Jesteś tutaj: HomeBydgoszczOlszewski: Bydgoszczą będzie rządził Kaczyński samemu czy razem z Rydzykiem?

Olszewski: Bydgoszczą będzie rządził Kaczyński samemu czy razem z Rydzykiem?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 27 kwiecień 2018 14:31

Nominację posła Tomasza Latosa jako kandydata na prezydenta Bydgoszczy komentuje poseł Paweł Olszewski, można powiedzieć ojciec chrzestny prezydentury prezydenta Rafała Bruskiego. Olszewski zadaje kandydatowi Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta szereg pytań światopoglądowych.

 

- Bardzo serdecznie gratuluje Tomkowi tej nominacji – pogratulował poseł Paweł Olszewski, po czym dodał – Wiem, że te gratulacje dla niego są o tyle trudne, że nie pałał wielką chęcią do startowania. Ale jak decyzja prezesa jest, Nowogrodzka tak decyduje, to posłowie nie mają żadnego wpływu na własną wolę i muszą przyjąć to z całym bagażem inwentarza.

 

Poseł Paweł Olszewski przy tej okazji zapytał kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Bydgoszczy kilka pytań. Parlamentarzysta chce wiedzieć, czy Latos jako prezydent zamierza wspierać z budżetu miasta program in vitro. Olszewski chce znać również stanowiska Latosa dotyczące aborcji w przypadku poczęcia na skutek gwałtu, w tej sprawie bowiem potencjalny prezydent Bydgoszczy zdaniem posła PO nie wyraził jednoznacznego zdania. Kolejna kwestia to czy w Bydgoszczy powstanie w centralnym miejscu miasta pomnik Lecha Kaczyńskiego.

 

- Czy decyzje dotyczące Bydgoszczy, oczywiste jest, że będą zapadać na Nowogrodzkiej, ale czy poza Nowogrodzką poseł Latos będzie również podatny na decyzje, które będą zapadały w Toruniu, a dokładnie u Tadeusza Rydzyka, u którego wielokrotnie był widywany na różnego rodzaju uroczystościach i imprezach - pyta poseł Paweł Olszewski.

 

Parlamentarzysta Platformy Obywatelskiej jest natomiast spokojny o wynik wyborów.  W jego opinii arytmetyka nie daje szans na objęcie urzędu prezydenta Bydgoszczy przez kandydata PiS-u.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Co się odwlecze to nie uciecze

  Derbami Zawisza – Chemik niebiesko-czarni mieli rozegrać pierwszy po latach przerwy mecz na stadionie Zawiszy przy ulicy Gdańskiej – mecz planowany był na inauguracje rundy wiosennej w marcu. Do meczu jednak nie doszło z uwagi na epidemię COVID-19, z powodu której w IV lidze nie rozpoczęto nawet rundy wiosennej. Los chciał, że Zawisza podejmie Chemika na inaugurację sezonu 2020/2021.

  Etykiety: piłka nożna
 • Kolejny dobry występ nadziei polskiego tenisa z Kujaw

  We Wrocławiu odbyły się zawody w tenisie juniorskim do lat 18. Dobry występ odnotowała na nich Zuzanna Szczepańska, uczennica II LO w Inowrocławiu, która wywalczyła dwa medale. Dla

  Szczepańskiej było to pożegnanie z rozgrywkami juniorskimi.

Wiadomości sportowe

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Eksperci przewidywali, że po Wielkanocy zabraknie w Polsce respiratorów

  Okres Wielkanocny zapamiętamy głównie z głębokiego lockdownu, zaleceń aby unikać spotkań w zbyt szerokim gronie rodzinnym, a także prawie pustych kościołów w Wielkim Tygodniu. O przyczynach decyzji z tamtego okresu mówił we wtorek na Komisji Zdrowia wiceminister Waldemar Kraska. Komisja poświęcona była przygotowaniom do ewentualnej drugiej fali COVID-19.

  Etykiety: covid19 koronawirus
 • Krajobraz po bitwie – komentarz powyborczy

  Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie i będzie rządził do 2025 roku – w ten sposób można najprościej podsumować zakończoną batalię wyborczą. Obóz Zjednoczonej Prawicy ze zwycięstwa Dudy zapewne jest zadowolony, ale na tym powody do zadowolenia się kończą – przegrany najmłodszy elektorat, co nie jest dobrym prognostykiem na przyszłość, tak samo jak oparcie tego wcale nie imponującego zwycięstwa na głosujących z Podkarpacia czy Podlasia.

Wiadomości z regionu