Wiadomości dnia

 

Aktualności

W niedzielę Msza w intencji prymasa Glempa

W niedzielę Msza w...

W niedzielę 20 stycznia, o godzinie 12:00, w kościele Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Inowrocławiu odprawiona zostanie Msza Święta w intencji byłego Prymasa Polski, kardynała Józefa...

Gliszczyński na czele Rady Miejskiej. Jego wybór budzi jednak kontrowersje

Gliszczyński na czele Rady...

W piątek 23 listopada miało miejsce inauguracyjne posiedzenie koronowskiego samorządu w nowej kadencji. Na początku radni złożyli ślubowanie, ślubował również nowy burmistrz Patryk Mikołajewski.

piątek, 15 grudzień 2017 00:36

Arabski rzecznik w polskim parlamencie

Liban pręży muskuły odgrażając się supermocarstwu jakim są Stany Zjednoczone nałożeniem sankcji gospodarczych. Ma to związek z zapowiedzią prezydenta Trumpa, który chce przenieść ambasadę USA do Jerozolimy. Temat pojawił się również w dyskusji po expose premiera Mateusza Morawieckiego, za sprawą bydgoskiego posła Pawła Skuteckiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jeszcze kilka tygodni temu część samorządowców z naszego regionu nie była pewna, czy będzie mogła wystartować na kolejną kadencją, z powodu pojawiających się w przestrzeni medialnej zapowiedzi wprowadzenia kadencyjności. Ostatecznie kadencyjność nie obejmie przyszłorocznych wyborów, za to na zmianach mogą zyskać nowo wybrani samorządowcy, bowiem dojdzie do wydłużenia kadencji.

Opublikowano w Regionalne

Rozstrzygnięto 14-tą edycję rankingu ,,Bezpieczny Szpital” zorganizowaną przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia oraz firmę doradczą IDEA Trade. Pierwsze miejsce w tym rankingu zajęło Centrum Onkologii im. prof. F. Łukaszczyka w Bydgoszczy. Patronat honorowy nad rankingiem objął minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wybór drabiny jest trudniejszy, niż się może wydawać, szczególnie do zastosowań przemysłowych. Mimo że producenci trzymają się pewnego utartego podziału swoich produktów, to jednak różnice pomiędzy konkretnymi typami nadal bywają całkiem spore.

Opublikowano w Polecane

Wczoraj wojewoda Mikołaj Bogdanowicz poinformował, iż wydał zarządzenie zastępcze o ustanowieniu dzisiejszych alei Planu 6-letniego alejami Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Wojewodzie takie kompetencje nadała ustawa dekomunizacyjna. Szefowa klubu radnych PO opublikowała nagranie, z którego wynika, że ta nazwa może nie zostać pozostawiona bez reakcji bydgoskiego samorządu.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 14 grudzień 2017 14:41

Białe Błota nadal bez zwierzchniej władzy

Grudzień w samorządach jest okresem intensywnych prac nad uchwaleniem budżetów na przyszły rok. W Białych Błotach zauważyć można pewien paraliż w tych pracach – dzisiaj miało odbyć się połączone posiedzenie komisji merytorycznych Rady Gminy w celu omówienia projektu budżetu na rok 2018. Ostatecznie trzeba było je przesunąć na przyszły tydzień.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jak często myślimy o swoich śmieciach? Czy w ogóle mamy ochotę zastanawiać się nad tym, co dzieje się z naszymi odpadami? To oczywiste, że nie. Śmieci same z siebie są nieprzyjemne, więc dlaczego mielibyśmy jeszcze o nich rozmyślać? Takie tematy należy zostawić specjalistom, takim jak pracujący w Brabanti. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom powstały piękne, ergonomiczne i inteligentne kosze na śmieci. Umożliwiają one nie tylko odbiór odpadów, ale także ich segregację oraz transport. Wszystkie te funkcje kryją się pod prostą, ale pojemną nazwą Sort & Go.

Kosze na śmieci Sort & Go od Brabantii

Opublikowano w Polecane
czwartek, 14 grudzień 2017 12:47

Kolejny rumuński podwykonawca sprawia kłopoty

Włoska firma Impresa Pizzarotti realizująca kilka kujawsko-pomorskich odcinków drogi ekspresowej S-5 nie ma szczęścia do współpracy z rumuńskimi firmami. Portal rynekinfrastruktury.pl informuje o kolejnym nierzetelnym wykonawcy.

Opublikowano w Regionalne
czwartek, 14 grudzień 2017 09:50

Kolej Wschodnia na akwarelach Gaetnera

W połowie XIX wieku powstała Królewska Kolej Wschodnia łącząca Berlin z Bydgoszczą. Natomiast w roku 1851 Eduard Gaertner namalował czternaście akwarel przedstawiających najważniejsze obiekty infrastrukturalne od Krzyża Wielkopolskiego do Bydgoszczy. Grupa pasjonatów z Piły chciałaby wydać książkę prezentującą dzieła Gaetnera.

Opublikowano w Bydgoszcz

Blogi

99. rocznica powrotu Bydgoszczy do niepodległej Polski

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.