Jesteś tutaj: HomeInowrocławO magazynach Solino na posiedzeniu posłów PiS (wideo)

O magazynach Solino na posiedzeniu posłów PiS (wideo)

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław wtorek, 20 listopad 2012 21:50

We wtorek w Bydgoszczy odbyło się wyjazdowe posiedzenie Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. Dyskutowano o sytuacji bydgoskich zakładów Zachem oraz o inowrocławskim Solino.

 

Rządy PO-PSL prowadzą do degradacji naszego przemysłu, wzrostu bezrobocia, które w szczególności dotyka ludzi młodych  - podkreślał poseł Mariusz Błaszczak.

 

Inowrocławskie Solino miały być strategicznym magazynem paliw dla polskiego przemysłu oraz być dzierżawione także odbiorcą z zagranicy – Polska jest jednym z nielicznych państw, która posiada możliwości składowania węglowodorów, rop i benzyn, że moglibyśmy zbudować takie pojemności, które mogły by być dzierżawione także innym państwom Unii Europejskiej – wyjaśnia lider inowrocławskiego PiS-u Jerzy Gawęda. W jego opinii tego się jednak nie wykorzystuje, a przyjęta przez Sejm możliwość składowania polskich zasobów za granicami sprawia, że Polska zamiast dzierżawić innym państwom, sama będzie dzierżawcą. Tutaj nie ma problemu ekonomiczno technicznego, jak próbuje się to przedstawiać – dodaje Gawęda.

Warte obejrzenia

 • Memoriał Ireny Szewińskiej awansował do rangi Gold w cyklu Continental Tour

  Pierwszą dobrą wiadomością dla Bydgoszczy jest ustalenie, że będzie gospodarzem również 3. Memoriału im. Ireny Szewińskiej, który odbędzie się 30 czerwca 2021 roku. Druga – będzie to wydarzenie już innej rangi o znacznie wyższym prestiżu – World Athletics awansowała Memoriał do rangi Gold, przez co kolejne mitingi będą wydarzeniami lekkoatletyczymi prawie najwyższej rangi, wyżej jest bowiem tylko Diamentowa Liga.

 • Zawisza bliski zakończenia roku na pozycji lidera, Sportis przegrywa sensacyjnie z ousiderem

  Dzisiaj rozgrywane były mecze 16 kolejki IV ligi – ostatniej w roku 2020; runda zasadnicza zakończy się po 18 kolejkach – pozostałe dwie rozegrane zostaną wiosną. Prawie wszystkie kluby mają jednak jeszcze do rozegrania w tym roku zaległe mecze, które zostały przeniesione z uwagi na pandemię COVID-19. Najciekawszym meczem będzie zaległy pojedynek 15 kolejki pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Włocłavią Włocławek, mecz którego stawką może być pozycja lidera – zaplanowany jest on na 28 listopada.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

 • W poniedziałek czeka nas debata o stanie psychiatrii

  Polska jest w czołówce Europy pod względem liczby samobójstw – zaznacza Najwyższa Izba Kontroli, w wystąpieniu, w którym dość negatywnie ocenia stan polskiej psychiatrii, w tym szczególnie dziecięcej i młodzieżowej. O sytuacji psychiatrii w naszym województwie będzie rozmawiał na poniedziałkowej sesji Sejmik Województwa. Będziemy chcieli tę debatę dla Państwa transmitować.

 • Emisja COVID-19 w kujawsko-pomorskim ponownie przyśpiesza

  Od kilku dni po kontrowersyjnych decyzjach Ministerstwa Zdrowia nie jesteśmy wstanie monitorować liczby aktywnych przypadków w województwie kujawsko-pomorskim. Jak wynika jednak z wyliczeń jakie udostępnił nam Adam Gapiński w czwartek współczynnik reprodukcji wirusa R przekroczył 1, przez co weszliśmy ponownie w fazę rozwoju epidemii.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu