Jesteś tutaj: Home

Tegoroczne pielgrzymki będą inne. Pierwsi pielgrzymi z Diecezji Bydgoskiej już w drodze

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 19 lipiec 2020 18:56
Tegoroczne pielgrzymki będą inne. Pierwsi pielgrzymi z Diecezji Bydgoskiej już w drodze Fot: Facebook / Grupa Zlota

Pandemia koronawirusa postawiła na głowie życie religijne w Polsce. - lipiec to natomiast miesiąc, w którym co roku wyruszała pielgrzymka Diecezji Bydgoskiej na Jasną Górę. W tym roku z uwagi na zagrożenie epidemiczne pielgrzymka odbywa się w dość nietypowej formule duchowo-sztafetowej.

Fizycznie przedstawiciele grup pielgrzymkowych wraz z kapłanami wyruszają do Częstochowy, będą to jednak symboliczne reprezentacje. Będą oni się modlić w intencjach osób, które z nimi wędrowały w latach poprzednich, które z kolei będą uczestniczyć w pielgrzymce duchowo. Ograniczenie pielgrzymowania do kilku osób na grupę, ma maksymalnie zminimalizować ryzyko rozpowszechniania się COVID-19. Uczestnicy będą się na trasie wymieniać, na tym z kolei polegać ma wymiar sztafetowy. Takie decyzje podjęto w przypadku Pieszej Pielgrzymki Diecezji Bydgoskiej oraz wyruszającej kilka dni później pielgrzymki Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

 

Jak czytamy na stronie pielgrzymka.bydgoszcz.pl, uczestnictwo duchowe w pielgrzymce polega na codziennym uczestnictwie we Mszy Świętej, najlepiej w swojej parafii, a także codziennej modlitwie we wspólnych intencjach pielgrzymki. Hasło tegorocznej pielgrzymki to ,,Wielka tajemnica wiary”.

 

Diecezja Bydgoska oficjalnie wyruszy we wtorek 21 lipca – co roku bowiem pielgrzymka wyruszała tego dnia, wyjątkiem był rok Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, wówczas pielgrzymka odbyła się szybciej, aby nie kolidować z wydarzeniami z udziałem papieża Franciszka.

 

Pierwsi pielgrzymi w ramach bydgoskiej pielgrzymki już wyruszyli – w sobotę z Górki Klasztornej wyruszyła grupa złota, w grupie dosłownie kilku osób. Złoci zawsze wyruszali 18 lipca, aby 24 lipca dotrzeć do Lichenia, skąd zmierzali już razem w kierunku Jasnej Góry, z pielgrzymami, którzy wyruszyli 21 lipca z Bydgoszczy.

 

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021