Jesteś tutaj: HomeBydgoszcz3 lata temu w Bydgoszczy

3 lata temu w Bydgoszczy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 02 marzec 2013 17:39
Pastuszewski o działaniach Dzakanowskiego

W tym tygodniu poświęcimy dużo funkcjonowaniu społeczeństwa i zasad demokracji w Bydgoszczy na początku roku 2010. Będzie także o konwencji wyborczej Radosława Sikorskiego.

Czy w Bydgoszczy potrzebni są mieszkańcy?

To pytanie zadał ówczesny przewodniczący bydgoskiego SLD Łukasz Chojnacki odnosząc się do odrzucenia przez Radę Miasta skargi Sławomira Młodzikowskiego, który wnioskował o unieważnienie zgody na prywatyzację KPEC-u.

 

Skoro podczas sesji Rady Miasta pada wniosek, ze obywatelska inicjatywa pana Sławomira, powinna trafić do adresata, czyli Rady Miasta. Powołują się przy tym na społeczeństwo obywatelskie, a później w głosowaniu decydują, że nie musi wracać inicjatywa obywatelska do adresata – dziwił się Chojnacki.

 

Służby PRL powróciły?

Radny Stefan Pastuszewski poinformował nas, że doradca prezydenta Konstantego Dombrowicza Bogdan Dzakanowski próbuje doprowadzić do wykluczenia go z życia publicznego. Dzakanowski jak poinformował nas Pastuszewski miał przekonywać Archikonfraterię Literacką, aby ta wykluczyła go ze swoich szeregów, sugerując możliwość nieotrzymania dotacji na organizację Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej.

Istota tego bractwa polega, że każdy ślubuje członkostwo bractwa dozgonnie. Więc bractwo jak by chciało nie może mnie wykluczyć – powiedział nam Pastuszewski - Historia zatoczyła koło, gdyż podobnie Służba Bezpieczeństwa w latach 80-tych, sugerowała wykluczenie mnie z tego bractwa. Bractwo tego jednak uczynić nie mogło.

 

,,Były prezydent Lech Kaczyński”

W Operze Nova odbyła się prawyborcza konwencja ministra Radosława Sikorskiego. Rywalizował on bowiem z Bronisławem Komorowskim o to, kto zostanie kandydatem na prezydenta Platformy Obywatelskiej. Udział w wydarzeniu wziął prezydent Konstanty Dombrowicz wraz ze współpracownikami. Jednym ze wznoszonych przez obecnych okrzyków były słowa – Były prezydent Lech Kaczyński. Były one niefortunne z tego powodu, że kilka miesięcy później głowa państwa zginęła w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.

 

Prawybory zdecydowanie wygrał Komorowski, który funkcję prezydenta pełni do dziś. Z kolei Dombrowicz w drugiej turze wyborów samorządowych, uzyskał poparcie bydgoskich struktur Prawa i Sprawiedliwości.

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Co dalej z ligą? Jednak nikt nie śpieszy się z decyzją

    Jest to pytanie, które zadaje sobie wielu kibiców piłkarskich, choć pewnie już wielu pogodziło się z tym, że w tym sezonie piłkarze nie wyjdą na boisko. Decyzje PZPN planował ogłosić w tym tygodniu, ale teraz mówi się, że być może warto poczekać z nią do maja.

  • W tym tygodniu zapaść ma decyzja co dalej z rozgrywkami

    Do 26 kwietnia w Polsce nie odbędzie się żaden mecz piłkarski – tyle wiemy na pewno. W rozmowie ze Sportowymi Faktami prezes PZPN Zbigniew Boniek przyznaje, że jest pewien plan na dokończenie rozgrywek we wszystkich ligach, który poznać mamy albo pod koniec tego tygodnia, albo na początku przyszłego.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 199

 

Stan na dzień 03.04.2020 r.:

- liczba osób hospitalizowanych – 156

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11284

- liczba osób objętych nadzorem – 1150

 

- liczba pobranych próbek – 3030

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów

Wiadomości z regionu