Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRuszył trening miast aspirujących do miana Rowerowej Stolicy Polski

Ruszył trening miast aspirujących do miana Rowerowej Stolicy Polski

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 04 czerwiec 2020 17:09

Druga edycja rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski miała odbyć się w maju, ale z uwagi na sytuację epidemiologiczną postanowiono się przenieść ją na wrzesień. Wielu rowerzystów w całej Polsce się niecierpliwi, stąd też od 1 czerwca do 16 sierpnia odbywa się oficjalny trening miast, czyli rywalizacja, której wyniki nie liczą się do oficjalnego wyniku.


Pomysł zorganizowania rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski narodził się w Bydgoszczy, też bydgoski ratusz opracował specjalną aplikację zliczającą kilometry. Była to próba zapełnienia luki, po odbywającej się w przeszłości w maju rywalizacji o tytuł Europejskiej Rowerowej Stolicy, która cieszyła się dużym zainteresowaniem w Polsce, ale upadła - W zeszłym roku odbyła się pierwsza edycja. 23 miasta prezydenckie z całej Polski wzięły udział w rywalizacji, która odbyła się we wrześniu ubiegłego roku. Użytkownicy naszej aplikacji przejechali ponad 1 mln i 200 tys. km, zwyciężyła Nowa Sól, do której trafił puchar – wyjaśnia Łukasz Krupa, odpowiedzialny za promocję Bydgoszczy - W tegorocznej edycji udział zadeklarowało ponad 40 miast prezydenckich na 108 w całym kraju, więc jest to bardzo dobry wynik, to pokazuje, że nasza inicjatywa i nasz pomysł dobrze się przyjął.

 


Pierwsza edycja odbyła się we wrześniu ubiegłego roku, środowiska rowerowe w ankiecie za lepszy termin uznały jednak maj - Sugestie były takie, żeby robić to wcześniej, żeby robić to w maju, niestety przez koronawirusa było to niemożliwe, były duże ograniczania przemieszczania, nie można było robić wspólnych przejazdów - mówi Krupa.

 

Żeby wziąć udział w rywalizacji trzeba zainstalować na swój telefon aplikację Rowerowa Stolica Polski, która będzie zliczać nasze aktywności. We wrześniu nowością ma być rywalizacja miedzyszkolna o kilometry - Rowerzyści do nas pisali, że pomimo zastosowanych przez rząd obostrzeń, one z każdym tygodniem malały, mieliśmy trochę więcej swobody, ale nie mogliśmy podjąć tej rywalizacji w połowie maja, bo to by wypaczało całą ideę - wyjaśnia kulisy organizacji ,,treningu” Tomasz Dobrowolski. Trening ma służyć przede wszystkim, podobnie jak sama wrześniowa rywalizacja, promowania korzystania z rowerów.

 

Bydgoszcz do rywalizacji przystąpi tak jak przed rokiem z gminami ościennymi w ramach Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

IMG 20200117 135511 1

20 stycznia 1920 - wkroczenie wojsk polskich do Bydgoszczy

22 stycznia 1920 - oficjalne przyłaczenie Bydgoszczy do Polski

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Odważna teza mogąca wyjaśniać przyczyny chaosu na kujawsko-pomorskiej kolei

    W niemal każdej publikacji poświęconej zamieszaniu związanego z cięciami połączeń regionalnych podkreślamy, że główną przyczyną niekorzystnych dla mieszkańców decyzji jest nagłe odejście od planu przeprowadzanie wieloletniego przetargu. Zamiast tego podjęto się ,,na ostatnią” chwilę negocjacji z przewoźnikami, umów jednorocznych, gdzie pozycja negocjacyjna województwa była słaba, stąd też Polregio i Arriva mogli żądać wyższych stawek. Wciąż nie wyjaśniono dlaczego zrezygnowano z przetargu, ciekawą tezę w tym temacie przedstawia publicysta kolejowy Karol Trammer.

    Etykiety: kolej Karol Trammer
  • Protesty rolników – najpopularniejszymi materiałami w 2020 roku

    Portal Kujawski dość duży nacisk kładzie na multimedia, stąd też wiele naszych publikacji ubogaconych jest o dodatkową relacje filmową. Prezentujemy najpopularniejsze materiały z minionego 2020 roku.

Wiadomości z regionu