Jesteś tutaj: HomeInowrocławDrogowo szybciej do Bydgoszczy i Torunia

Drogowo szybciej do Bydgoszczy i Torunia

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław czwartek, 27 czerwiec 2013 22:03

Do polowy lipca będzie konsultowana Strategia Rozwoju Województwa, zawarte w niej zapisy są  jednak dość korzystne dla Inowrocławia. Udało nam się ustalić, że w ramach przebudowy drogi krajowej nr 25 powstaną obwodnice Złotnik Kujawskich i Nowej Wsi Wielkiej, co wpłynie na sprawniejszą komunikację Inowrocławia z Bydgoszczą.

Niestety na chwile obecną ciężko powiedzieć jaki będzie standard przebudowanej drogi nr 25.

 

Istotniejszym zadaniem drogowym z punktu widzenia planistów z Urzędu Marszałkowskiego ma być przebudowa drogi krajowej nr 15 z Torunia do Inowrocławia i Gniezna. W wyniku tej inwestycji powstać ma także obwodnica Inowrocławia, o którą od wielu lat bezskutecznie zabiegają mieszkańcy. Ta Roga ma być wykonana w standardzie GP 2+2, czyli będzie to jezdnia dwupasmowa. Priorytetem ma być tutaj odcinek Toruń – Inowrocław.

 

Pamiętać musimy, ze inwestycje na drogach krajowych realizowane są przez państwo, zatem zapisy Strategii Rozwoju Województwa, nie muszą zostać uwzględnione w strategiach państwowych.

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Tym razem derby Bydgoszczy bez rozstrzygnięcia

    Konfrontacja Zawiszy z Chemikiem przy ulicy Gdańskiej była wyczekiwana od dawna – warto przypomnieć, że mecz ten miał się odbyć w ramach sezonu 2019/2020 w marcu, ale dotarcie wirusa COVID-19 do Polski pokrzyżowało te plany. Mecz się odwlekł, ale nie uciekł, w sobotę 1 sierpnia na inaugurację rozgrywek IV ligi sezonu 2020/2021 Zawisza podejmował przy Gdańskiej Chemika.

  • Zwycięzca okręgowego Pucharu Polski zagra z II ligowcem

    PZPN przeprowadził losowanie 1/16 finału Pucharu Polski w sezonie 2020/2021. II ligowiec Zagłębie Sosnowiec podejmie zwycięzce okręgowego Pucharu Polski w sezonie 2019/2020, którego poznamy w środę 5 sierpnia. Będzie to albo Zawisza Bydgoszcz, albo Unia Janikowo.

Wiadomości sportowe

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu