Jesteś tutaj: HomeBydgoszczOlszewski: Bydgoszczą będzie rządził Kaczyński samemu czy razem z Rydzykiem?

Olszewski: Bydgoszczą będzie rządził Kaczyński samemu czy razem z Rydzykiem?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 27 kwiecień 2018 14:31

Nominację posła Tomasza Latosa jako kandydata na prezydenta Bydgoszczy komentuje poseł Paweł Olszewski, można powiedzieć ojciec chrzestny prezydentury prezydenta Rafała Bruskiego. Olszewski zadaje kandydatowi Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta szereg pytań światopoglądowych.

 

- Bardzo serdecznie gratuluje Tomkowi tej nominacji – pogratulował poseł Paweł Olszewski, po czym dodał – Wiem, że te gratulacje dla niego są o tyle trudne, że nie pałał wielką chęcią do startowania. Ale jak decyzja prezesa jest, Nowogrodzka tak decyduje, to posłowie nie mają żadnego wpływu na własną wolę i muszą przyjąć to z całym bagażem inwentarza.

 

Poseł Paweł Olszewski przy tej okazji zapytał kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Bydgoszczy kilka pytań. Parlamentarzysta chce wiedzieć, czy Latos jako prezydent zamierza wspierać z budżetu miasta program in vitro. Olszewski chce znać również stanowiska Latosa dotyczące aborcji w przypadku poczęcia na skutek gwałtu, w tej sprawie bowiem potencjalny prezydent Bydgoszczy zdaniem posła PO nie wyraził jednoznacznego zdania. Kolejna kwestia to czy w Bydgoszczy powstanie w centralnym miejscu miasta pomnik Lecha Kaczyńskiego.

 

- Czy decyzje dotyczące Bydgoszczy, oczywiste jest, że będą zapadać na Nowogrodzkiej, ale czy poza Nowogrodzką poseł Latos będzie również podatny na decyzje, które będą zapadały w Toruniu, a dokładnie u Tadeusza Rydzyka, u którego wielokrotnie był widywany na różnego rodzaju uroczystościach i imprezach - pyta poseł Paweł Olszewski.

 

Parlamentarzysta Platformy Obywatelskiej jest natomiast spokojny o wynik wyborów.  W jego opinii arytmetyka nie daje szans na objęcie urzędu prezydenta Bydgoszczy przez kandydata PiS-u.

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 72.

 

Stan na dzień 01.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 84

- liczba osób hospitalizowanych – 74

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 9375

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1398

- liczba pobranych próbek - 2301

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwracam się do Pana Ministra z zapytaniem jaka istnieje możliwość pilnej poprawy jakości wyposażenia w środki ochrony indywidualnej wszystkich zespołów ratownictwa medycznego obsługujących bydgoskie szpitale, poprzez pilną dostawę profesjonalnych maseczek antywirusowych typu FFP3 lub FFP2


Otrzymałem dzisiaj bardzo niepokojącą informację, że bydgoscy, i nie tylko bydgoscy, ratownicy medyczni (problem ten dotyczy także ratowników obsługujących szpitale w innych miejscowościach Regionu), w czasie wyjazdów do osób chorych i przewożenia pacjentów do szpitali są wyposażeni wyłącznie w zwykłe maseczki chirurgiczne, które absolutnie nie chronią ratowników  przed zarażeniem koronawirusem!

http://tygodnikbydgoski.pl/rozmowy/jak-koronawirus-wplywa-na-rynek-wydawniczy-w-polsce-rozmowa
  • Na drogach mniej samochodów, przez co jeździmy szybciej

    Z danych GDDKiA, ale także operatorów nawigacji GPS wynika, że natężenie ruchu zmalało w momencie wprowadzenie restrykcji związanych z przeciwdziałaniem zagrożeniu koronawirusem. Przełożyło się to wyraźny spadek zdarzeń drogowych, ale już w małym stopniu zmalała liczba ofiar. Pozwala to wysnuć wniosek, że wypadki do których dochodzi są cięższe, stąd też statystycznie na wypadek wzrasta liczba ofiar.

  • We Wielkanoc na Mszę będzie mogła pójść większa ilość wiernych

    Wczoraj rząd wprowadził nowe obostrzenia w celu walki z pandemią koronawirusa COViD-19. Z racji tego, że konferencje prasowe mimo wszystko nie są źródłem stanowienia prawa, po publikacji stosownego rozporządzenia Rady Ministrów, sprawdzamy jak wyglądają one w praktyce i do kiedy będą obowiązywać.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu