Jesteś tutaj: HomeInowrocławW tym tygodniu radni będą decydować o absolutorium dla prezydenta Brejzy

W tym tygodniu radni będą decydować o absolutorium dla prezydenta Brejzy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 15 czerwiec 2020 10:45

W piątek 19 czerwca odbędzie się sesja absolutoryjna Rady Miejskiej w Inowrocławiu, jedna z najważniejszych sesji w roku, w trakcie której odbędzie się debata nad stanem inowrocławskiego samorządu, a następnie głosowanie nad udzieleniem prezydentowi Ryszardowi Brejzie wotum zaufania lub nieudzieleniem, a także za udzieleniem lub nieudzieleniem absolutorium za prowadzenie finansów w 2019 roku. Piątkową sesję zwołano w trybie zdalnym.

Zważywszy na przewagę radnych sympatyzujących z prezydentem w Radzie Miejskiej, spodziewać się trzeba udzielenia prezydentowi wotum zaufania oraz absolutorium. Z wnioskiem o udzielenie absolutorium wystąpiła do Rady Miejskiej Komisja Rewizyjna. Trzeba wskazać przy tym, ze Inowrocław należy do tego grona samorządów, w którym nie przestrzega się niepisanej zasady, iż Komisji Rewizyjnej powinien przewodniczyć radny opozycji.

 

Debata nad stanem miasta odbędzie się w historii Inowrocławia po raz drugi, bowiem konieczność jej przeprowadzenia wraz z glosowaniem nad w wotum zaufania dla prezydenta, wprowadziła nowelizacja ustawy obowiązująca od niespełna dwóch lat. Punktem wyjścia do dyskusji jest raport, który opracował prezydent Brejza. W tym dokumencie zawarto szereg informacji statystycznych – np. informację o wydaniu już ponad 6 tys. Kart Inowrocławianina, a także informacje na temat rynku pracy w 2019 roku. Bezrobocie to bowiem jeden z większych problemów powiatu inowrocławskiego. Pod koniec 2019 roku w Inowrocławiu było zarejestrowanych 2.883 osób bezrobotnych, co jest spadkiem w stosunku do końca 2018 roku, gdy była to liczba 3.318 osób.

 

Warte obejrzenia

 • Remis w meczu na szczycie – Zawisza mistrzem jesieni

  W zaległym meczu 15 kolejki IV ligi Zawisza Bydgoszcz zremisował z Włocłavią Włocławek, pod fenomenalnej końcówce meczu. Dla niebiesko-czarnych oznacza to pozycję lidera do końca 2020 roku. Do końca rundy zasadniczej pozostały jeszcze dwie kolejki, plus kilka zaległych meczów.

  Etykiety: piłka nożna
 • Memoriał Ireny Szewińskiej awansował do rangi Gold w cyklu Continental Tour

  Pierwszą dobrą wiadomością dla Bydgoszczy jest ustalenie, że będzie gospodarzem również 3. Memoriału im. Ireny Szewińskiej, który odbędzie się 30 czerwca 2021 roku. Druga – będzie to wydarzenie już innej rangi o znacznie wyższym prestiżu – World Athletics awansowała Memoriał do rangi Gold, przez co kolejne mitingi będą wydarzeniami lekkoatletyczymi prawie najwyższej rangi, wyżej jest bowiem tylko Diamentowa Liga.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

 • Polska zbliża się do żółtej strefy, nasze województwo nadal byłoby jednak w czerwonej

  W poniedziałek w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono mniej niż 300 nowych zakażeń, tak niskiego wyniku nie było dawno, w samej Bydgoszczy pierwszy raz dawna mamy mniej niż 100 zakażeń. Jeszcze co prawda za szybko, aby bić na sukces, bowiem nie wiemy czy ta tendencja się utrzyma, jest to jednak dobry prognostyk.

  Etykiety: covid19
 • Marszałek cięcia na kolei tłumaczy wzrostem kosztów

  Pociągi na linie nr 215 mają powrócić po wznowieniu zajęć szkolnych – zadeklarował na dzisiejszej sesji Sejmiku Województwa marszałek Piotr Całbecki. Podkreślił on jednocześnie, że rozmowy z przewoźnikami jeszcze się nie zakończyły, czasu pozostało jednak do 13 grudnia niewiele. Dowiedzieliśmy się również, że na kujawsko-pomorskie tory chce wejść nowy przewoźnik.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu