Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRozpoczęła się rozbiórka kamienicy przy Zbożowym Rynku i rondzie Bernardyńskim

Rozpoczęła się rozbiórka kamienicy przy Zbożowym Rynku i rondzie Bernardyńskim

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 18 luty 2020 17:38

Od dobrego tygodnia na rondzie Bernardyńskim planuje zwężenie ruchu w kierunku Wałów Jagiellońskich z uwagi na rozbiórkę kamienicy. Prace związane z rozbiórką budynku ruszyły jednak dopiero w tym tygodniu, na naszych oczach zmienia się krajobraz tego miejsca.

W ostatnich dniach w kamienicy przy ulicy Zbożowy Rynek 4 pracowali archeolodzy, którzy pod posadzką piwnicy natrafili na szczątki z cmentarza z XVI i XVII wieku. Archeolodzy powrócą po wyburzeniu budynku.

 

Od ponad tygodnia nie ma przejścia wzdłuż Zbożowego Rynku, choć można spotkać pieszych, którzy spacerują po jezdni, dlatego kierowcy powinni zachować szczególną uwagę, a piesi poruszający się po jezdni mieć świadomość, że łamią prawo.

 

Na rondzie Bernardyńskim wykonawca robót prowadzi prace wodno-kanalizacyjne, trwa również układanie nowego torowiska tramwajowego.

 

Przebudowa ronda Bernardyńskiego wraz z przebudową ronda Kujawskiego oraz modernizacją ulicy Kujawskiej, wraz z budową trakcji tramwajowej, to jedna z największych inwestycji, które są realizowane w ostatnich latach.

 

Warte obejrzenia

  • Remis w meczu na szczycie – Zawisza mistrzem jesieni

    W zaległym meczu 15 kolejki IV ligi Zawisza Bydgoszcz zremisował z Włocłavią Włocławek, pod fenomenalnej końcówce meczu. Dla niebiesko-czarnych oznacza to pozycję lidera do końca 2020 roku. Do końca rundy zasadniczej pozostały jeszcze dwie kolejki, plus kilka zaległych meczów.

    Etykiety: piłka nożna
  • Memoriał Ireny Szewińskiej awansował do rangi Gold w cyklu Continental Tour

    Pierwszą dobrą wiadomością dla Bydgoszczy jest ustalenie, że będzie gospodarzem również 3. Memoriału im. Ireny Szewińskiej, który odbędzie się 30 czerwca 2021 roku. Druga – będzie to wydarzenie już innej rangi o znacznie wyższym prestiżu – World Athletics awansowała Memoriał do rangi Gold, przez co kolejne mitingi będą wydarzeniami lekkoatletyczymi prawie najwyższej rangi, wyżej jest bowiem tylko Diamentowa Liga.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

Wiadomości z regionu