Jesteś tutaj: HomeBydgoszczLex Developer: Mieszkańcy Twardzickiego i Fiedlera nie mogą jeszcze spać spokojnie

Lex Developer: Mieszkańcy Twardzickiego i Fiedlera nie mogą jeszcze spać spokojnie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 11 luty 2020 00:29

W październiku Rada Miasta wsłuchując się w głos mieszkańców nie wyraziła zgody na budowę bloku przy ulicy Twardzickiego, miesiąc później radni natomiast negatywnie zaopiniowali budowę bloków przy ulicy gen. Fieldorfa, o co zabiegali w petycji mieszkańcy ulicy Fiedlera. Okazuje się jednak, że decyzje Rady Miasta sprawy nie zamykają.

Lex developer, tak w żargonie nazwano specustawę, która ma na celu – według intencji jej autorów – usprawnić budownictwo mieszkaniowe. Specustawa została wprowadzona do obrotu prawnego tymczasowo. Umożliwia ona omijanie ustaleń planów miejscowych, zgodę musi wyrazić jednak Rada Miasta Bydgoszczy. Bydgoscy radni rozpatrując wnioski deweloperów, zgodzili się ze stanowiskiem Miejskiej Pracowni Urbanistycznej, iż zgadzając się na odstępstwo doszłoby do naruszenia studium uwarunkowań i kierunku zagospodarowania przestrzennego Bydgoszczy. Mieszkańcy oczekiwali natomiast, że przy ulicy gen. Fieldorfa powstanie w przyszłości, zgodnie z dokumentacji planistycznymi szkoła.

 

Sprawa jeszcze nie zamknięta

Jak się dowiadujemy zarówno deweloper zainteresowany budową bloku przy Twardzieckiego, a także gen. Fieldorfa zaskarżyli decyzje Rady Miasta Bydgoszczy do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Sąd zdecyduje czy Rada Miasta miała prawo odmówić ulokowania w tych miejscach inwestycji mieszkaniowych. Do czasu wydania wyroku pierwszej instancji oraz rozpatrzenia ewentualnego odwołania, mieszkańcy sprzeciwiający się budowie tych bloków, nie będą mogli spać spokojnie.

 

Kolejna inwestycja w oparciu o specustawęW ubiegłym tygodniu pisaliśmy, iż w trybie specustawy złożono przed świętami wniosek o lokalizację bloku na skrzyżowaniu ulic Akademickiej i Igrzyskowej. Na razie stanowiska w tej sprawie nie zajęła jeszcze Miejska Pracownia Urbanistyczna, w kolejnym etapie sprawa trafi pod obrady Rady Miasta Bydgoszczy.

 

Warte obejrzenia

  • Zawisza przybliża się do III ligi

    W sobotę grała 22 kolejka IV ligi, w której zobaczyliśmy kolejne pojedynki pomiędzy klubami z grupy mistrzowskiej, walczącymi o awans do III ligi. Najciekawiej zapowiadał się mecz we Włocławku pomiędzy Liderem i liderującym w tabeli Zawiszą Bydgoszcz. Miał być to mecz na szczycie, okazał się jednak dość jednostronny.

    Etykiety: piłka nożna
  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

19 marca 1346 roku król Kazimierz III Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

 

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu