Jesteś tutaj: HomeInowrocławSkrzyżowanie alei Niepodległości z Ratuszową będzie przebudowane

Skrzyżowanie alei Niepodległości z Ratuszową będzie przebudowane

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław piątek, 19 marzec 2021 17:02
Skrzyżowanie alei Niepodległości z Ratuszową będzie przebudowane Fot: Powiat Inowrocławski

Jest to jeden z najmniej bezpiecznych punktów w Inowrocławiu – dochodzi na nim bowiem do kilkunastu kolizji rocznie, w ubiegłym roku było ich 14. Starostwo Powiatowe, któremu podlega skrzyżowanie, postanowiło przebudować sygnalizację świetlną. Oznacza to pod koniec marca i w kwietniu utrudnienia dla kierowców, później ma być już jednak tylko lepiej.

Prace zlecił Zarząd Dróg Powiatowych, rozpocząć mają się one 29 marca i zakończyć w drugiej połowie maja.- Wykonawca zapewnia, że utrudnienia związane z zamknięciem dla ruchu poszczególnych pasów ruchu wprowadzane będą tylko i wyłącznie w dniu roboczym podczas prowadzenia robót, natomiast po zakończeniu prac w danym dniu ruch będzie się odbywać wszystkimi pasami ruchu – informuje Zarząd Dróg Powiatowych, który zlecał przetarg w tej sprawie.

 

Zmiany usprawnią przejazd przez skrzyżowanie al. Niepodległości, al. Ratuszowej i ul. Świętokrzyskiej, zwłaszcza dla kierowców skręcających w lewo w ul. Świętokrzyską, gdzie będą tzw. sygnalizatory lewoskrętów umożliwiające bezkolizyjne wykonanie manewru.

 

Warte obejrzenia

  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna
  • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

    Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu