Jesteś tutaj: HomeInowrocławStrefy gospodarcze naprawią rynek pracy (wideo)

Strefy gospodarcze naprawią rynek pracy (wideo)

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław czwartek, 25 październik 2012 16:20

W rozmowie z naszym portalem zastępca prezydenta Inowrocławia Ireneusz Stachowiak przedstawia plany miasta dotyczące walki z bezrobociem oraz kwestii metropolii.

 

 

Ireneusz Stachowiak po za funkcją zastępcy prezydenta jest także przewodniczącym struktur Solidarnej Polski w okręgu nr 4 – Mamy już przygotowany plan działania na najbliższy rok. Struktury z tygodnia na tydzień się powiększają, w szczególności o ludzi młodych. To nas bardzo cieszy, dlatego perspektywa naszej partii jest dobra.

 

Zdaniem prezydenta szansą dla naprawy inowrocławskiego rynku pracy będzie  powołanie specjalnej strefy ekonomicznej – W Ciechu są zwolnienia, rozmawiałem jednak z dzisiaj z wiceprezesem i te zwolnienia dotyczą przede wszystkim osób które mają uprawnienia emerytalne- wyjaśnia sytuację zakładów Soda, zastępca prezydenta Ireneusz Stachowiak – Przygotowujemy strefę gospodarczą i pozyskać inwestorów, co powinno poprawić sytuację na rynku pracy. Od zastępcy prezydenta Inowrocławia dowiedzieliśmy się także, że przejęciem huty ,,Irena” jest dwóch inwestorów, co daje szansę na kolejne miejsca pracy.

 

Miasto Inowrocław zawsze było otwarte na współpracę w kwestii metropolii. Co prawda jako Solidarna Polska mówimy o idei zrównoważonego rozwoju. Obecne realia są takie, a nie inne. PO chce tworzenia metropolii, dlatego jesteśmy zainteresowani  współpracą z miastem Bydgoszczą i Toruniem.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Z meczu: Zawisza - Naprzód Jabłonowo Pomorskie

  W niedzielę po dość trudnym meczu Zawisza pokonał przy ulicy Sielskiej w Fordonie Naprzód Jabłonowo Pomorskie. Dzięki temu zwycięstwu niebiesko-czarni utrzymali 7 punktową przewagę nad drugim Mustangiem Ostaszewo. Zapraszamy do obejrzenia szerszej relacji filmowej z tego spotkania.

 • Naprzód Jabłonowo przypomnia Zawiszy, że o awans musi jeszcze powalczyć

  Po wysokim zwycięstwie nad Promieniem w pierwszej kolejce w rundzie wiosennej, w niedzielę Zawisza podejmował Naprzód Jabłonowo Pomorskie, był to mecz na pewno ciężki, którego wynik ważył się do końca gry.

Wiadomości sportowe

« Marzec 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Kosma Złotowski

 • Postulaty środowiska oświatowego mogą być kosztowne również dla samorządów

  Dzisiaj Związek Nauczycielstwa Polskiego podsumował referendum dotyczące udziału szkół w zaplanowany od 8 kwietnia strajk. Z danych ZNP wynika, że w ponad 85% kadry placówek będących w sporze zbiorowym poparło organizację strajku. Natomiast z Ministerstwo Edukacji Narodowej poinformowało, że około 52% szkół nie było objętych referendum strajkowym, czyli mają pracować normalnie.

 • Obydwa narody widziały w wolności swój najwyższy ideał

  Od 2007 roku dzień 23 marca obchodzony jest jako Dzień Przyjaźni-Polsko Węgierskiej, uznany przez parlamentu obu państw. Co roku odbywają się z tej okazji oficjalne uroczystości. W tym roku gospodarzem centralnych uroczystości są Kielce.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.