Jesteś tutaj: HomeInowrocławDrogowo szybciej do Bydgoszczy i Torunia

Drogowo szybciej do Bydgoszczy i Torunia

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław czwartek, 27 czerwiec 2013 22:03

Do polowy lipca będzie konsultowana Strategia Rozwoju Województwa, zawarte w niej zapisy są  jednak dość korzystne dla Inowrocławia. Udało nam się ustalić, że w ramach przebudowy drogi krajowej nr 25 powstaną obwodnice Złotnik Kujawskich i Nowej Wsi Wielkiej, co wpłynie na sprawniejszą komunikację Inowrocławia z Bydgoszczą.

Niestety na chwile obecną ciężko powiedzieć jaki będzie standard przebudowanej drogi nr 25.

 

Istotniejszym zadaniem drogowym z punktu widzenia planistów z Urzędu Marszałkowskiego ma być przebudowa drogi krajowej nr 15 z Torunia do Inowrocławia i Gniezna. W wyniku tej inwestycji powstać ma także obwodnica Inowrocławia, o którą od wielu lat bezskutecznie zabiegają mieszkańcy. Ta Roga ma być wykonana w standardzie GP 2+2, czyli będzie to jezdnia dwupasmowa. Priorytetem ma być tutaj odcinek Toruń – Inowrocław.

 

Pamiętać musimy, ze inwestycje na drogach krajowych realizowane są przez państwo, zatem zapisy Strategii Rozwoju Województwa, nie muszą zostać uwzględnione w strategiach państwowych.

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Zieloni chcą rozbiórki tamy we Włocławku

    Od wielu lat samorząd wojewódzki oraz rząd zapowiadają proces kaskadyzacji Wisły, w celu jej uregulowania, zapewniającego możliwość prowadzenia żeglugi towarowej. Z sił parlamentarnych najbardziej krytykuje ten kierunek działań partia Zieloni, współtworząca Koalicję Obywatelską – dzisiaj Zieloni zaprezentowali postulat idący jeszcze dalej – rozbiórki zapory wodnej we Włocławku.

  • Od dzisiaj nowe zasady zasłaniania ust i nosa

    Od soboty obowiązuje m.in. w środkach komunikacji publicznej i w miejscach ogólnodostępnych nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki - wynika z rozporządzenia opublikowanego w piątek w Dzienniku Ustaw.

     

Wiadomości z regionu