Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa mapie Bydgoszczy pojawia się nowy komisariat

Na mapie Bydgoszczy pojawia się nowy komisariat

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 02 październik 2020 16:06

W piątek w obecności Pierwszego Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariusza Augustyniaka dokonano uroczystego otwarcia posterunku Policji na Osowej Górze. O powstanie samodzielnej jednostki na tym obszarze od wielu lat zabiegała społeczność lokalna z Osowej Góry oraz sąsiednich dzielnic, które do tej pory podlegały komisariatowi na Błoniu.

Komisariat na Osowej Górze mieści się przy ulicy Sardynkowej – Można rzecz vox populi, vox Dei (łac. głos ludu, głosem Boga) – tymi słowami rozpoczął swoje wystąpienie wiceminister w Kancelarii Premiera Jarosław Wenderlich, który jako bydgoski samorządowiec doskonale zdaje sobie sprawę o oczekiwaniach społecznych w sprawie budowy komisariatu – Dzisiaj mamy pozytywny finał wieloletnich starań mieszkańców, parlamentarzystów, samorządowców o budowę nowej siedziby jednostki organizacyjnej Policji na Osowej Górze. Pamiętam interpelacje z 2007 roku, potem wielokrotne dyskusje na posiedzeniach sesji Rady Miasta Bydgoszczy oraz debaty na posiedzeniach komisji.

 

O potrzebie budowy komisariatu mówiło się od wielu długich lat, wprowadzona w 2016 roku ustawa o modernizacji Policji otworzyła formalną drogę do odtwarzania komisariatów – Dzisiaj ten posterunek, jest 130 odtworzonym od momentu funkcjonowania tego projektu – powiedział zastępca Komendanta Głównego nadisp Dariusz Augustyniak – To jest okres bardzo dobry dla Policji.

 

Zastępca Komendanta Głównego dziękował również uczestniczącym w zbiórce policjantom za to, że swoją postawą i zaangażowaniem budują dobry obraz polskiej Policji.

 

Na Osowej Górze pracować będzie 15 policjantów.

 

Warte obejrzenia

 • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

  W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

  Etykiety: piłka nożna
 • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

  Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
 • Zieloni: Cała ta koncepcja powinna wylądować na śmietniku

  W czwartek władze województwa w Chełmie witały barkę z około 150 tonami ładunku, na tej uroczystości pojawili się też ekolodzy wyrażając swój protest wobec planów budowy kolejnych stopni wodnych na Wiśle. Tego samego dnia przez Urzędem Marszałkowskim działacze Zielonych i Polski 2050 Szymona Hołowni wyrazili poparcie dla postulatów ekologów. O krytyce polityki władz województwa rozmawiamy z Sylwestrem Jankowskim z Zielonych.

 • Siarzewo dzieli lewicę

  W 2019 roku lista lewicy w wyborach do Sejmu RP zdobyła w województwie kujawsko-pomorskim 4 mandaty poselskie. Wspólną listę stworzyło SLD, Wiosna oraz Razem. Po półtora roku widzimy w województwie kujawsko-pomorskim, że coraz więcej spraw dzieli formacje lewicowe. Zaczęło się od krytyki młodzieżówki Wiosny Roberta Biedronia wobec planów budowy stopnia wodnego w Siarzewie.

Wiadomości z regionu