Jesteś tutaj: HomeInowrocławCzy na inowrocławskich stacjach benzynowych panuje zmowa cenowa? Poważne zarzuty członka władz powiatu

Czy na inowrocławskich stacjach benzynowych panuje zmowa cenowa? Poważne zarzuty członka władz powiatu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław czwartek, 12 listopad 2020 16:50
Czy na inowrocławskich stacjach benzynowych panuje zmowa cenowa? Poważne zarzuty członka władz powiatu Fot: Krzysztof Kozerski

Przeglądając raporty o cenach benzyny zauważymy, że w województwie kujawsko-pomorskim jest ona najdroższa za litr. Zdaniem członka Zarządu Powiatu Inowrocławskiego Włodzimierza Figasa pomiędzy właścicielami stacji benzynowych działających w Inowrocławiu mogło dojść do zmowy, przez co paliwo w tym mieście jest droższe 15-20 groszy na litrze niż w Bydgoszczy czy w Toruniu.

Figas pełniąc także także funkcję radnego Rady Powiatu, skierował za pośrednictwem przewodniczącego Rady interpelacje do prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów – Proszę o sprawdzenie, czym podyktowane są tak wysokie ceny pali na rynku w Inowrocławiu i czy nie doszło do zmowy cenowej czołowych jej sprzedawców.

 

W odpowiedzi UOKiK wskazuje, że poziom cen paliwa jest pod bieżącym monitoringiem instytucji, wskazując jednocześnie, że radny złożył ogólne pismo, bez wskazania konkretnych dowodów, przez co postępowanie wyjaśniające nie będzie wszczęte. Dyrektor bydgoskiej delegatury UOKiK, który został upoważniony do udzielenia tej odpowiedzi wskazuje również, że w dużych miastach wpływ na ceny paliw mają stacje położone przy galeriach handlowych, które ograniczają się do minimalnej marży, bowiem celem ich funkcjonowania jest pozyskanie klientów dla galerii. Funkcjonowanie tego typu stacji wymusza gospodarczo na właścicielach pozostałych obniżenie stawek za paliwo. Tak stacja działa chociażby w Bydgoszczy.

 

Warte obejrzenia

  • Remis w meczu na szczycie – Zawisza mistrzem jesieni

    W zaległym meczu 15 kolejki IV ligi Zawisza Bydgoszcz zremisował z Włocłavią Włocławek, pod fenomenalnej końcówce meczu. Dla niebiesko-czarnych oznacza to pozycję lidera do końca 2020 roku. Do końca rundy zasadniczej pozostały jeszcze dwie kolejki, plus kilka zaległych meczów.

    Etykiety: piłka nożna
  • Memoriał Ireny Szewińskiej awansował do rangi Gold w cyklu Continental Tour

    Pierwszą dobrą wiadomością dla Bydgoszczy jest ustalenie, że będzie gospodarzem również 3. Memoriału im. Ireny Szewińskiej, który odbędzie się 30 czerwca 2021 roku. Druga – będzie to wydarzenie już innej rangi o znacznie wyższym prestiżu – World Athletics awansowała Memoriał do rangi Gold, przez co kolejne mitingi będą wydarzeniami lekkoatletyczymi prawie najwyższej rangi, wyżej jest bowiem tylko Diamentowa Liga.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

Wiadomości z regionu