Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 28 wrzesień 2013
sobota, 28 wrzesień 2013 18:41

Polscy misjonarze w Brukseli

Kościół w Belgii od wielu już lat przeżywa kryzys. Wiąże się to także z bardzo małą liczbą powołań kapłańskich, z tego powodu w tym kraju pojawia się coraz większa rzesza misjonarzy z innych państw. W centrum Belgii , parafię przy ulicy Rue Jourdan prowadzą polscy kapłani. Większość organizowanych nabożeństw prowadzonych jest w języku polskim.

Opublikowano w Magazyn

Około 10 km na północ od Bydgoszczy, przy dzisiejszej drodze krajowej nr 25 miały miejsca w 1939 roku masowe egzekucje pierw Polaków i Żydów, później mordowano tam także obywateli innych narodowości. Liczbę ofiar szacuje się na ponad tysiąc osób. Był to element operacji ,,Inteligenzaktion”, czyli eliminacji bydgoskiej inteligencji.

Opublikowano w Bydgoszcz
sobota, 28 wrzesień 2013 15:50

3 lata temu w Bydgoszczy

W tym tygodniu przyznamy, że mieliśmy problem z wyborem interesujących wydarzeń z końca września 2010 roku. Przedstawimy jednak historię Festiwalu Światła, który z nazwy może nam wiele nie mówić, ale zapewne pozostał wielu bydgoszczanom w pamięci.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
  • Sytuacja finansowa samorządów może się poprawić w 2025 roku. Jest projekt

    Pod koniec czerwca lub w pierwszych dniach lipca ma zostać skierowany do konsultacji publicznych projekt nowych przepisów dotyczących finansowania jednostek samorządu terytorialnego. To odpowiedź na spustoszenie, jakie wywołały w samorządowych budżetach zmiany wprowadzone m.in. przez Polski Ład. Ministerstwo Finansów chce, aby reforma zaczęła obowiązywać już z początkiem 2025 roku. Z wyliczeń resortu wynika, że dzięki nim w przyszłym roku do JST trafiłoby o kilkadziesiąt miliardów złotych więcej niż w obecnym.

  • Szkoły nie przygotowują uczniów na wejście w dorosłość. Oceny wciąż ważniejsze od kompetencji przyszłości i kreatywności

    Około 40 proc. uczniów, zarówno szkół podstawowych, jak i średnich, uważa, że popełnienie błędu oznacza, że nie są mądrzy – wynika z raportu „Mogę wszystko. Co na to współcześni uczniowie?” Fundacji Teach for Poland. Obawa przed byciem tak odbieranym powoduje także, że wielu z nich nie zadaje pytań, kiedy czegoś nie wiedzą. – W konsekwencji za kilkanaście lat będziemy społeczeństwem, które będzie się bało innowacji i zmian – ocenia Katarzyna Nabrdalik, prezeska Fundacji Teach for Poland. Wielu uczniów regularnie stawia sobie cele i do nich dąży, ale często kojarzą się one z ocenami. To wyniki w nauce, a nie rozwój umiejętności, są traktowane jako wyznacznik sukcesu.

Wiadomości z regionu