Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRozpoczęła się rozbiórka kamienicy przy Zbożowym Rynku i rondzie Bernardyńskim

Rozpoczęła się rozbiórka kamienicy przy Zbożowym Rynku i rondzie Bernardyńskim

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 18 luty 2020 17:38

Od dobrego tygodnia na rondzie Bernardyńskim planuje zwężenie ruchu w kierunku Wałów Jagiellońskich z uwagi na rozbiórkę kamienicy. Prace związane z rozbiórką budynku ruszyły jednak dopiero w tym tygodniu, na naszych oczach zmienia się krajobraz tego miejsca.

W ostatnich dniach w kamienicy przy ulicy Zbożowy Rynek 4 pracowali archeolodzy, którzy pod posadzką piwnicy natrafili na szczątki z cmentarza z XVI i XVII wieku. Archeolodzy powrócą po wyburzeniu budynku.

 

Od ponad tygodnia nie ma przejścia wzdłuż Zbożowego Rynku, choć można spotkać pieszych, którzy spacerują po jezdni, dlatego kierowcy powinni zachować szczególną uwagę, a piesi poruszający się po jezdni mieć świadomość, że łamią prawo.

 

Na rondzie Bernardyńskim wykonawca robót prowadzi prace wodno-kanalizacyjne, trwa również układanie nowego torowiska tramwajowego.

 

Przebudowa ronda Bernardyńskiego wraz z przebudową ronda Kujawskiego oraz modernizacją ulicy Kujawskiej, wraz z budową trakcji tramwajowej, to jedna z największych inwestycji, które są realizowane w ostatnich latach.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10

Wiadomości z regionu