Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocławscy harcerze promują generała Sikorskiego

Inowrocławscy harcerze promują generała Sikorskiego

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław niedziela, 15 grudzień 2013 13:00

W Parchaniu pod Inowrocławiem, czyli miejscowości gdzie w swoim dworku przez długie lata mieszkała rodzina Sikorskich odbyło się spotkanie przedstawicieli społeczności lokalnej z 1 Inowrocławskim Hufcem Harcerzy ZHR.

Harcerze otrzymali grant z Ministerstwa Obrony Narodowej w wysokości prawie 6 tys. zł. Za kwotę około 650 zł przygotowali wystawę poświęconą postaci generała Władysława Sikorskiego oraz kalendarze na rok 2014 i pocztówki, których zadaniem jest promocja właśnie tego wybitnego obywatela Parchania.

 

Przedstawiciele szkoły w Parchaniu dyskutowali także z harcerzami o planach otwarcia muzeum poświęconego gen. Sikorskiemu  oraz współpracy na najbliższy okres. W najbliższym czasie planowane są wspólne działania na rzecz promocji Powstania Wielkopolskiego, którego 95 rocznicę wybuchu będziemy obchodzić za 2 tygodnie.

 

Wszyscy uczestnicy zgodnie stwierdzili, że Parchanie jest ważnym miejscem na mapie kulturowej i historycznej Kujaw Zachodnich i że chętnie będą tutaj wracać – czytamy w komunikacie ze spotkania.

 

Warte obejrzenia

  • Mecz Sportisu z Zawiszą był hitem 14 kolejki. Niebiesko-czarni nowym liderem

    Na najciekawsze mecze w tym sezonie IV ligi musieliśmy poczekać dopiero do jesieni. Hitem 14 kolejki był pojedynek Sportisu Łochowo z Zawiszą Bydgoszcz. Ten mecz można uznać za bardzo ciekawy, było w nim bowiem pełno emocji i gry do ostatniej minuty. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego meczu.

    Coraz bardziej na rozgrywki odbija się epidemia COVID-19, od kilku kolejek kibice mecze

    Etykiety: piłka nożna
  • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

    Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

Wiadomości z regionu