Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrace nad rozbudową trasy W-Z w toku

Prace nad rozbudową trasy W-Z w toku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 08 luty 2020 00:35
Jedna ze wstępnych wizualizacji Jedna ze wstępnych wizualizacji

Rozbudowa trasy W-Z biegnąca wzdłuż drogi krajowej nr 80 będzie wymagała bardzo dużych nakładów finansowych, które na chwile obecną nie są zabezpieczone. Nie oznacza to jednak, że nic się w sprawie nie dzieje, w najbliższym roku planowane jest rozpoczęcie projektowania dla jednego z odcinków.

Najważniejsze w tej chwili działania to toczące się od kilku miesięcy prace nad uzyskaniem decyzji środowiskowej, o którą Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej wystąpił do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Na ostatniej sesji Rady Miasta reprezentujący ZDMiKP Jacek Witkowski poinformował, że w listopadzie RDOŚ wystąpił o uzupełnienie dokumentacji, co nastąpiło w grudniu. Witkowski przewiduje, że uzyskanie decyzji środowiskowej nastąpi w tym roku.

 

Gdy będzie decyzja, to będzie można się zająć planowaniem szczegółowym poszczególnych odcinków. Radni uchwalając budżet przewidzieli kwotę 3,2 mln zł na opracowanie dokumentacji projektowej dla odcinka od ulicy Gdańskiej do ulicy Wyszyńskiego. Przetarg na to zadanie planuje się ogłosić w drugiej połowie bieżącego roku.

 

Będzie to właściwie kluczowy dla rozbudowy trasy W-Z odcinek, bowiem obejmie trzy ważne skrzyżowania ulicy Kamiennej: z Gdańską, Sułkowskiego i Wyszyńskiego. Według koncepcji ratusza, wszystkie trzy skrzyżowania mają być bezkolizyjne. Realizacja inwestycji tylko w zakresie tych trzech skrzyżowań przyniosłaby duże korzyści dla ruchu miejskiego. W dalszych planach znajduje się też przebudowa węzła wschodniego (skrzyżowanie Kamiennej z Fordońską) na bezkolizyjne oraz poszerzenie jezdni na zachód od ulicy Gdańskiej, co będzie wymagało m.in. budowy nowego wiaduktu nad torami kolejowymi.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

  Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

 • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

  Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10
 • Kujawsko-pomorskie może zdecydować o prezydenturze

  Faworytem wyborów prezydenckich jest urzędujący prezydent Andrzej Duda, ale jak pokazują kolejne badania opinii publicznej jego przewaga spada, natomiast wzrasta poparcie dla Rafała Trzaskowskiego. Badania pokazują, że w części województw wygra Trzaskowski, niewiadomą jest wciąż jednak nasze województwo kujawsko-pomorskie.

 • Unia Europejska planuje wyemitować obligacje na ożywienie gospodarki po wirusie

  Czas wrócić do rozmów o nowym budżecie Unii Europejskiej na lata 2021-2027, rozmowy te zostały przesunięte z uwagi na epidemię COVID-19, która ściągnęła główną uwagę przywódców państw UE. Pandemia uderza również w gospodarki, stąd też Unia musi uzgodnić budżet, który pozwoli ożywić gospodarkę.

  Etykiety: Unia Europejska

Wiadomości z regionu