Jesteś tutaj: HomeInowrocławWażny dzień dla Inowrocławia, ważny dzień dla Flandrii

Ważny dzień dla Inowrocławia, ważny dzień dla Flandrii

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław czwartek, 27 czerwiec 2013 00:14

W środę flamandzki Minister Opieki Społecznej i Zdrowia Publicznego Jo Vandeurzen wraz z prezydentem Inowrocławia Ryszardem Brejzą wmurowali kamień węgielny, na budowie nowej siedziby Stowarzyszenia Wzajemnej Pomocy Flandria. Można stwierdzić, że był to dla stolicy Kujaw Zachodnich historyczny dzień.

Stowarzyszenie Flandria w Inowrocławiu funkcjonuje od 18 lat i to właśnie ono było główną przyczyną wizyty flamandzkiego ministra Jo Vandeurzena. Nazwa tej organizacji nawiązuje bowiem do belgijskiego regionu, które posiada swój autonomiczny rząd, który reprezentował właśnie Jo Vandeurzen.

 

Belgowie prawie dwie dekady temu zainwestowali w powstanie stowarzyszenia, które zajmuje się obecnie prowadzeniem sklepów i wypożyczalni sprzętu medycznego oraz organizowaniem wolontariatu i opieki osób starszych. Celem tych sklepów nie jest jednak osiąganie dochodu, lecz dostęp po jak najniższych kosztach do towarów medycznych dla osób, którym nie jest wstanie pomóc polska służba zdrowia.

Jutro minister Vandeurzen weźmie udział w konferencji poświęconej tematyce pomocy społecznej, która odbędzie się w bydgoskiej Operze Nova. 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Tym razem derby Bydgoszczy bez rozstrzygnięcia

    Konfrontacja Zawiszy z Chemikiem przy ulicy Gdańskiej była wyczekiwana od dawna – warto przypomnieć, że mecz ten miał się odbyć w ramach sezonu 2019/2020 w marcu, ale dotarcie wirusa COVID-19 do Polski pokrzyżowało te plany. Mecz się odwlekł, ale nie uciekł, w sobotę 1 sierpnia na inaugurację rozgrywek IV ligi sezonu 2020/2021 Zawisza podejmował przy Gdańskiej Chemika.

  • Zwycięzca okręgowego Pucharu Polski zagra z II ligowcem

    PZPN przeprowadził losowanie 1/16 finału Pucharu Polski w sezonie 2020/2021. II ligowiec Zagłębie Sosnowiec podejmie zwycięzce okręgowego Pucharu Polski w sezonie 2019/2020, którego poznamy w środę 5 sierpnia. Będzie to albo Zawisza Bydgoszcz, albo Unia Janikowo.

Wiadomości sportowe

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu