Jesteś tutaj: HomeInowrocławZ Inowrocławia i Mogilna do Kruszwicy pociągiem

Z Inowrocławia i Mogilna do Kruszwicy pociągiem

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław wtorek, 05 marzec 2013 18:47

Posłanka Iwona Kozłowska skierowała do Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej zapytanie, w którym pyta o możliwość przywrócenia pociągów pasażerskich na linie kolejową Inowrocław – Kruszwica – Mogilno.

Obecnie na odcinku Inowrocław Rąbinek – Rożniaty – Kruszwica odbywa się ruch towarowy. Dalej linia kolejowa jest nieprzejezdna. Posłankę o podjęcie działań w tej sprawie poproszono na jednym ze spotkań z mieszkańcami.

 

Samorządowcy patrzą już na ten pomysł jednak z większym dystansem. Stacja kolejowa w Kruszwicy mieści się na obrzeżach miasta, zatem nie jest to dogodne miejsce dla mieszkańców. Bardzo dobrze w tym mieście funkcjonuje z kolei NKA Kruszwica, przewoźnik autobusowy, z którym ciężko było by konkurować kolei. Samo dostosowanie torów do ruchu pasażerskiego kosztowało by jednak miliony.

Tory kolejowe w Kruszwicy są ważne jednak dla przemysłu, który wykorzystuje je w ruchu towarowym.

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu