Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBiedroń o Bydgoszczy jak o bastionie Lewicy

Biedroń o Bydgoszczy jak o bastionie Lewicy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 24 styczeń 2020 18:29

W 1995 roku pierwszym dużym miastem, gdzie o głosy Polaków zabiegał Aleksander Kwaśniewski była Bydgoszcz, Robert Biedroń rozpoczyna swoją drogę do prezydentury w podobny sposób. Dzisiaj zawiązał się bydgoski komitet poparcia jego kandydatury.

- Za każdym razem kiedy rządzi lewica ludziom żyje się po prostu lepiej – mówił europoseł Robert Biedroń, który będzie wspólnym kandydatem na prezydenta Lewicy, tworzonej przez SLD, Wiosnę i Razem.

 

- Bydgoszcz jest miastem szczególnym, to miasto w którym w 1995 roku zaczynał swoją kampanie prezydent Aleksander Kwaśniewski – podkreślał kandydat na prezydenta - Pamiętamy sondaże, które pokazywały kilka procent poparcia, media mówiły i niektórzy nieżyczliwi mówili ten postkomunista, aparat PZPR-owski nie ma najmniejszych szans żeby wygrać wybory, przecież on staje naprzeciwko wielkiemu polskiemu nobliście, legendzie Solidarności Lechowi Wałęsie. I co się stało? Prezydent Kwaśniewski nie tylko wygrał te wybory, ale wygrał je dwa razy.

 

Za większy sukces prezydentury Kwaśniewskiego Biedroń wymienił uchwalenie obowiązującej konstytucji - To prezydent Aleksander Kwaśniewski jako mąż stanu z prawdziwego zdarzenia, który łączył a nie dzielił, który szukał tego co wspólne rozpoczął pracę nad nową konstytucją, którą sam w 1997 roku podpisał. Mamy jedną z najnowocześniejszych, najbardziej postępowych i światłych konstytucji na świecie. Dobrze, że ją bronimy, ale musimy przypominać, że to lewica pracowała nad tą konstytucją.

 

Robert Biedroń z uznaniem wypowiadał się też o działach z Bydgoszczy i z województwa kujawsko-pomorskiego. Dziękował im za pracowitość, ale także podkreślił, że w trudny czasie dla lewicy wielu działaczy z naszego województwa się nie odwróciło, nie zmieniło formacji politycznej, ale wiernie pracowało na lepszy czas. Biedroń podziękował m.in. nieobecnemu na spotkaniu byłemu europosłowi Januszowi Zemke.

 

Polityk przyznał też, że przed rokiem formacjom lewicowym niektórzy nie dawali szans na wejście do Sejmu, październikowy wynik pokazać miał jak te osądy były błędne i jak błędne są głosy mówiące, że nie wejdzie on jako reprezentant do II tury wyborów. Biedroń zapowiedział wolę udziału w debatach z innymi kandydatami, jednocześnie wyrażając nadzieję, że do takiej dojdzie jeszcze przed I turą wyborów.

 

Wybory Prezydenta RP odbędą się na wiosnę.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • 15 sierpnia 1920 – to ważna data domykająca klamrę

  100. rocznica Bitwy Warszawskiej to na pewno szczególne obchody Święta Wojska Polskiego, nie tylko z powodu jubileuszowej rocznicy, ale też tego, że świętowanie zostało ograniczone przez pandemię COVID-19 – dzisiaj nie odbędzie się w Warszawie coroczna uroczysta defilada, także lokalne uroczystości przesunięto na inne dni. Z drugiej strony, może z powodu znacznie uboższej otoczki, mamy więcej czasu na przemyślenie sedna, a jest co poddać refleksji.

 • Jedna noc wstrząsnęła życiem wielu

  W nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 przez część kraju przeszły nawałnice, które wyrządziły ogromne szkody, najbardziej poszkodowana okazała się gmina Sośno w powiecie sępoleńskim, ale żywioł szkody wyrządził w kilku powiatach naszego województwa. Zerwane dachy zakryte prowizorycznymi plandekami, czy nawet tygodnie bez dostępu do prądu. Tak wyglądała północno-zachodnia część naszego województwa przed trzema laty.

Wiadomości z regionu