Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 19 wrzesień 2013

W Operze Nova miały miejsce obrady pierwszego dnia konwentu marszałków, którego gospodarzem jest województwo kujawsko-pomorskie. Marszałkowie rozmawiali o większym wykorzystaniu dróg wodnych w transporcie.

Opublikowano w Regionalne
czwartek, 19 wrzesień 2013 15:43

Czy miasto powinno reklamować jedną z cukierni?

Ratusz wystartował z kampanią ,,1+1 = 3 Razem możemy więcej”, na ulicach Bydgoszczy oraz na jednym z biznesowych portali internetowych pojawiły się reklamy na których miasto reklamuje największe firmy funkcjonujące na jego terenie. O ile reklamowanie firmy produkcyjnej PESA nie budzi kontrowersji, o tyle reklamowanie przez ratusz jednej z cukierni może budzić już kontrowersje.

Opublikowano w Bydgoszcz

W Toruniu trwa kampania wizerunkowa samorządowców Platformy Obywatelskiej skuteczni dla Torunia, podobna akcja ma miejsce Włocławku. SLD na dzisiejszej konferencji prasowej pytało jednak co zrobili politycy partii Donalda Tuska dla Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 19 wrzesień 2013 14:24

Toruń i Bydgoszcz na największym kredycie

Ranking  najbardziej zadłużonych miast w Polsce przygotowany przez redakcję pisma samorządowego ,,Wspólnota” otwiera Toruń i Bydgoszcz. Województwo kujawsko-pomorskie w czołówce już się jednak nie znajduje.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
  • Sytuacja finansowa samorządów może się poprawić w 2025 roku. Jest projekt

    Pod koniec czerwca lub w pierwszych dniach lipca ma zostać skierowany do konsultacji publicznych projekt nowych przepisów dotyczących finansowania jednostek samorządu terytorialnego. To odpowiedź na spustoszenie, jakie wywołały w samorządowych budżetach zmiany wprowadzone m.in. przez Polski Ład. Ministerstwo Finansów chce, aby reforma zaczęła obowiązywać już z początkiem 2025 roku. Z wyliczeń resortu wynika, że dzięki nim w przyszłym roku do JST trafiłoby o kilkadziesiąt miliardów złotych więcej niż w obecnym.

  • Szkoły nie przygotowują uczniów na wejście w dorosłość. Oceny wciąż ważniejsze od kompetencji przyszłości i kreatywności

    Około 40 proc. uczniów, zarówno szkół podstawowych, jak i średnich, uważa, że popełnienie błędu oznacza, że nie są mądrzy – wynika z raportu „Mogę wszystko. Co na to współcześni uczniowie?” Fundacji Teach for Poland. Obawa przed byciem tak odbieranym powoduje także, że wielu z nich nie zadaje pytań, kiedy czegoś nie wiedzą. – W konsekwencji za kilkanaście lat będziemy społeczeństwem, które będzie się bało innowacji i zmian – ocenia Katarzyna Nabrdalik, prezeska Fundacji Teach for Poland. Wielu uczniów regularnie stawia sobie cele i do nich dąży, ale często kojarzą się one z ocenami. To wyniki w nauce, a nie rozwój umiejętności, są traktowane jako wyznacznik sukcesu.

Wiadomości z regionu