Jesteś tutaj: HomeBydgoszczLex Developer: Mieszkańcy Twardzickiego i Fiedlera nie mogą jeszcze spać spokojnie

Lex Developer: Mieszkańcy Twardzickiego i Fiedlera nie mogą jeszcze spać spokojnie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 11 luty 2020 00:29

W październiku Rada Miasta wsłuchując się w głos mieszkańców nie wyraziła zgody na budowę bloku przy ulicy Twardzickiego, miesiąc później radni natomiast negatywnie zaopiniowali budowę bloków przy ulicy gen. Fieldorfa, o co zabiegali w petycji mieszkańcy ulicy Fiedlera. Okazuje się jednak, że decyzje Rady Miasta sprawy nie zamykają.

Lex developer, tak w żargonie nazwano specustawę, która ma na celu – według intencji jej autorów – usprawnić budownictwo mieszkaniowe. Specustawa została wprowadzona do obrotu prawnego tymczasowo. Umożliwia ona omijanie ustaleń planów miejscowych, zgodę musi wyrazić jednak Rada Miasta Bydgoszczy. Bydgoscy radni rozpatrując wnioski deweloperów, zgodzili się ze stanowiskiem Miejskiej Pracowni Urbanistycznej, iż zgadzając się na odstępstwo doszłoby do naruszenia studium uwarunkowań i kierunku zagospodarowania przestrzennego Bydgoszczy. Mieszkańcy oczekiwali natomiast, że przy ulicy gen. Fieldorfa powstanie w przyszłości, zgodnie z dokumentacji planistycznymi szkoła.

 

Sprawa jeszcze nie zamknięta

Jak się dowiadujemy zarówno deweloper zainteresowany budową bloku przy Twardzieckiego, a także gen. Fieldorfa zaskarżyli decyzje Rady Miasta Bydgoszczy do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Sąd zdecyduje czy Rada Miasta miała prawo odmówić ulokowania w tych miejscach inwestycji mieszkaniowych. Do czasu wydania wyroku pierwszej instancji oraz rozpatrzenia ewentualnego odwołania, mieszkańcy sprzeciwiający się budowie tych bloków, nie będą mogli spać spokojnie.

 

Kolejna inwestycja w oparciu o specustawęW ubiegłym tygodniu pisaliśmy, iż w trybie specustawy złożono przed świętami wniosek o lokalizację bloku na skrzyżowaniu ulic Akademickiej i Igrzyskowej. Na razie stanowiska w tej sprawie nie zajęła jeszcze Miejska Pracownia Urbanistyczna, w kolejnym etapie sprawa trafi pod obrady Rady Miasta Bydgoszczy.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

  Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Sejmik chce pomóc oddłużyć Grudziądz. Dwaj radni z Bydgoszczy przeciwko tej drodze

  Sejmik Województwa przyjął dzisiaj stanowisko w sprawie wyrażenia zainteresowania przejęciem Szpitala Regionalnego w Grudziądzu, włączając go w poczet placówek służby zdrowia Samorządu Województwa. Nie jest to jednak ostateczna decyzja, do takowej jeszcze daleka droga, stanowisko ma bowiem, zdaniem wnioskodawców, pomóc uzyskać Miastu Grudziądz kredytu z budżetu państwa na przeprowadzenie restrukturyzacji.

  Etykiety: Grudziądz
 • Kujawsko-pomorskie w czołówce nowych zachorowań na COVID-19

  W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 1306 nowych przypadkach zachorowań na COVID-19 w skali Polski. Najwięcej odnotowano w województwie wielkopolskim – 200, na drugim miejscu mam ex aequo mazowieckie i kujawsko-pomorskie.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu