Jesteś tutaj: HomeInowrocławUważają, że polityka uzdrowiskowa Inowrocławia to droga do nikąd

Uważają, że polityka uzdrowiskowa Inowrocławia to droga do nikąd

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 02 grudzień 2013 17:34

Ruch Nowy Inowrocław alarmuje, że z roku na rok wzrasta poziom bezrobocia w Bydgoszczy. W opinii Marcina Wrońskiego polityka skupiająca się głównie na rozwoju Solanek i uzdrowisk nie zdaje egzaminu, bo młodzi uciekają z Inowrocławia do większych miast.

Młodzi są zmuszeni szukać pracy w większych miastach: Poznaniu, Warszawie, czy Gdańsku lub poza granicami kraju – informuje ruch Nowy Inowrocław.

 

W maju tego roku podczas otwarcia Galerii Solnej Inowrocławianie mogli usłyszeć, że obiekt ten daje około 1000 miejsc pracy. Porównując jednak ostatnie dane opublikowane przez Urząd Pracy październik 2012/2013 możemy zobaczyć że w przeciągu roku bezrobocie wzrosło o 2,2 % tj. o 796 osób, a nie spadło  - czytamy dalej.

 

Uważamy, że najważniejszym problemem do rozwiązanie w naszym mieście jest rekordowe bezrobocie, a nie ciągłe zajmowanie się Solankami, budowanie tam grilli, fontann, czy organizowanie koncertów Turnaua. Inowrocław, to również zwykli mieszkańcy, którzy chcą mieć pracę, wykazać dochody, uzyskać kredyt na zakup mieszkania, czy samochodu. Nie można dawać Inowrocławianom tylko nadziei.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

« Październik 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
  • Kończą swoją przygodę z Sejmem

    Patrząc na nazwiska posłów wybranych w okręgu bydgoskim nie sposób nie zauważyć, że mamy aż sześć nowych nazwisk, czyli aż 50% wybranych przez nas posłów przez ostatnie lata w Sejmie nie zasiadała. Właściwie, poza Iwoną Kozłowską, która była posłanką w przeszłości mamy sześciu debiutantów.

  • W okręgu bydgoskim wygrywa PiS – o tym kto został posłem, a kto nie

    Nazwiska nowych posłów przedstawiliśmy już rano. Przedstawiamy pełne wyniki dla okręgu bydgoskiego. Cały czas nieoficjalne, bowiem PKW wynik wyborów ogłosi po podliczeniu wszystkich obwodów, a w niektórych częściach kraju to się jeszcze nie udało. W okręgu bydgoskim mamy już wszystko podliczone, stąd też możemy mówić już o ostatecznych wynikach.

Wiadomości z regionu

Śledź nas