Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBędzie mniej stanowisk kierowniczych w Straży Miejskiej?

Będzie mniej stanowisk kierowniczych w Straży Miejskiej?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 20 luty 2020 07:36
Będzie mniej stanowisk kierowniczych w Straży Miejskiej? Fot: Straż Miejska Bydgoszcz

Więcej strażników patrolujących ulice, mniej kierowników za biurkami – taki jest zamiar prezydenta Rafała Bruskiego. W środę radni zajmą się projektem nowego regulaminu organizacji Straży Miejskiej.

Obecnie miasto jest podzielone na cztery referaty: Śródmieście, Fordon, Szwederowo i Błonie. Propozycja reorganizacyjna zakłada stworzenie dwóch dużych referatów: Północ i Południe, co pozwoli zmniejszyć liczbę komórek organizacyjnych o dwie. Dalej proponuje się połączenie Referatu Obsługi, Kadr i Szkolenia z Referatem Logistyki. Dzisiaj funkcjonujących 12 komórek organizacyjnych zostanie zredukowanych do 9, przez co liczba etatów na stanowiskach kierowniczych średniego szczebla zmaleje do 7. Łącznie kadra kierownicza będzie liczyć 15 osób.

 

Pozwolić ma to na skierowanie większej liczby funkcjonariuszy do służby patrolowej, a także usprawnić proces decyzyjny.

 

W 2019 roku funkcjonariusze Straży Miejskiej odbyli 2714 patroli pieszych w systemie trzy zmianowym (jako służbę lizy się 8 godzin pracy), 6078 zmotoryzowanych oraz 101 rowerowych.

 

Warte obejrzenia

  • Zawisza przybliża się do III ligi

    W sobotę grała 22 kolejka IV ligi, w której zobaczyliśmy kolejne pojedynki pomiędzy klubami z grupy mistrzowskiej, walczącymi o awans do III ligi. Najciekawiej zapowiadał się mecz we Włocławku pomiędzy Liderem i liderującym w tabeli Zawiszą Bydgoszcz. Miał być to mecz na szczycie, okazał się jednak dość jednostronny.

    Etykiety: piłka nożna
  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu