Jesteś tutaj: HomeInowrocławOlech: Na siłę próbuje się zrobić coś niebezpiecznego

Olech: Na siłę próbuje się zrobić coś niebezpiecznego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław piątek, 20 grudzień 2013 16:50

Wczoraj na ulicy im. płk. Witolda Pileckiego w Inowrocławiu pojawiły się znaki podwyższające prędkość do 60 km/h. Działo się to mniej więcej w momencie, gdy na naszych łamach ukazał się artykuł przedstawiający problemy jakie stanęły na drodze powołania w Inowrocławiu filii WORD.

Wczoraj jak można zauważyć po znakach drogowych, prędkość do 60 km/h na zwiększono na ulicy Pileckiego, na tzw. ,,małej obwodnicy”, czyli drogi umożliwiającej przejazd z kierunku DK nr 25 do DK nr 15 z pominięciem centrum miasta.

 

-Czytałem analizę wypadkowości w tym miejscu, co prawda jestem laikiem w tej kwestii, ale mogę pogratulować rządzącym miastem odwagi – odniósł się do zmian w przepisach radny Jacek Olech, w którego opinii jest to ryzykowne posunięcie.

 

- Przykro mi bardzo, że ktoś na siłę chce zrobić w naszym mieście coś bardzo niebezpiecznego – kontynuuje radny.

 

Sejm znowelizował kilka miesięcy temu ustawę, która pozwoliła na tworzenie filii Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego w miastach prezydenckich. We wrześniu zielone światło dla powołania w Inowrocławiu filii bydgoskiego WORD dał Samorząd Województwa. Okazało się jednak, że drogi w Inowrocławiu nie są przygotowane do rozporządzeń ministerialnych. Dokładniej brakowało ulicy, gdzie można się rozpędzić powyżej nominalnej prędkości jaka obowiązuje na drogach, czyli 50 km/h.

 

W opinii radnego Jacka Olecha inne rozporządzenie z kolei wskazuje, że prędkości nominalne w Polsce to 50 i 60 km/h, a co zatem idzie, aby spełnić wymóg powstania WORD potrzebne jest zwiększenie prędkości do 70 km/h. 

Warte obejrzenia

  • Mecz Sportisu z Zawiszą był hitem 14 kolejki. Niebiesko-czarni nowym liderem

    Na najciekawsze mecze w tym sezonie IV ligi musieliśmy poczekać dopiero do jesieni. Hitem 14 kolejki był pojedynek Sportisu Łochowo z Zawiszą Bydgoszcz. Ten mecz można uznać za bardzo ciekawy, było w nim bowiem pełno emocji i gry do ostatniej minuty. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego meczu.

    Coraz bardziej na rozgrywki odbija się epidemia COVID-19, od kilku kolejek kibice mecze

    Etykiety: piłka nożna
  • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

    Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

Wiadomości z regionu