Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczNa co dzień pomagają skazanym ,,wyjść na prostą”, w epidemii szyją maseczki

Na co dzień pomagają skazanym ,,wyjść na prostą”, w epidemii szyją maseczki

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Dobrcz i Koronowo piątek, 22 maj 2020 17:47
Na co dzień pomagają skazanym ,,wyjść na prostą”, w epidemii szyją maseczki Fot: SW

W obywatelskie ruszenie dla wspierania personelu medycznego w walce wirusem COVID-19 włączyli się również pracownicy Oddziału Terapeutycznego Zakładu Karnego w Koronowie. Na co dzień pracują oni ze skazanymi, po godzinach swojej pracy postanowili zaangażować się społecznie. Przez ostatnie tygodnie uszyli ponad tysiąc maseczek ochronnych.

Jeszcze przed świętami pracownicy Oddziału Terapeutycznego przekazali 80 maseczek do Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy. Kolejnym wsparciem było 360 maseczek dla Hospicjum im. ks. Jerzego Popiełuszki, również w Bydgoszczy, około 100 da koronowskiego DPS oraz dalsze maseczki dla szpitala dziecięcego. W tym tygodniu ponad 700 maseczek dla: Domu Sue Ryder w Fordonie, Szpitala Uniwersyteckiego im. Jurasza, DPS Słoneczko w Bydgoszczy oraz bydgoskiego Centrum Pomocy im. św. Alberta.

Maseczki z uwagi na obowiązki zawodowe powstawały w weekendy oraz nocami. Materiały na maseczki wolontariusze organizowali we własnym zakresie, wsparcie okazali inni pracownicy Służby Więziennej.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Senator Ryszard Bober zarażony COVID-19

    Portal Onet.pl poinformował, że zarażenie COVID-19 potwierdzono o senatora Ryszarda Bobera, który w Senacie reprezentuje okręg grudziądzki. Z powodu potwierdzonych przypadków zarażenia COVID-19, przesunięto obrady Senatu i Sejmu.

    Etykiety: Ryszard Bober
  • 14 tys. mandatów za brak maseczek

    Sprawdzając obowiązek zakrywania ust i nosa pouczyliśmy już prawie 55 tys. osób, prawie 14 tys. ukaraliśmy mandatem karnym, a w prawie 6 tys. przypadkach skierowaliśmy wnioski o ukaranie do sądu - powiedział w poniedziałek PAP rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu