Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczWyjechali z małego Koronowa w świat. I wrócili jako zwycięzcy.

Wyjechali z małego Koronowa w świat. I wrócili jako zwycięzcy.

Napisane przez  Igor Nigmański Opublikowano w Dobrcz i Koronowo środa, 15 lipiec 2015 13:38

Mowa o Orkiestrze Dętej OSP działającej przy MGOK w Koronowie, która pod koniec czerwca wyjechała do Niemiec na Otwarte Mistrzostwa Europy w ramach 60. Tygodnia Muzyki. Wrócili z najwyższym laurem "European Champion" w kategorii przemarsz paradny.

Dzisiejsza orkiestra powstała w 2004 roku, po 15 latach od rozwiązania poprzedniej. Inicjatorami jej powstania byli ówczesny burmistrz Zygmunt Michalak oraz dyrektor Domu Kultury Arleta Mateja. Przez cały okres istnienia orkiestry kapelmistrzem jest Mirosław Kordowski, to on przeprowadził pierwszą rekrutację do orkiestry na którą zgłosiło się 200 osób. Swój debiut mieli podczas Dożynek Gminnych w Koronowie 11 września 2005 roku. Od tamtego czasu przyzwyczaili koronowskie społeczeństwo do licznych występów podczas imprez oraz do sporych sukcesów jakie odnosili na przeglądach i festiwalach. Warto chociażby wymienić zwycięstwo w V Waganieckim Festiwalu Orkiestr Dętych w 2009 roku, w tym samym roku triumfowali także w I Ogólnopolskim Przeglądzie Orkiestr Dętych w Wąbrzeźnie, w 2011 roku podbili Wielkopolskę odnosząc zwycięstwo w Przeglądzie Strażackich Orkiestr Dętych Północnej Wielkopolski w Krajence.

 

Za granicą debiutowali w tym roku. W Koronowie mówiono o tym, że orkiestra wyjeżdża promować nasze miasto do Niemiec, ale mało kto liczył w sukces. A tu taka niespodzianka! Zdobyli tytuł Mistrzów Europy w kategorii przemarsz paradny. Nie były to jednak jedyne nagrody. Wywalczyli także złoty medal za marsz paradny, srebrny medal za musztrę paradną oraz srebrny medal za koncert. Warto zaznaczyć, że orkiestra brała udział w czterech kategoriach i we wszystkich odniosła sukces.

 

Zawody odbyły się 26-28 czerwca w niemieckim Rasteder. Gratulujemy!

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Senator Ryszard Bober zarażony COVID-19

    Portal Onet.pl poinformował, że zarażenie COVID-19 potwierdzono o senatora Ryszarda Bobera, który w Senacie reprezentuje okręg grudziądzki. Z powodu potwierdzonych przypadków zarażenia COVID-19, przesunięto obrady Senatu i Sejmu.

    Etykiety: Ryszard Bober
  • 14 tys. mandatów za brak maseczek

    Sprawdzając obowiązek zakrywania ust i nosa pouczyliśmy już prawie 55 tys. osób, prawie 14 tys. ukaraliśmy mandatem karnym, a w prawie 6 tys. przypadkach skierowaliśmy wnioski o ukaranie do sądu - powiedział w poniedziałek PAP rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu