Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszcz promuje obywatelskie sprzątanie świata, bo niesie aspekt edukacyjny

Bydgoszcz promuje obywatelskie sprzątanie świata, bo niesie aspekt edukacyjny

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 10 wrzesień 2020 16:47

W 1989 roku w Australii zainaugurowano światową akcję sprzątania świata, która przypada zawsze w trzeci weekend września. Najbliższa edycja odbędzie się zatem w przyszłym tygodniu, inicjatorzy akcji ,,Czysta Puszcza Bydgoska”, chcą go wykorzystać w pełni do piątku do niedzieli wieczora.

Tradycyjnie udział w akcji weźmie ponad 100 bydgoskich szkół. Urząd Miasta zachęcił jednak po raz pierwszy także kluby sportowe do włączenia się - Zaprosiliśmy kluby sportowe do zaangażowania w sprzątanie swoich okolic. Każdy klub sportowy, który zaangażuje się w taką społeczną akcję otrzyma bon o wartości 1 tys. zł do wydatkowania na sprzęt sportowy. Uważamy, że zawsze lepiej to jest przeznaczyć właśnie na ten cel, niż zlecić to komercyjnym firmom, bo jest to właśnie ten walor edukacyjny – wyjaśnia zastępca prezydenta Michał Sztybel.

 

Akcja sprzątania Puszczy Bydgoskiej odbędzie się już po raz ósmy, w ubiegłym roku postanowiono ją rozszerzyć o Myślęcinek. W tym roku pierwszy raz do tej wspólnej akcji włączony zostanie Kanał Bydgoski.

 

- Chcieliśmy wykorzystać ten trzeci weekend września, kiedy to od 1989 roku w Australii i na cały świecie, a od 1994 w Polsce organizujemy sprzątanie świata - mówi Marcin Rybacki, organizator akcji „Czysta Puszcza Bydgoska”.

Informacje o akcji będą się pojawiać w internecie, w tym również na profilu ,,Czysta Puszcza Bydgoska” na Facebook-u. Będą wskazane punkty, gdzie można zostawić odpady. Stawia się mimo wszystko na indywidualne zbieranie śmieci, aby unikać skupisk ludzkich, z uwagi na epidemię COVID-19.

 

Warte obejrzenia

  • Mecz Sportisu z Zawiszą był hitem 14 kolejki. Niebiesko-czarni nowym liderem

    Na najciekawsze mecze w tym sezonie IV ligi musieliśmy poczekać dopiero do jesieni. Hitem 14 kolejki był pojedynek Sportisu Łochowo z Zawiszą Bydgoszcz. Ten mecz można uznać za bardzo ciekawy, było w nim bowiem pełno emocji i gry do ostatniej minuty. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego meczu.

    Coraz bardziej na rozgrywki odbija się epidemia COVID-19, od kilku kolejek kibice mecze

    Etykiety: piłka nożna
  • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

    Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

Wiadomości z regionu