Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: środa, 22 maj 2024

Przy ulicy Fordońskiej 30, dawnej siedzibie spółdzielni niewidomych ,,Gryf” rozpoczęła się budowa salonu samochodowe marki Porsche, zaliczanej raczej do tych najbardziej luksusowych. Jak się okazuje w dalszej przeszłości mieścił się tam cmentarz, o którym w praktyce zapomnieliśmy. Grupa aktywistów reprezentujące różne środowiska chcą, aby na obszarze dawnego cmentarza pojawił się teren zielony i tablica pamiątkowa.

Opublikowano w Bydgoszcz

Tymi słowami niemiecki generał Norbert Wagner, będący dowódcą Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO w Bydgoszczy rozpoczął obchody 20-lecia tej jednostki. Później był pokaz musztry paradnej, po czym na Wyspie Młyńskiej rozpoczął się piknik rodzinny, niestety gdy zaczynała się część nieoficjalna, piknikowa nie dopisała aura, przynosząc burze i silne opady deszczu.

Opublikowano w Bydgoszcz

W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

Opublikowano w Regionalne

Nie będzie to kwotowo jeden z większych projektów PKP PLK realizowany z Krajowego Programu Odbudowy, ale mogący przynieść kilka minut oszczędności podróżnym przemieszczającym się między Inowrocławiem i Toruniem. PKP PLK podpisało umowę z wykonawcą na modernizację systemu sterownia ruchem na linii nr 353 pomiędzy Toruniem i Inowrocławiem.

Opublikowano w Inowrocław

Mowa jedynie o gościach zagranicznych – w 2023 roku według danych GUS w Bydgoszczy gościło 31,9 tys. turystów zagranicznych, to o prawie 7 tys. więcej niż w 2022 roku, ale do prawie 42 tys. z 2019 roku wciąż daleko, choć ostatnie lata rok do roku odnotowujemy pokaźne wzrosty. Samo zmierzenie liczby turystów nie jest łatwe, bo nie ma narzędzi, aby każdego zliczyć – możemy jednak sytuację oceniać w oparciu o udzielane noclegi.

Opublikowano w Bydgoszcz

Komitet Obrony Demokracji powstał w 2015 roku jako sprzeciw wobec działań rządów Prawa i Sprawiedliwości, które zdaniem osób zaangażowanych w KOD były niedemokratyczne i prowadziły Polskę w kierunku państw autorytarnych. Przez blisko 9 lat KOD działał też aktywnie w województwie kujawsko-pomorskim organizując szereg manifestacji i innych organizacji. W weekend doszło do wyboru nowych władz regionalnych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

    Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

  • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

    Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

Wiadomości z regionu