Jesteś tutaj: HomeInowrocławPracownicy w Solino rozpoczęli strajk głodowy

Pracownicy w Solino rozpoczęli strajk głodowy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław wtorek, 21 październik 2014 15:48

W Inowrocławskich Kopalniach Soli ,,Solino” należących do PKN Orlen dzisiaj rozpoczął się strajk głodowy zorganizowany przez porozumienie central związkowych. Protestujący zapowiadają, że przerwą protest dopiero, gdy spełnione zostaną ich oczekiwania, w tym zarząd spółki poda się do dymisji.

 

Jak zostaliśmy poinformowani właściciel kopalni PKN Orlen nie wywiązuje się zobowiązań zapisanych w pakiecie socjalnym, tym też dotyczącym działań inwestycyjnych. Związkowcy są lekceważeni, a wobec pracowników stosowany jest mobbing.

 

W związku z taką sytuację związkowcy z NSZZ ,,Solidarność”, ZZG oraz KNSZZ ,,Solidarność” 80 rozpoczęli dzisiaj strajk głodowy.

 

Oczekują oni m.in.: dymisji zarządu, realizacji zawartych przy sprzedaży firmy kilka lat temu porozumień, przywrócenie do Rady Nadzorczej Solino S.A. przedstawiciela pracowników oraz powołania niezależnej od PKN Orlen S.A. komisji, która oceniła by sprawność układu logistycznego magazynów ropy i paliw. To ostatnie oczekiwanie jak wielokrotnie informował nas Jerzy Gawęda z NSZZ ,,Solidarność” ma duże znaczenie dla bezpieczeństwa energetycznego Polski.

 

Kilka tygodni temu pytany o tę kwestię przedstawiciel Ministerstwa Skarbu przez posłankę Iwonę Kozłowską ocenił, że z perspektywy rządu PKN Orlen wywiązuje się ze wszystkich zobowiązań wobec Inowrocławskich Kopalni Soli, czyli można z tego wywnioskować, że rząd uważa, iż oczekiwania związkowców są bezzasadne. Protestujący zwrócili się też dzisiaj na piśmie do wojewody z oczekiwaniem podjęcia dialogu.

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Tym razem derby Bydgoszczy bez rozstrzygnięcia

    Konfrontacja Zawiszy z Chemikiem przy ulicy Gdańskiej była wyczekiwana od dawna – warto przypomnieć, że mecz ten miał się odbyć w ramach sezonu 2019/2020 w marcu, ale dotarcie wirusa COVID-19 do Polski pokrzyżowało te plany. Mecz się odwlekł, ale nie uciekł, w sobotę 1 sierpnia na inaugurację rozgrywek IV ligi sezonu 2020/2021 Zawisza podejmował przy Gdańskiej Chemika.

  • Zwycięzca okręgowego Pucharu Polski zagra z II ligowcem

    PZPN przeprowadził losowanie 1/16 finału Pucharu Polski w sezonie 2020/2021. II ligowiec Zagłębie Sosnowiec podejmie zwycięzce okręgowego Pucharu Polski w sezonie 2019/2020, którego poznamy w środę 5 sierpnia. Będzie to albo Zawisza Bydgoszcz, albo Unia Janikowo.

Wiadomości sportowe

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu