Jesteś tutaj: HomeInowrocławW tym tygodniu radni będą decydować o absolutorium dla prezydenta Brejzy

W tym tygodniu radni będą decydować o absolutorium dla prezydenta Brejzy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 15 czerwiec 2020 10:45

W piątek 19 czerwca odbędzie się sesja absolutoryjna Rady Miejskiej w Inowrocławiu, jedna z najważniejszych sesji w roku, w trakcie której odbędzie się debata nad stanem inowrocławskiego samorządu, a następnie głosowanie nad udzieleniem prezydentowi Ryszardowi Brejzie wotum zaufania lub nieudzieleniem, a także za udzieleniem lub nieudzieleniem absolutorium za prowadzenie finansów w 2019 roku. Piątkową sesję zwołano w trybie zdalnym.

Zważywszy na przewagę radnych sympatyzujących z prezydentem w Radzie Miejskiej, spodziewać się trzeba udzielenia prezydentowi wotum zaufania oraz absolutorium. Z wnioskiem o udzielenie absolutorium wystąpiła do Rady Miejskiej Komisja Rewizyjna. Trzeba wskazać przy tym, ze Inowrocław należy do tego grona samorządów, w którym nie przestrzega się niepisanej zasady, iż Komisji Rewizyjnej powinien przewodniczyć radny opozycji.

 

Debata nad stanem miasta odbędzie się w historii Inowrocławia po raz drugi, bowiem konieczność jej przeprowadzenia wraz z glosowaniem nad w wotum zaufania dla prezydenta, wprowadziła nowelizacja ustawy obowiązująca od niespełna dwóch lat. Punktem wyjścia do dyskusji jest raport, który opracował prezydent Brejza. W tym dokumencie zawarto szereg informacji statystycznych – np. informację o wydaniu już ponad 6 tys. Kart Inowrocławianina, a także informacje na temat rynku pracy w 2019 roku. Bezrobocie to bowiem jeden z większych problemów powiatu inowrocławskiego. Pod koniec 2019 roku w Inowrocławiu było zarejestrowanych 2.883 osób bezrobotnych, co jest spadkiem w stosunku do końca 2018 roku, gdy była to liczba 3.318 osób.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • W sierpniu rusza sezon lekkoatletyczny. Za dwa tygodnie II Memoriał Ireny Szewińskiej

    Irena Szewińska to jedna z najwybitniejszych polskich sportsmenek, ale też osoba która jak przyznają lokalnie działacze, dzięki której Bydgoszcz miała szansę zaistnieć jako organizator dużych imprez lekkoatletycznych o randze międzynarodowej. 19 sierpnia odbędzie się na stadionie Zawiszy II memoriał jej imienia.

  • Tym razem derby Bydgoszczy bez rozstrzygnięcia

    Konfrontacja Zawiszy z Chemikiem przy ulicy Gdańskiej była wyczekiwana od dawna – warto przypomnieć, że mecz ten miał się odbyć w ramach sezonu 2019/2020 w marcu, ale dotarcie wirusa COVID-19 do Polski pokrzyżowało te plany. Mecz się odwlekł, ale nie uciekł, w sobotę 1 sierpnia na inaugurację rozgrywek IV ligi sezonu 2020/2021 Zawisza podejmował przy Gdańskiej Chemika.

Wiadomości sportowe

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu