Jesteś tutaj: HomeInowrocławStrefy gospodarcze naprawią rynek pracy (wideo)

Strefy gospodarcze naprawią rynek pracy (wideo)

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław czwartek, 25 październik 2012 16:20

W rozmowie z naszym portalem zastępca prezydenta Inowrocławia Ireneusz Stachowiak przedstawia plany miasta dotyczące walki z bezrobociem oraz kwestii metropolii.

 

 

Ireneusz Stachowiak po za funkcją zastępcy prezydenta jest także przewodniczącym struktur Solidarnej Polski w okręgu nr 4 – Mamy już przygotowany plan działania na najbliższy rok. Struktury z tygodnia na tydzień się powiększają, w szczególności o ludzi młodych. To nas bardzo cieszy, dlatego perspektywa naszej partii jest dobra.

 

Zdaniem prezydenta szansą dla naprawy inowrocławskiego rynku pracy będzie  powołanie specjalnej strefy ekonomicznej – W Ciechu są zwolnienia, rozmawiałem jednak z dzisiaj z wiceprezesem i te zwolnienia dotyczą przede wszystkim osób które mają uprawnienia emerytalne- wyjaśnia sytuację zakładów Soda, zastępca prezydenta Ireneusz Stachowiak – Przygotowujemy strefę gospodarczą i pozyskać inwestorów, co powinno poprawić sytuację na rynku pracy. Od zastępcy prezydenta Inowrocławia dowiedzieliśmy się także, że przejęciem huty ,,Irena” jest dwóch inwestorów, co daje szansę na kolejne miejsca pracy.

 

Miasto Inowrocław zawsze było otwarte na współpracę w kwestii metropolii. Co prawda jako Solidarna Polska mówimy o idei zrównoważonego rozwoju. Obecne realia są takie, a nie inne. PO chce tworzenia metropolii, dlatego jesteśmy zainteresowani  współpracą z miastem Bydgoszczą i Toruniem.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Z meczu Cyklonu Kończewice z Zawiszą

  W zaległym meczu 11 kolejki V ligi Cyklon Kończewice podejmował Zawiszę Bydgoszcz. Bydgoski zespół dzięki zwycięstwu w tym meczu będzie na pewno liderem do końca roku. Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego  tego meczu.

 • Jesień należy do Zawiszy

  Cyklon Kończewice nie zatrzymał Zawiszy w zaległym meczu 11 kolejki V ligi. Dzięki temu zwycięstwu niebiesko-czarni zakończą rundę jesienną na pewno jako lider. Zanim zaczniemy jednak podsumowywać rundę, trzeba rozegrać jeszcze sobotni mecz z Gromem Więcbork na wyjeździe.

Wiadomości sportowe

« Listopad 2018 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
 • W środę i w czwartek zawyją syreny

  W dniach 14 i 15 listopada odbywać będą się ogólnopolskie ćwiczenia systemu ostrzegania i alarmowania ludności pn. ,,RENEGADE – SAREX 18/II”. W ramach tego treningu w godzinach 9:00-15:00 zostanie przeprowadzona głośna próba uruchomienia systemów alarmowych.

 • PKP PLK podpisuje ważną umowę

  W ubiegłym tygodniu została podpisana umowa z MGGP na rzecz wartej 1.5 mld zł modernizacji linii kolejowej nr 201. Celem inwestycji jest przede wszystkim usprawnienie komunikacji z trójmiejskimi portami z Bydgoszczą, ale również budowa bardziej przyjaznej dla pasażerów infrastruktury.

Wiadomości z regionu

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.