Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrace nad rozbudową trasy W-Z w toku

Prace nad rozbudową trasy W-Z w toku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 08 luty 2020 00:35
Jedna ze wstępnych wizualizacji Jedna ze wstępnych wizualizacji

Rozbudowa trasy W-Z biegnąca wzdłuż drogi krajowej nr 80 będzie wymagała bardzo dużych nakładów finansowych, które na chwile obecną nie są zabezpieczone. Nie oznacza to jednak, że nic się w sprawie nie dzieje, w najbliższym roku planowane jest rozpoczęcie projektowania dla jednego z odcinków.

Najważniejsze w tej chwili działania to toczące się od kilku miesięcy prace nad uzyskaniem decyzji środowiskowej, o którą Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej wystąpił do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Na ostatniej sesji Rady Miasta reprezentujący ZDMiKP Jacek Witkowski poinformował, że w listopadzie RDOŚ wystąpił o uzupełnienie dokumentacji, co nastąpiło w grudniu. Witkowski przewiduje, że uzyskanie decyzji środowiskowej nastąpi w tym roku.

 

Gdy będzie decyzja, to będzie można się zająć planowaniem szczegółowym poszczególnych odcinków. Radni uchwalając budżet przewidzieli kwotę 3,2 mln zł na opracowanie dokumentacji projektowej dla odcinka od ulicy Gdańskiej do ulicy Wyszyńskiego. Przetarg na to zadanie planuje się ogłosić w drugiej połowie bieżącego roku.

 

Będzie to właściwie kluczowy dla rozbudowy trasy W-Z odcinek, bowiem obejmie trzy ważne skrzyżowania ulicy Kamiennej: z Gdańską, Sułkowskiego i Wyszyńskiego. Według koncepcji ratusza, wszystkie trzy skrzyżowania mają być bezkolizyjne. Realizacja inwestycji tylko w zakresie tych trzech skrzyżowań przyniosłaby duże korzyści dla ruchu miejskiego. W dalszych planach znajduje się też przebudowa węzła wschodniego (skrzyżowanie Kamiennej z Fordońską) na bezkolizyjne oraz poszerzenie jezdni na zachód od ulicy Gdańskiej, co będzie wymagało m.in. budowy nowego wiaduktu nad torami kolejowymi.

 

Warte obejrzenia

 • Mamy mistrza i mistrzynię Polski w szachach znad Brdy

  Co prawda nie wywodzą się z Bydgoszczy, ale to dosłownie nad Brdą ten tytuł wywalczyli. Piątek był ostatnim dniem zmagań 78. Mistrzostwa Polski w Szachach mężczyzn i 73. Mistrzostw Polski Kobiet w Szachach. Zawody przez przeszło tydzień rozgrywane były w hotelu Holiday Inn zlokalizowanym nad Brdą. Patronat honorowy objął premier Mateusz Morawiecki.

 • Sportis zabiera punkty liderowi, Chemik wiceliderowi

  1 maja odbywają się rozgrywki 24 kolejki IV ligi – do małej niespodzianki doszło w Łochowie, gdzie miejscowy Sportis zremisował z liderem Zawiszą Bydgoszcz. Sytuacja niebiesko-czarnych specjalnie się nie zmieniła, bowiem również wicelider stracił punkty.

  Mecz pomiędzy Sportisem i Zawiszą był w miarę wyrównany, oba zespoły od początku spotkania starały się grać uważnie, żaden z zespołów nie wywalczył wyraźnej przewagi. W 25 minucie rzut wolny wykorzystał Ariel Jastrzębski, który pięknym strzałem dał Zawiszy prowadzenie. W drugiej odsłonie gospodarze z coraz większą determinacją starali się wyrównać, to się opłaciło bowiem ładnym strzałem w 70 minucie do remisu doprowadził Słupecki Ostatnie minuty należały już do Sportisu, ale żaden z klubów nie zdobył już bramki. Wszystkie gole można obejrzeć powyżej na naszym skrócie filmowym.

   

  W tym samym czasie na Glinkach Chemik podejmował wicelidera Włocłavię Włocławek. W 88 minucie bramkę dla gospodarzy zdobył Maciej Sobczyk, dzięki czemu Chemik awansował na wicelidera. Zawisza utrzymuje natomiast 6 punktów przewagi nad Chemikiem (Chemik ma rozegrany mecz więcej od Zawiszy, będzie zatem jedną kolejkę pauzował) i 7 punktów nad Włocłavią.

   

   

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu