Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszcz promuje obywatelskie sprzątanie świata, bo niesie aspekt edukacyjny

Bydgoszcz promuje obywatelskie sprzątanie świata, bo niesie aspekt edukacyjny

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 10 wrzesień 2020 16:47

W 1989 roku w Australii zainaugurowano światową akcję sprzątania świata, która przypada zawsze w trzeci weekend września. Najbliższa edycja odbędzie się zatem w przyszłym tygodniu, inicjatorzy akcji ,,Czysta Puszcza Bydgoska”, chcą go wykorzystać w pełni do piątku do niedzieli wieczora.

Tradycyjnie udział w akcji weźmie ponad 100 bydgoskich szkół. Urząd Miasta zachęcił jednak po raz pierwszy także kluby sportowe do włączenia się - Zaprosiliśmy kluby sportowe do zaangażowania w sprzątanie swoich okolic. Każdy klub sportowy, który zaangażuje się w taką społeczną akcję otrzyma bon o wartości 1 tys. zł do wydatkowania na sprzęt sportowy. Uważamy, że zawsze lepiej to jest przeznaczyć właśnie na ten cel, niż zlecić to komercyjnym firmom, bo jest to właśnie ten walor edukacyjny – wyjaśnia zastępca prezydenta Michał Sztybel.

 

Akcja sprzątania Puszczy Bydgoskiej odbędzie się już po raz ósmy, w ubiegłym roku postanowiono ją rozszerzyć o Myślęcinek. W tym roku pierwszy raz do tej wspólnej akcji włączony zostanie Kanał Bydgoski.

 

- Chcieliśmy wykorzystać ten trzeci weekend września, kiedy to od 1989 roku w Australii i na cały świecie, a od 1994 w Polsce organizujemy sprzątanie świata - mówi Marcin Rybacki, organizator akcji „Czysta Puszcza Bydgoska”.

Informacje o akcji będą się pojawiać w internecie, w tym również na profilu ,,Czysta Puszcza Bydgoska” na Facebook-u. Będą wskazane punkty, gdzie można zostawić odpady. Stawia się mimo wszystko na indywidualne zbieranie śmieci, aby unikać skupisk ludzkich, z uwagi na epidemię COVID-19.

 

Warte obejrzenia

 • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

  W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

  Etykiety: piłka nożna
 • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

  Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
 • Zieloni: Cała ta koncepcja powinna wylądować na śmietniku

  W czwartek władze województwa w Chełmie witały barkę z około 150 tonami ładunku, na tej uroczystości pojawili się też ekolodzy wyrażając swój protest wobec planów budowy kolejnych stopni wodnych na Wiśle. Tego samego dnia przez Urzędem Marszałkowskim działacze Zielonych i Polski 2050 Szymona Hołowni wyrazili poparcie dla postulatów ekologów. O krytyce polityki władz województwa rozmawiamy z Sylwestrem Jankowskim z Zielonych.

 • Siarzewo dzieli lewicę

  W 2019 roku lista lewicy w wyborach do Sejmu RP zdobyła w województwie kujawsko-pomorskim 4 mandaty poselskie. Wspólną listę stworzyło SLD, Wiosna oraz Razem. Po półtora roku widzimy w województwie kujawsko-pomorskim, że coraz więcej spraw dzieli formacje lewicowe. Zaczęło się od krytyki młodzieżówki Wiosny Roberta Biedronia wobec planów budowy stopnia wodnego w Siarzewie.

Wiadomości z regionu