Jesteś tutaj: HomeInowrocławHarcerze zawieźli paczki Polakom na Białorusi

Harcerze zawieźli paczki Polakom na Białorusi

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław środa, 18 grudzień 2013 23:04

W piątek z Bydgoszczy wyjechało na Białoruś niemal 40 harcerzy ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Dużą grupę stanowili druhowie z Inowrocławia. Wyjazd ten spowodowany był udziałem w ,,Akcji paczka”.

 

Harcerze na terenie parafii w Polsce zbierali dary, które następnie zawiezione zostały do Polaków zamieszkujących kresy wschodnie znajdujące się obecnie w granicach terytorialnych innych państw.

 

Druhowie z naszego regionu wyjechali do Graużyszek na Białorusi. Tam wraz z przedstawicielami lokalnych organizacji zanoszą dary do osób najbardziej potrzebujących. Pełnią rolę Świętego Mikołaja, odwiedzają także domy dziecka. Wspierani są tam przez proboszcza parafii p.w. Piotra i Pawła ks. Pawła Pawłukiewicza.

 

Goście z Polski poznają także przy tej okazji historię swoich rodaków na wschodzie oraz problemy z jakimi muszą się borykać.

Harcerze zapowiadają, że podobną akcję szykują w przyszłym roku.

 

W akcji uczestniczą także członkowie ZHR z Torunia i Ciechocinka. 

 

 

Warte obejrzenia

  • Mecz Sportisu z Zawiszą był hitem 14 kolejki. Niebiesko-czarni nowym liderem

    Na najciekawsze mecze w tym sezonie IV ligi musieliśmy poczekać dopiero do jesieni. Hitem 14 kolejki był pojedynek Sportisu Łochowo z Zawiszą Bydgoszcz. Ten mecz można uznać za bardzo ciekawy, było w nim bowiem pełno emocji i gry do ostatniej minuty. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego meczu.

    Coraz bardziej na rozgrywki odbija się epidemia COVID-19, od kilku kolejek kibice mecze

    Etykiety: piłka nożna
  • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

    Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

Wiadomości z regionu