Wenderlich, który jako bydgoski samorządowiec doskonale zdaje sobie sprawę o oczekiwaniach społecznych w sprawie budowy komisariatu – Dzisiaj mamy pozytywny finał wieloletnich starań mieszkańców, parlamentarzystów, samorządowców o budowę nowej siedziby jednostki organizacyjnej Policji na Osowej Górze. Pamiętam interpelacje z 2007 roku, potem wielokrotne dyskusje na posiedzeniach sesji Rady Miasta Bydgoszczy oraz debaty na posiedzeniach komisji.

 

O potrzebie budowy komisariatu mówiło się od wielu długich lat, wprowadzona w 2016 roku ustawa o modernizacji Policji otworzyła formalną drogę do odtwarzania komisariatów – Dzisiaj ten posterunek, jest 130 odtworzonym od momentu funkcjonowania tego projektu – powiedział zastępca Komendanta Głównego nadisp Dariusz Augustyniak – To jest okres bardzo dobry dla Policji.

 

Zastępca Komendanta Głównego dziękował również uczestniczącym w zbiórce policjantom za to, że swoją postawą i zaangażowaniem budują dobry obraz polskiej Policji.

 

Na Osowej Górze pracować będzie 15 policjantów.

 

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021