Jesteś tutaj: HomeInowrocławStrefy gospodarcze naprawią rynek pracy (wideo)

Strefy gospodarcze naprawią rynek pracy (wideo)

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław czwartek, 25 październik 2012 16:20

W rozmowie z naszym portalem zastępca prezydenta Inowrocławia Ireneusz Stachowiak przedstawia plany miasta dotyczące walki z bezrobociem oraz kwestii metropolii.

 

 

Ireneusz Stachowiak po za funkcją zastępcy prezydenta jest także przewodniczącym struktur Solidarnej Polski w okręgu nr 4 – Mamy już przygotowany plan działania na najbliższy rok. Struktury z tygodnia na tydzień się powiększają, w szczególności o ludzi młodych. To nas bardzo cieszy, dlatego perspektywa naszej partii jest dobra.

 

Zdaniem prezydenta szansą dla naprawy inowrocławskiego rynku pracy będzie  powołanie specjalnej strefy ekonomicznej – W Ciechu są zwolnienia, rozmawiałem jednak z dzisiaj z wiceprezesem i te zwolnienia dotyczą przede wszystkim osób które mają uprawnienia emerytalne- wyjaśnia sytuację zakładów Soda, zastępca prezydenta Ireneusz Stachowiak – Przygotowujemy strefę gospodarczą i pozyskać inwestorów, co powinno poprawić sytuację na rynku pracy. Od zastępcy prezydenta Inowrocławia dowiedzieliśmy się także, że przejęciem huty ,,Irena” jest dwóch inwestorów, co daje szansę na kolejne miejsca pracy.

 

Miasto Inowrocław zawsze było otwarte na współpracę w kwestii metropolii. Co prawda jako Solidarna Polska mówimy o idei zrównoważonego rozwoju. Obecne realia są takie, a nie inne. PO chce tworzenia metropolii, dlatego jesteśmy zainteresowani  współpracą z miastem Bydgoszczą i Toruniem.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Michał Żurowski wzmocni Zawiszę

  Stowarzyszenie Piłkarskie Zawisza będzie miało koordynatora ds. szkolenia. To zadanie powierzone będzie byłemu piłkarzowi Michałowi Żurowskiemu, obecnie wykładowcy na UKW i kursach trenerskich.

 • Podsumowanie roku Zawiszy Bydgoszcz

  Rok 2018 powoli dobiega końca, przygotowaliśmy jego klubowe podsumowanie w Zawiszy Bydgoszcz. Był to rok awansu do V ligi oraz budowania dobrej pozycji wyjściowej przed rundą wiosenną, po której jak wszyscy kibice niebiesko-czarnych liczymy na awans do IV ligi. W między czasie mieliśmy też widowiskową prezentację na Brdzie.  Zapraszamy do oglądania.

Wiadomości sportowe

Rok 2019 - rokiem Powstania Wielkopolskiego w województwie kujawsko-pomorskim

Kosma Złotowski

 • W Parlamencie Europejskim udało się zablokować niekorzystne dla polskich firm propozycje

  Batalia wokół tzw. pakietu mobilności się toczy już od dłuższego czasu. Postulowane przez niektóre państwa rozwiązania są niebezpieczne dla polskich firm transportowych, które coraz bardziej się liczą w Europie. Wprowadzenie zasad delegowania pracowników jakie chcą Niemcy, mogą polską konkurencyjność znacząco obniżyć.

 • Sejm uchwalił budżet na 2019 rok

  Bez debaty na posiedzeniu plenarnym Sejm RP uchwalił dzisiaj budżet państwa na rok 2019, wcześniej głosując nad kilkudziesięcioma poprawkami i setkami wniosków mniejszości. Przyjęta ustawa przewiduje dochody państwa na poziomie 388,3 mld zł, wydatki zaś na poziomie 416,8 mld zł. Maksymalny budżet uchwalono na poziomie 28,5 mld zł.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.