Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBosak: Programy są skrojone wyłącznie na czas dobrej koniunktury, która się właśnie skończyła

Bosak: Programy są skrojone wyłącznie na czas dobrej koniunktury, która się właśnie skończyła

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 23 czerwiec 2020 19:33

We wtorek do Bydgoszczy zawitał Krzysztof Bosak, kandydat Konfederacji na urząd Prezydenta RP. Spotkanie z sympatykami odbyło się w amfitearze przy spichrzach, na zbiegu ulic Mostowej i Grodzkiej. Kandydat podkreślał, że Konfederacja odgrywa w polskim systemie parlamentarnym rolę merytorycznej opozycji.

 

- Jesteśmy opozycją merytoryczną, w odróżnieniu od opozycji, która sama siebie nazwała, niezbyt mądrze, opozycją totalną, w odróżnieniu od tych co blokowali Sejm, którzy kontestują wszystko, jeżdżą na skargi za granicę, nasza metoda jest zupełnie inna – spokojne pozyskiwanie zaufania społecznego poprzez pokazywanie merytorycznej alternatywy, pokazywanie swoich projektów ustaw, swoich poprawek – mówił na wiecu poseł Krzysztof Bosak.

 

Kandydat podniósł problemy jakie docierają do niego od Polaków mieszkających na obczyźnie, którzy skarżą się na chaos w przygotowaniu wyborów - Jest wielki chaos w głosowaniu poza granicami, dostajemy z Wielkiej Brytanii, nasz sztab otrzymuje z różnych państw: Holandia, Kanada, Stany Zjednoczone, Ameryka Południowa, dostajemy informacje, że wszystko jest sparaliżowane, nie wiadomo czy ci ludzie będą mogli zagłosować.


Bosak nawiązał również do przypadającego dzisiaj Dnia Ojca, wskazując, że Konstytucja w pełni nie zabezpiecza roli ojców.

 

 

Wcześniej odbyła się konferencja prasowa kandydata, na której wyraził obawę, że musimy przygotować się na informacje, iż finanse państwa są w znacznie trudniejszej sytuacji, niż jest to prezentowane, ale te informacje PiS stara się ukrywać przed opinią publiczną z obawy o wynik wyborów - Będzie nas czekała nowelizacja budżetu, moim zdaniem nie jest przypadkiem, że wszystkie pakiety antykryzysowe prezentowała minister Jadwiga Emilewicz, a minister finansów zapadł się pod ziemię, właśnie dlatego, że będzie przedstawić nowelizację budżetu, że jest to zagadnienie, którego rząd nie chciał pokazywać przed wyborami, aby nie pokazywać jaka jest skala ubytków dochodów – ocenił poseł Krzysztof Bosak - Zobaczymy jak będzie z programami socjalnymi. Jako Konfederacja zwracaliśmy uwagę od samego początku, że te programy są skrojone wyłącznie na czas dobrej koniunktury, która się właśnie skończyła, przychodzi twardy kontakt z realiami ekonomicznymi. Moim zdaniem karty zostaną odsłonione dopiero po wyborach, dlatego że rząd będzie obawiał, że jak ujawni jaka jest rzeczywista sytuacja naszego państwa, do prezydent Andrzej Duda mógłby przegrać wybory.


W środę Krzysztof Bosak odwiedzi Inowrocław.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

    Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

  • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

    Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu