Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczNa co dzień pomagają skazanym ,,wyjść na prostą”, w epidemii szyją maseczki

Na co dzień pomagają skazanym ,,wyjść na prostą”, w epidemii szyją maseczki

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Dobrcz i Koronowo piątek, 22 maj 2020 17:47
Na co dzień pomagają skazanym ,,wyjść na prostą”, w epidemii szyją maseczki Fot: SW

W obywatelskie ruszenie dla wspierania personelu medycznego w walce wirusem COVID-19 włączyli się również pracownicy Oddziału Terapeutycznego Zakładu Karnego w Koronowie. Na co dzień pracują oni ze skazanymi, po godzinach swojej pracy postanowili zaangażować się społecznie. Przez ostatnie tygodnie uszyli ponad tysiąc maseczek ochronnych.

Jeszcze przed świętami pracownicy Oddziału Terapeutycznego przekazali 80 maseczek do Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy. Kolejnym wsparciem było 360 maseczek dla Hospicjum im. ks. Jerzego Popiełuszki, również w Bydgoszczy, około 100 da koronowskiego DPS oraz dalsze maseczki dla szpitala dziecięcego. W tym tygodniu ponad 700 maseczek dla: Domu Sue Ryder w Fordonie, Szpitala Uniwersyteckiego im. Jurasza, DPS Słoneczko w Bydgoszczy oraz bydgoskiego Centrum Pomocy im. św. Alberta.

Maseczki z uwagi na obowiązki zawodowe powstawały w weekendy oraz nocami. Materiały na maseczki wolontariusze organizowali we własnym zakresie, wsparcie okazali inni pracownicy Służby Więziennej.

 

Warte obejrzenia

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu