Jesteś tutaj: HomeEurowyboryZemke: Lewica może mieć swojego reprezentanta w PE tylko z listy Koalicji Europejskiej

Zemke: Lewica może mieć swojego reprezentanta w PE tylko z listy Koalicji Europejskiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Wybory do Parlamentu Europejskiego wtorek, 21 maj 2019 20:10
Zemke: Lewica może mieć swojego reprezentanta w PE tylko z listy Koalicji Europejskiej Fot: European Parlament, 2015

W trakcie poniedziałkowej konwencji Koalicji Europejskiej europoseł Janusz Zemke mówił, że województwo kujawsko-pomorskie to okręg, w którym lewica jest silniejsza od średniej krajowej. Podkreślał jednocześnie przy tym, iż w obecnej ordynacji lewica ma szansę na mandat w kujawsko-pomorskim tylko z listy Koalicji Europejskiej.

- To nie jest typowe województwo w Polsce, tutaj lewica ma poparcie znacznie większe niż jest to w Polsce – mówił europoseł Janusz Zemke - Zwracam się do ludzi o poglądach lewicowych, to nie jest tak, że kandydaci lewicowi startują z naszej listy. Na innych listach są też wartościowi i mądrzy ludzie. Problem naszego województwa polega na tym, że ci wartościowi ludzie nie mają żadnych szans. Jeżeli ktoś chce głosować na lewicę i chce by był to poseł lewicowy to ma tylko wybór taki – PiS albo Koalicja. Apeluje o głosowanie na Koalicję.

 

Z tych słów wynikać może, że głosowanie na Wiosnę albo Lewicę Razem to stracony głos. Do tych słów odniosła się liderka listy Wiosny Wanda Nowicka - To nie jest głos stracony. Wręcz przeciwnie.

 

Nowicką pytaliśmy o tę kwestię po konferencji, w trakcie której skierowała przeciwko bp. Janowi Tyrawie zawiadomienie do prokuratury, o możliwości krycia pedofilów - Pan Janusz Zemke, który jest od lat i na pewno słyszał o tego typu zjawiskach, nic w tej sprawie nie robił, to najlepiej świadczy co mają inne ugrupowania w tej sprawie. Proszę patrzeć co zrobili będąc u władzy przez tyle lat, a my dajemy szansę, że będzie inaczej – mówiła.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)