Jesteś tutaj: HomeBydgoszczEnea będzie kontynuować współpracę z Filharmonią Pomorską

Enea będzie kontynuować współpracę z Filharmonią Pomorską

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 11 luty 2020 06:48
Enea będzie kontynuować współpracę z Filharmonią Pomorską Fot: Enea

Również w 2020 roku mecenat nad wydarzeniami artystycznymi w Filharmonii Pomorskiej będzie sprawować operator energetyczny Enea. Spółka będzie wspierać Filharmonię Pomorską im. Ignacego Jana Paderewskiego finansowo.

 

- Cieszę się niezmiernie, z kontynuacji współpracy z potentatem na rynku energetycznym, jakim jest Enea. To dla na prawdziwy zastrzyk… zastrzyk energii, która przetworzona przez artystów daje społeczeństwu owoc stokrotny, pomnażając to co jest klasyczną prawdą, dobrem i pięknem. Bo przecież kultura to znakomita inwestycja w rozwój i kształt przyszłych pokoleń – powiedział dyrektor Filharmonii Pomorskiej, Maciej Puto - „Przyszłość człowieka zależy od kultury” powiedział w siedzibie UNESCO Jan Paweł II w Paryżu, 2 czerwca 1980 roku. W roku 100-lecia urodzin najwybitniejszego z Polaków, słowa te mają jeszcze większą moc, bo to co człowieka wyróżnia z całego dzieła stworzenia to właśnie jest kultura. Za nią dopiero podążają: prawo, nauka, gospodarka czy wreszcie polityka. Wszystkie one są jednak następstwem kultury. Jej brak prowadzi do dehumanizacji życia.

 

Współpraca Enea z Filharmonią Pomorską prowadzona była już przez dwa lata. Enea od ponad pięciu lat wspiera też Teatr Wielki w Poznaniu. W Bydgoszczy spółka jest sponsorem koszykarzy Enei Astorii Bydgoszcz oraz od niedawna siatkarzy BKS Visła Bydgoszcz.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Fryzjerzy, kosmetyczki, restauratorzy, hotelarze i przedstawiciele innych branż, które zostały objęte obowiązkiem wdrożenia od 1 stycznia 2021 roku kas fiskalnych on-line, mogą wnioskować o indywidualne odroczenie tego obowiązku. Więcej - Fryzjerzy, restauratorzy i hotelarze w trudnej sytuacji mogą wnioskować o przesunięcie obowiązku wdrożenia kas fiskalnych on-line

Wiadomości z regionu