Jesteś tutaj: HomeInowrocławPowiat inowrocławski miejscem, gdzie nadal bezrobocie to problem

Powiat inowrocławski miejscem, gdzie nadal bezrobocie to problem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław czwartek, 12 grudzień 2019 15:54

W listopadzie na terenie powiatu inowrocławskiego liczba zarejestrowanych bezrobotnych wzrosła o ponad 50. Powiat inowrocławski nadal utrzymuje dwucyfrowy wskaźnik stopy bezrobocia, w okolicach 11-12%.

Pod koniec listopada w powiecie było zarejestrowanych 6298 bezrobotnych, co patrząc powiatami województwa kujawsko-pomorskiego jest najwyższą liczbą bezwzględną. W województwie mamy zarejestrowanych blisko 62 tys. bezrobotnych co oznacza, że co dziesiąty bezrobotny jest zarejestrowany w powiecie inowrocławskim.

 

Jak spojrzymy na dane z listopada, ale 2018 roku, to w ciągu ostatnich 12 miesięcy udało się zredukować liczbę zarejestrowanych bezrobotnych o ponad 1 tys. (z 7,5 tys.). Miesiące jesienno-zimowe to zazwyczaj okres, gdy wzrasta liczba bezrobotnych, stąd też najprawdopodobniej również w grudniu i w styczniu odnotowany będzie wzrost. Jeżeli dobra sytuacja gospodarcza w kraju się utrzyma, to od wiosny liczyć możemy się natomiast ponownie ze spadkami.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Co się odwlecze to nie uciecze

    Derbami Zawisza – Chemik niebiesko-czarni mieli rozegrać pierwszy po latach przerwy mecz na stadionie Zawiszy przy ulicy Gdańskiej – mecz planowany był na inauguracje rundy wiosennej w marcu. Do meczu jednak nie doszło z uwagi na epidemię COVID-19, z powodu której w IV lidze nie rozpoczęto nawet rundy wiosennej. Los chciał, że Zawisza podejmie Chemika na inaugurację sezonu 2020/2021.

    Etykiety: piłka nożna
  • Kolejny dobry występ nadziei polskiego tenisa z Kujaw

    We Wrocławiu odbyły się zawody w tenisie juniorskim do lat 18. Dobry występ odnotowała na nich Zuzanna Szczepańska, uczennica II LO w Inowrocławiu, która wywalczyła dwa medale. Dla

    Szczepańskiej było to pożegnanie z rozgrywkami juniorskimi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu