Jesteś tutaj: HomeInowrocławUważają, że polityka uzdrowiskowa Inowrocławia to droga do nikąd

Uważają, że polityka uzdrowiskowa Inowrocławia to droga do nikąd

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 02 grudzień 2013 17:34

Ruch Nowy Inowrocław alarmuje, że z roku na rok wzrasta poziom bezrobocia w Bydgoszczy. W opinii Marcina Wrońskiego polityka skupiająca się głównie na rozwoju Solanek i uzdrowisk nie zdaje egzaminu, bo młodzi uciekają z Inowrocławia do większych miast.

Młodzi są zmuszeni szukać pracy w większych miastach: Poznaniu, Warszawie, czy Gdańsku lub poza granicami kraju – informuje ruch Nowy Inowrocław.

 

W maju tego roku podczas otwarcia Galerii Solnej Inowrocławianie mogli usłyszeć, że obiekt ten daje około 1000 miejsc pracy. Porównując jednak ostatnie dane opublikowane przez Urząd Pracy październik 2012/2013 możemy zobaczyć że w przeciągu roku bezrobocie wzrosło o 2,2 % tj. o 796 osób, a nie spadło  - czytamy dalej.

 

Uważamy, że najważniejszym problemem do rozwiązanie w naszym mieście jest rekordowe bezrobocie, a nie ciągłe zajmowanie się Solankami, budowanie tam grilli, fontann, czy organizowanie koncertów Turnaua. Inowrocław, to również zwykli mieszkańcy, którzy chcą mieć pracę, wykazać dochody, uzyskać kredyt na zakup mieszkania, czy samochodu. Nie można dawać Inowrocławianom tylko nadziei.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

  Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

 • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

  Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10
 • Około 272 tys. maturzystów rozpocznie w poniedziałek egzaminy

  Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w maju nie odbyły się egzaminy maturalne, które zostały przeniesione na czerwiec. Pierwszy egzamin rozpocznie się w najbliższy poniedziałek 8 czerwca – z języka polskiego.

  Etykiety: matury
 • Oficjalnie: Wybory jeszcze w czerwcu

  Tak jak się spodziewano już od kilku dni – wybory prezydenckie (które pierwotnie miały się odbyć 10 maja) odbędą się 28 czerwca. Dzisiaj decyzję w tej sprawie ogłosiła marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Wybory mają się odbyć metodą hybrydową, czyli w lokalach wyborczych oraz dla korespondencyjnie dla chętnych.

Wiadomości z regionu