Jesteś tutaj: HomeInowrocławStrefy gospodarcze naprawią rynek pracy (wideo)

Strefy gospodarcze naprawią rynek pracy (wideo)

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław czwartek, 25 październik 2012 16:20

W rozmowie z naszym portalem zastępca prezydenta Inowrocławia Ireneusz Stachowiak przedstawia plany miasta dotyczące walki z bezrobociem oraz kwestii metropolii.

 

 

Ireneusz Stachowiak po za funkcją zastępcy prezydenta jest także przewodniczącym struktur Solidarnej Polski w okręgu nr 4 – Mamy już przygotowany plan działania na najbliższy rok. Struktury z tygodnia na tydzień się powiększają, w szczególności o ludzi młodych. To nas bardzo cieszy, dlatego perspektywa naszej partii jest dobra.

 

Zdaniem prezydenta szansą dla naprawy inowrocławskiego rynku pracy będzie  powołanie specjalnej strefy ekonomicznej – W Ciechu są zwolnienia, rozmawiałem jednak z dzisiaj z wiceprezesem i te zwolnienia dotyczą przede wszystkim osób które mają uprawnienia emerytalne- wyjaśnia sytuację zakładów Soda, zastępca prezydenta Ireneusz Stachowiak – Przygotowujemy strefę gospodarczą i pozyskać inwestorów, co powinno poprawić sytuację na rynku pracy. Od zastępcy prezydenta Inowrocławia dowiedzieliśmy się także, że przejęciem huty ,,Irena” jest dwóch inwestorów, co daje szansę na kolejne miejsca pracy.

 

Miasto Inowrocław zawsze było otwarte na współpracę w kwestii metropolii. Co prawda jako Solidarna Polska mówimy o idei zrównoważonego rozwoju. Obecne realia są takie, a nie inne. PO chce tworzenia metropolii, dlatego jesteśmy zainteresowani  współpracą z miastem Bydgoszczą i Toruniem.

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Tym razem derby Bydgoszczy bez rozstrzygnięcia

    Konfrontacja Zawiszy z Chemikiem przy ulicy Gdańskiej była wyczekiwana od dawna – warto przypomnieć, że mecz ten miał się odbyć w ramach sezonu 2019/2020 w marcu, ale dotarcie wirusa COVID-19 do Polski pokrzyżowało te plany. Mecz się odwlekł, ale nie uciekł, w sobotę 1 sierpnia na inaugurację rozgrywek IV ligi sezonu 2020/2021 Zawisza podejmował przy Gdańskiej Chemika.

  • Zwycięzca okręgowego Pucharu Polski zagra z II ligowcem

    PZPN przeprowadził losowanie 1/16 finału Pucharu Polski w sezonie 2020/2021. II ligowiec Zagłębie Sosnowiec podejmie zwycięzce okręgowego Pucharu Polski w sezonie 2019/2020, którego poznamy w środę 5 sierpnia. Będzie to albo Zawisza Bydgoszcz, albo Unia Janikowo.

Wiadomości sportowe

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu