Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrace nad rozbudową trasy W-Z w toku

Prace nad rozbudową trasy W-Z w toku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 08 luty 2020 00:35
Jedna ze wstępnych wizualizacji Jedna ze wstępnych wizualizacji

Rozbudowa trasy W-Z biegnąca wzdłuż drogi krajowej nr 80 będzie wymagała bardzo dużych nakładów finansowych, które na chwile obecną nie są zabezpieczone. Nie oznacza to jednak, że nic się w sprawie nie dzieje, w najbliższym roku planowane jest rozpoczęcie projektowania dla jednego z odcinków.

Najważniejsze w tej chwili działania to toczące się od kilku miesięcy prace nad uzyskaniem decyzji środowiskowej, o którą Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej wystąpił do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Na ostatniej sesji Rady Miasta reprezentujący ZDMiKP Jacek Witkowski poinformował, że w listopadzie RDOŚ wystąpił o uzupełnienie dokumentacji, co nastąpiło w grudniu. Witkowski przewiduje, że uzyskanie decyzji środowiskowej nastąpi w tym roku.

 

Gdy będzie decyzja, to będzie można się zająć planowaniem szczegółowym poszczególnych odcinków. Radni uchwalając budżet przewidzieli kwotę 3,2 mln zł na opracowanie dokumentacji projektowej dla odcinka od ulicy Gdańskiej do ulicy Wyszyńskiego. Przetarg na to zadanie planuje się ogłosić w drugiej połowie bieżącego roku.

 

Będzie to właściwie kluczowy dla rozbudowy trasy W-Z odcinek, bowiem obejmie trzy ważne skrzyżowania ulicy Kamiennej: z Gdańską, Sułkowskiego i Wyszyńskiego. Według koncepcji ratusza, wszystkie trzy skrzyżowania mają być bezkolizyjne. Realizacja inwestycji tylko w zakresie tych trzech skrzyżowań przyniosłaby duże korzyści dla ruchu miejskiego. W dalszych planach znajduje się też przebudowa węzła wschodniego (skrzyżowanie Kamiennej z Fordońską) na bezkolizyjne oraz poszerzenie jezdni na zachód od ulicy Gdańskiej, co będzie wymagało m.in. budowy nowego wiaduktu nad torami kolejowymi.

 

Warte obejrzenia

  • Zawisza bliski zakończenia roku na pozycji lidera, Sportis przegrywa sensacyjnie z ousiderem

    Dzisiaj rozgrywane były mecze 16 kolejki IV ligi – ostatniej w roku 2020; runda zasadnicza zakończy się po 18 kolejkach – pozostałe dwie rozegrane zostaną wiosną. Prawie wszystkie kluby mają jednak jeszcze do rozegrania w tym roku zaległe mecze, które zostały przeniesione z uwagi na pandemię COVID-19. Najciekawszym meczem będzie zaległy pojedynek 15 kolejki pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Włocłavią Włocławek, mecz którego stawką może być pozycja lidera – zaplanowany jest on na 28 listopada.

    Etykiety: piłka nożna
  • Na trzy kolejki przed końcem rundy zasadniczej – Zawisza, Lider i Włocłavia pewni gry o awans

    W sobotę i w niedziele zostanie rozegrana 17 kolejka IV ligi, ostatnia w tym roku – co prawda rozgrywane będą jeszcze w 2020 roku mecze zaległe, przeniesione z powodu epidemii COVID-19. Runda zakończona zostanie jednak już po nowym roku – wiosną rozegrane zostaną dwie kolejki rundy zasadniczej. Później nastąpi podział na grupę mistrzowską i spadkową.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

Wiadomości z regionu