Jesteś tutaj: HomeInowrocławPowiat inowrocławski miejscem, gdzie nadal bezrobocie to problem

Powiat inowrocławski miejscem, gdzie nadal bezrobocie to problem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław czwartek, 12 grudzień 2019 15:54

W listopadzie na terenie powiatu inowrocławskiego liczba zarejestrowanych bezrobotnych wzrosła o ponad 50. Powiat inowrocławski nadal utrzymuje dwucyfrowy wskaźnik stopy bezrobocia, w okolicach 11-12%.

Pod koniec listopada w powiecie było zarejestrowanych 6298 bezrobotnych, co patrząc powiatami województwa kujawsko-pomorskiego jest najwyższą liczbą bezwzględną. W województwie mamy zarejestrowanych blisko 62 tys. bezrobotnych co oznacza, że co dziesiąty bezrobotny jest zarejestrowany w powiecie inowrocławskim.

 

Jak spojrzymy na dane z listopada, ale 2018 roku, to w ciągu ostatnich 12 miesięcy udało się zredukować liczbę zarejestrowanych bezrobotnych o ponad 1 tys. (z 7,5 tys.). Miesiące jesienno-zimowe to zazwyczaj okres, gdy wzrasta liczba bezrobotnych, stąd też najprawdopodobniej również w grudniu i w styczniu odnotowany będzie wzrost. Jeżeli dobra sytuacja gospodarcza w kraju się utrzyma, to od wiosny liczyć możemy się natomiast ponownie ze spadkami.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

« Styczeń 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Spółka marszałkowska jeszcze nie inwestuje, ale prezes dobrze zarabia

    W marcu 2018 roku Sejmik Województwa wyraził zgodę na powołanie spółki Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Regionalne. Celem spółki jest prowadzenie dużych inwestycji z ramienia Samorządu Województwa, na razie spółka jeszcze żadnego dużego projektu inwestycyjnego nie prowadzi, natomiast Zarząd Województwa ,reprezentując jedynego wspólnika spółki (Samorząd Województwa) zdecydował o wysokiej pensji dla prezesa.

  • Jutro Konfederacja wskaże kandydata na prezydenta. To może być ciekawe dla polskiej sceny politycznej wydarzenie

    W sobotę 18 stycznia w Warszawie odbędzie się zjazd elektorski w ramach prawyborów wewnętrznych w Konfederacji. Wydarzenie ciekawe, bowiem prawybory wzorowane są na ordynacji wyborczej wykorzystywanej w Stanach Zjednoczonych w wyborach prezydenckich, co jest w Polsce pionierskim działaniem. Prawybory mogą też wskazać w jakim kierunku ideologicznie pójdzie Konfederacja w przyszłości.

    Etykiety: Konfederacja

Wiadomości z regionu

Śledź nas